Topení 600W

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Topení 600W

#1 Příspěvek od lukas555 »

Dobrý den, řeším topení s příkonem do 600W a nemůžu nic najít (potřebuji to do své chaty) jediné co jsem doposud viděl byl radiátor v OBI s příkonem 600W za 999Kč ale to my příjde moc. Chtělo by to něco do 500Kč max. Jediné co mě napadlo byl fén v Mebelixu za 150Kč s příkonem 182W, ale nevim. Vše poběží na centrálu která dává max. 720W, ale chci tam mít rezervu min. 100W. Prosím vás o alternativu nebo vyřešení.
Hliněný

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#2 Příspěvek od Maskot »

A v teto sekci je to kvuli rizeni pomoci PC? :D

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Přesunuto, v této sekci to bude slušet líp.

Dnes už s příkonem 600W seženeš leda infrazářič pro vytápění koupelen a menších prostor.
Ale připadá mi poněkud blbé, draho a s nevalnou účinností vyrábět elektřinu z fosilního paliva přes dvě konverze energie a topit jí. Přitom spousta tepla uniká chlazením centrály do vzduchu. Lepší by bylo topit ztrátami centrály.
Zkus domyslet chlazení tak, abys to teplo dostal do chalupy, a bude ti stačit na dotopení ten fén - a nejspíš ani ten ne.
Nebo pořiď nezávislé topení, třeba teplovzdušný benzínový bufík z Tatry 603 nebo 613 (zdroj: prodejny s vojenským materiálem), když už kvůli centrále budeš na chatu tahat benzín. Případně naftové topidlo či plynový infrazářič na propan-butan, ale to zas budeš muset tahat na chatu plynové lahve.
Nebo se domluv s hajným, že si odtaháš souše, a zacvič si s pilou a sekerou. Teprve s kamny na dříví má chalupaření ten správný půvab.
Naposledy upravil(a) Hill dne 30 srp 2010, 20:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Nebylo by lepší i "ideovější" topit na chatě dřívím v kamnech nebo v krbu?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od breta1 »


Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#6 Příspěvek od kbulda »

Tak tohle jsem viděl přibité hřebíkama přímo na zdi garáže, mělo to příkon ale 2 kW.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

to muselo byt veelmi efektivne a bezpecne vyhrievanie...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#8 Příspěvek od kejki »

Je to tedy úplně zcestný způsob vytápění, ale možný - http://aukro.cz/item1209744779_elektric ... sleva.html

Existují wafky na PB, když už tedy chcete něco bez obsluhy a nesmrdící. Ale je to o jiných penězích. Petrolejová i PB kaminka bez komínku smrdí.
Ale sporáček Rekreant jsem pořídil za 200,- a to je teploučko.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od kevin_mitnick »

Vazne nechapu, proc chces 50% energie z te nafty nebo benzinu promrhat dvoji konverzi. Treba takovy IR zaric na propan-butan ti na 10 kg lahev vydrzi davat vykon 600W pres 100 hodin.

Nebo (kdyz uz si teda liny tahat se s drevem a chces to s komfortem) tak si postav kamna na naftu a olej podle Tumy (ze sborniku Udelej s Sam) a muzes to krmit vsim od nafty, pres profiltrovany odpadni olej nekde ze stanku s hranolky az po vyjety olej z autoservisu. Regulaci a ventilator na rozvod tepla ti muze zivit i akumulator na 12V

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Také jsem proti topidlu se spalováním při neodvedených spalinách ven . Vem si studenou chalupu a pára z vytápění . Za chvíli bude mít rohy místností mokré .

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Mourek »

kamna petry a pár briket a je to. Nebo větší kamna a dřevo z lesa. Cokoliv co hoří a nemá komín akorát kazí vzduch a je to tak na otrávení. Už ten kravál co dělá centrála a zbytečně. kdežto praskání dřeva, hukot ohně v kamnech uklidnuje. A kamna koupíš na Aukru levně.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Jen abychom se nedozvěděli , že má chalupu bez komínu .

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od lukas555 »

EKKAR píše:Nebylo by lepší i "ideovější" topit na chatě dřívím v kamnech nebo v krbu?
No to by sice bylo, ale není to potřeba, protože za dva roky si otec postaví chatu pár metru ode mně a natáhne si tam elektřinu čili jí natáhne i ke mě a já nebudu vázaný na výkonu centrály a budu si moc koupit normální elektronický radiátor.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od lukas555 »

kejki píše:Je to tedy úplně zcestný způsob vytápění, ale možný - http://aukro.cz/item1209744779_elektric ... sleva.html

Existují wafky na PB, když už tedy chcete něco bez obsluhy a nesmrdící. Ale je to o jiných penězích. Petrolejová i PB kaminka bez komínku smrdí.
Ale sporáček Rekreant jsem pořídil za 200,- a to je teploučko.
To by bylo hezký, ale mohlo by my to běžet pouze na 1 (400W).

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od lukas555 »

BOBOBO píše:Jen abychom se nedozvěděli , že má chalupu bez komínu .
No a co jste si mysleli vždyť je to letní chata, čili rekreace od dubna do řína, ale rok co rok je počasí horší a je větší zima, takže já bych chtěl něco na přitopení aby tam nebylo o 5°C víc jako venku ale aspoň o 10°C, zkratka aby tam bylo přes 20°C.
Když se to stavělo tak otec řek že tam komín dělat nebude, že je to jen pro mě a že nebude potřeba.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“