DVB-T na východě Moravy

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

DVB-T na východě Moravy

#1 Příspěvek od kokun »

Tak i my jsme se už "dočkali" - ode dneška - 9.oo hod., nám jde 1. mux DVB-T (vysílače Zlín/Tlustá hora a Val. Klobouky/Ploštiny na 33. kanálu) - jen nevím jestli máme :aplause: , anebo :cry:

http://www.parabola.cz/clanky/4049/dvb- ... -klobouky/
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

A nás taky od včerejška mux2 asi z Černé hory . Takže konečně 1 antena na 9 programů . Po 20ti letech rekonstrukce ....Chjo .

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Na Černou horu vidím, mám to 12km a primu jsem měl z Ještědu. Jelikož na 1.0W je nové kodování, tak mě nezbyde než si koupit sextopbox. Co ještě běží z Černé hory, ČT1 a Nova?[/b]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

z Černé 1+2mux= 9 TV programů .

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Od 1.9. i mux 3 na 60k tj Z1, Public, a test TXT
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#6 Příspěvek od kokun »

Tak "už došlo i na nás":
Digitalizace televizního vysílání v ČR byla ukončena.
Poslední digitální vysílače Tlustá hora a Ploštiny na Zlínsku spustily České Radiokomunikace 4. listopadu 2011.

Říjen 2010: Dokončení výstavby veřejnoprávního multiplexu (MUX1)Veřejnoprávní multiplex, který České Radiokomunikace vybudovaly a provozují pro Českou televizi, dosáhl 99,6 % pokrytí obyvatel ČR. Prvním spuštěným vysílačem této digitální sítě byl vysílač Krašov na Plzeňsku (28. 7. 2008), posledním byl vysílač Praděd na Jesenicku (30.9.2010).

Červenec 2011: Dokončení výstavby třetího multiplexu (MUX3)Třetí multiplex, který společnost České Radiokomunikace vybudovaly pro společnost Czech Digital Group, vlastníka a provozovatele multiplexu, pokrývá 95,5 % obyvatel.

Listopad 2011: Dokončením výstavby komerčního multiplexu (MUX2) končí technologicky náročný proces digitalizaceKomerční multiplex, který vlastní a provozuje společnost České Radiokomunikace, pokrývá 99,56% obyvatel.

„Ukončením projektu digitalizace pro nás nic nekončí, naopak začíná další důležitá vývojová etapa, kterou je zavedení a rozvoj nového nástupnického systému DVB-T2, který umožní vysílání obrazu ve vysokém rozlišení tak, aby byla naplněna volání diváků po vyšší obrazové kvalitě. Jsme připraveni zprostředkovat divákům vysílání Letních olympijských her 2012 již ve vyšší kvalitě obrazu,“ říká Kamil Levinský, generální ředitel Českých Radiokomunikací. Digitalizace přinesla divákům širší nabídku televizních programů, kvalitnější a stabilnější obraz a zvuk a doplňkové informační služby.
My jsme ale bohužel mezi těmi 4,5% obyvatel, které MUX3 nepokryje :cry:
Nejde ani tak o pitomou PRIMA LOVE, ale třeba v budoucnu tam přidají i něco "atraktivnějšího".
Ale už dnes může řadě lidí chybět radio PROGLAS (a jakože i chybí - toto je hodně křesťansky založený kraj), které rovněž na tomto MUXu vysílá :cry:

EDIT: Tak nás alespoň může těšit, že na řadě místech (ach ta vertikální polarizace) je možné chytat 6 SK programů (VP MUX a 2.MUX) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Jo i na mne , kanál 33 z Litického chlumu zdechl , musím další STB ... :cry:

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“