Taky jste dostali obálku o výhře Readers Digest?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

Taky jste dostali obálku o výhře Readers Digest?

#1 Příspěvek od PavelFF »

Určitě vám přišly obálky, kde je napsáno, že už jste prakticky vítězi 3 melounů a už si jen stačí vybrat, jak přijedete na recepci.
Ve spoustě lichotících keců je nakonec malá zmínka, že odesláním souhlasu se slosováním si vlastně objednáváte knížku za 500Kč + 100 poštovné.
Ve svém okolí jsem slyšel o lidech, kteří jim naletěli a nakonec raději zaplatili, protože přátelský tón R-D se pak velmi změnil při vymáhání.

Pokud vám to taky vadí (mě takoví šmejdi dost serou) , chtěl jsem vás požádat, abyste to nevyhazovali, ale odeslali obálky s nevyplněnými identifikačními údaji. Poštovné platí adresát, takže vás to nic nestojí. Zato jim aspoň trošku stoupnou náklady.
Koho tato má výzva irituje, nechť ji prosím považuje za bezpředmětnou.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Možná by se dala vyplnit nesmyslná adresa. Náklady jim pak stoupnou dvojnásobně. Ale jelikož je to podvod, tak to nedělejte. 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

Re: Taky jste dostali obálku o výhře Readers Digest?

#3 Příspěvek od Killroy »

PavelFF píše:.. abyste to nevyhazovali, ale odeslali obálky s nevyplněnými identifikačními údaji...
Přesně tohle praktikuji už dlouho. Všechno co mi takové firmy pošlou jim nacpu do té obálky, někdy i něco navíc a odešlu zpět.. Hlavně aby to bylo co nejtěžší a dobře jim tak. :D

Killroy

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#4 Příspěvek od Yarda1 »

Ten nápad s nesmyslnou adresou mělo asi víc lidí. Nedávno jsem se s tou firmou emajloval (netuším, kde přišli na moji emajlovou adresu):

Vážená paní, Vážený pane,

Vaše žádost byla předána na odpovědné oddělení. Pokud to ještě půjde,
objednávku na knihu budete mít zrušenou.
V případě, že by zásilka byla již odeslána, tak ji, prosím, nepřebírejte
na poště. Po jejím vrácení bude objednávka stornována.


S pozdravem

Petra Cílková
oddělení služeb zákazníkům

* * * * *
Prosíme, aby v případě reakce na tento e-mail byla odpověď odeslána s
původní zprávou, abychom zrychlili vyřízení.
Děkujeme.
_____________________________________________________________________________________________
Reader's Digest Výběr s.r.o.

Zákaznická centra: Na Poříčí 10 (v pasáži), 110 00 Praha 1
Telefon: (+420) 2 9677 9677 nebo 810 800 020 (zvýhodněná linka)
Fax: (+420) 226 015 792,
Mail to: zakaznik*vyber.cz

Mnoho bližších informací můžete získat na http*www*vyber.cz
_______________________________________________________________________________________
Zboží odesíláme formou zásilkového balíku. Česká pošta adresátovi doručí
oznámení o uložení - zásilku lze vyzvednout nebo požádat o doručení.
Česká pošta balík doručí ve zvolený pracovní den ZDARMA.

Klikněte na http://www*ucet*vyber.cz, získáte on-line informace o stavu
Vašeho účtu

> -------- Původní zpráva --------
> Predmet: Re: Potvrzení objednávky
> Odesilatel: >
> Datum: >
>
> Dobrý den.
>
> Nic jsem si neobjednal, možná proto, že nejsem paní Vopičková.
>
>
> > ------------ Původní zpráva ------------
> > Od: Zákaznické centrum
> > Předmět: Potvrzení objednávky
> > Datum:
> > ----------------------------------------
> > Vážená paní Vopičková,
> >
> > děkujeme za Vaši přízeň. Kliknutím na tlačítko ANO jste si závazně objednala
> > nabízené zboží. Vaše objednávka byla úspěšně přijata a čeká na zpracování
> > (ITRC82).
> >
> > Adresa pro doručení:
> > Juliana Vopičková
> > Vychcánkova 25
> > 32500 Buranov
> >
> > Způsob doručení:
> > poštou
> >
> > Objednané zboží:
> > Tři stačí v ceně 498,00 Kč (včetně DPH).
> >
> > K ceně se účtuje poštovné a balné 96 Kč.
> >
> > Celková cena: 594,00 Kč.
> >
> > K objednávce získáváte ZDARMA dárek - praktický šroubovák.
> >
> > Přejeme Vám krásné chvíle nejen s našimi produkty.
> >
> > Hezký den,
> > Váš Reader's Digest Výběr
> >
> > Dnešní tip: Víte, že se na stránkách www*vybercz můžete zapojit do zajímavých
> > soutěží o hodnotné ceny? Neváhejte a zúčastněte se ještě dnes!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

To si ta pipina ani nepřečetla tu adresu ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od zdenoeddie »

:lol: dnes to mojej mame prislo takisto, zeby som im narval nejaky bordel do obalky a poslal? :lol:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Andrea »

Sežeň nějaké letáky od Jehovistů :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Možná to naložit příteli, co jezdí s kamionem, ať jim to pošle třeba z Itálie.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#9 Příspěvek od Killroy »

zdenoeddie píše::lol: zeby som im narval nejaky bordel do obalky a poslal? :lol:
Pošli. A klidně jim tam nech i ten dopis s adresou. To aby věděli kdo jim to nevyplněné vrací. Ničeho se tím nedopouštíš a k ničemu to nezavazuje. Ale oni časem pochopí, že jsi pro ně nezajímavý cíl a vyškrtnou tě z databáze oslovovaných. Alespoň u mne to tak funguje.
Stejně je to zajímavé, v roce 1996 jsme zrušili živnost a otravné nabídky mi chodí ještě někdy i teď. Název tehdejší provozovny + moje současná priv.adresa.. :roll:

Killroy

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Maju odkial zistit od koho sa to vratilo?Ak nie,staci trochu nejakeho jemneho bieleho prasku a to bude v RD cirkus ked to otvoria :lol:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#11 Příspěvek od Mysteri »

Nóóó, to by už ale nepátrala RD, ale štátna polícia... :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Nejlepší je poslat výhrůžný mail nebo dopis se striktním požadavkem na výmaz z registru takto oslovovaných potenciálních obětí, jinak že podáte trestní oznámení na ně za zneužití osobních údajů. Pokud ji jste vědomi toho, že jste nikomu svou adresu k takovým účelům neposkytovali, máte i dost velkou šanci na to, že se leknou a vyškrtnou vás. Obvykle jsou takovéhle nabídky posílány na adresy, vytěžené z nějakých odkoupených databází rušených podniků nebo jsou jednoduše ukradeny - a dá se zjistit, odkud je takový zásilkáč má. Pokud žádost o vyřazení z registru obesílaných pošlete doporučeně a necháte si kopii, máte v ruce i důkaz - a tím se lze ohánět dál. Jen člověk musí hned od začátku řvát a vyhrožovat trestním oznámením a žalobou a posílat svoje stížnosti osobám uvedeným jako vedoucí pracovníci - ti "menší" fungujou jako "filtr nevyžádané pošty" a podobné stížnosti rovnou házejí do koše a na mírnější formulace vůbec nejsou ochotní zapnout vnímavost. Mně i mojí ženě takhle chodily nabídky od RD jen do té doby, než jsem jim po prvním ignorovaném odmítnutí dalších zásilek nepohrozil žalobou a zveřejněním jejich obtěžování v denním tisku. A byl klid, přišel už jen 1 dopis s omluvou od vedoucí marketingu, že tedy už další nabídky na žádnou z uvedených adres posílat nebudou - a kupodivu to zatím dodržujou... A jako že v návalu prvotní euforie jsme si od nich poobjednávali cca 10-15 knížek, takže naše údaje měli naprosto legálně - jenže pozapomněli na to, co ani oni nesmějí zapomenout dát do těch malých písmenek dole vzadu na smlouvě nebo objednávce - sice že odesláním objednávky souhlasíte se zpracováním vašich údajů pro marketingové účely JEN JEJICH FIRMOU, ale taky že tento souhlas můžete kdykoliv písemnou formou zrušit. A na tom je potřeba rajtovat - že žádný váš souhlas se zasíláním obchodních sdělení není navěky a neodvolatelný.
A pamatujte si - poštovné za vaši nevyplněnou odpověď nezaplatí tihle spammeři, ale další lidé, kteří si u nich třeba i něco užitečného objednají. RD tyhle náklady "přenese" do cen a sama má zisk, který nepoklesne. Daleko horší by pro ně bylo, kdybyste skutečně sáhli od výhrůžek k činům a jejich ne zrovna košer až protizákonné praktiky skutečně veřejně napadli soudně nebo zveřejnili. Veřejné mínění zmůže strašně moc a pokud by se vám povedlo je zostudit dostatečně, bude to pro ně znamenat významný pokles objednávek - protože lidi nebudou riskovat objednávku u zásilkovky, která jejich data zneužije - a to by teprve znamenalo řádný pokles zisků, ne nějakých pár zaplacených zásilek navíc, když stejně na poštu platí takové firmy paušál...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#13 Příspěvek od bastliar »

len im do tej obálky prosím nesypte múku, mohlo by to skončiť požiarnym cvičením v oblekoch :D

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#14 Příspěvek od Mysteri »

Keď mi príde od DR a im podobných obálka, tak sa nerozčulujem, hodím do koša a vybavené. Čo ma vie však vytočiť, sú všeliaké telefonické prieskumy. Tu už vždy odvrknem, nech neotravujú. Väčšinou to pomôže, až na jeden prípad, a to sú burzoví makléry. Ich neodradí nič. Ale pred týždňom som bol svedkom, ako pekne, inteligentne, jeden človek totálne odfajčil otravného, aj mne známeho makléra:
Zazvonil mobil. Jeho manželka prijala hovor a podala mobil manželovi. Ten už vedel o čo ide, vynadal manželke, že to zdvihla. Chytil mobil a spustil:
- Áááá, pán Kocúr, všetko je už vybavené. Už som investoval.
- ..............?
- No cez svojho investičného poradcu.
- ...............?
- Načo Vám je jeho meno?! Do mojích kontaktov Vás nič nie je!
-.................?
- Už neviem presne, ale cca 30tisíc €.
- .................??!!!!!????
- No veď tam, ako ste mi stále radil, aby som investoval. Dobre ste mi poradil, Ďakujem!
Položil a veľký rehot. Bolo mi jasné, o čo ide. Už čakám, kedy sa aj mne ozve pán Kocúr, ale pred rokom som ho veľmi nepekne zrušil... :lol:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#15 Příspěvek od kokun »

Nj - taky s tímto systémem "podvodného" prodeje nesouhlasím, ale na druhou stranu: za 498,-Kč + pošt. 96,-Kč můžete koupit knihu "HOUBY - česká encyklopedie" a ještě "vyhrát" 3 melouny 8O 8O 8O :lol:

I když je to v podstatě starší vydání (kniha vyšla v r. 2004), tak na běžném trhu ji za tuto cenu nekoupíte: http://www.srovnanicen.cz/q/houby-ceska-encyklopedie/ - tady se ceny pohybují od 741,- až do 1.000,-Kč (což je dvojnásobek ceny, kterou vám garantuje vlastně vydavatel). Vzhledem k tomu datu vydání to ale vypadá tak na jejich výprodej - asi se jich jinou cestou nedovedou zbavit.
Mj. - nevlastníte ji někdo? Já jsem aktivní houbař a tudíž mně tato kniha i docela zajímá :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“