Repas akumulatorov BOSCH

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

Repas akumulatorov BOSCH

#1 Příspěvek od dudo02 »

Pekne zdravim.

Ako uz nazov napoveda,po zisteni cien origo akumulatorov BOSCH,som sa rozhodol,ze si zrepasujem povodne.Jedna sa o 14,4V bateriu a 24V bateriu.Obe baterie su NiMh a maju kapacitu 2,6Ah.Len pre zaujimavost-cena 24V je 350eur a 14,4V 200eur :roll:.

Po rozobrati packov som zistil,ze su zlozene z baterii typu SUB-C,cize vyska je 43mm a priemer 22mm.

Ja by som potreboval poradit,aku vykonnu pajkovacku by som si mal kupit na spajkovanie baterii-aby som sa s tym netrapil.
No a druha moja otazka by bola ohladom clankov-ake clanky by som mal pouzit.Najake konkretne znacky s ktorymi mate skusenosti,nakolko na nete sa daju kupit naozaj v sirokej cenovej skale.Prioritou je pre mna kvalita clankov,nakolko naradie pouzivam dennodenne a nastroje niekedy nezastanu cely den.Samozrejme cim vyssia kapacita,tym lepsie-chcel by som tam pichnut aspon 3Ah.
Tak ak mate niekto nejake skusenosti,podelte sa prosim.Ja vopred dakujem :) .

Ak by to niekoho zaujimalo,jedna sa o tieto dva stroje-teda baterie ku nim.
GBH24V a
GSR14,4VE

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#2 Příspěvek od mikollar »

na spajanie clankov je najlepsie mensia bodova zvaracka aby sa clanky pri spajkovani nepriehriali

Uživatelský avatar
Hanizek
Příspěvky: 364
Registrován: 01 dub 2009, 02:00
Bydliště: Uganda

#3 Příspěvek od Hanizek »

Repas akumulátoru jsem nikdy nedělal, co jsem ale četl, články se do akupacků párují - budeš jich asi muset koupit víc a vybrat "stejné".
Síla bez rozumu se vlastní vahou hroutí (Horatius)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

V GES dělají repas za cenu článků + 20kč/kus za bodování.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#5 Příspěvek od kevin_mitnick »

Jses Slovak. Skus se zeptat na cenu repase tvych aku tady:

http://www.battex.sk/

Nase Slovenska pobocka ma s nimi dobre zkusenosti.

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#6 Příspěvek od MATYCH »

Zdravím.
Mám vyzkoušený BATTEX,objednal jsem 4x2/3 AAA 1,2V 500mAh,svařený 2x2 ve fólii,dodávka 4dny,aku GP Batteries,cena dle objednávky .
M.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#7 Příspěvek od dudo02 »

No dakujem za odpovede,ale myslim,ze ste ma nepochopily.Ja si baterie chcem zrepasovat sam,nakolko kolegova repasovana bateria je nic-moc.Ja vidim problem v kvalite pouzitych clankov.
Bodovanie som zavrhol,nakolko je to prilis zlozite-pravdupovediac si ani neviem predstavit,ako mozu tie clanky bodovat dohromady,nakolko pri bodovani musi byt vyvinuty dost velky tlak a problem vidim v privode stavy potrebnej pre bodovy zvar.Vsak pustit cez clanky spojene do serie nejakych par desiatok amper-to ich musi odrovnat.Ak ma niekto nejake info,rad sa priucim :).
Baterie sa daju aj pajkovat-aspon co som sa docital ja.Su na to specialne stojany,kde sa po pocinovani dostatocne vykonnou pajkovackou nahreju obe spojovane miesta na clankoch naraz a potom sa k sebe pritlacia.Pajkovacka by mala byt prave preto vykonna,aby dokazala lokalne zahriat miesto za relativne kratku dobu.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#8 Příspěvek od mikollar »

k tomu bodovaniu, ta zvaracka ma vyvody vedla seba jeden vyvod sa polozi na pasik ktorym spajas clanky a druhy na ten isty pol baterky kde chces bodnut ten pasik.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#9 Příspěvek od dudo02 »

No s pasikmi je mi to jasne.Co mi nie je jasne,ako sa naboduju clanky rovno za seba-do serie.Nakolko v akupacku co mam su clanky jeden za druhym-nie su pouzite ziadne pasiky.Pretoze ak podla obrazka privediem stavu na modre"celuste",tak by sa zvar v cervene vybodkovanom mieste pri dostatocne velkom tlaku na modre celuste aj podaril.Avsak co na to clanky,ked nimi sa nimi prezenie par desiatok amperov?-podla mna to"nepreziju".A privadzat stavu priamo na bod zvaru,cize na elektricky potencial cervenych miest na obrazku mi pride dost zlozite-pochybujem,ze to boduju takto...
Přílohy
bat.JPG
(10.96 KiB) Staženo 112 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#10 Příspěvek od Andrea »

Ty jsi ty články od sebe rozebíral, že jseš si jistý tím bodováním přímo bez pásků?

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#11 Příspěvek od dudo02 »

Aha-nie,nerozoberal.Teda rozoberal,ale len kvoli zisteniu o aky typ clankov sa jedna.Mikollar spominal,ze najlepsie na spajanie clankov je bodovanie.Tak som hned usudil,ze sa boduju do serie.A teraz ako som sa spetne pozrel,tak vidim,ze on mal na mysli bodovanie pasikov.Ako som mal akupack rozobraty,tak som ziadne pasky nevidel-nevadi,idem jeden rozpitvat a uvidim,ako to je vlastne spojene.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#12 Příspěvek od kevin_mitnick »

Pokud ty clanky rozeberes, tak zjistis ze ve skutecnosti je pri zapojeni do serie k clankum v poloze vedle sebe pribodovan kratky pasek a pak je pasek ohnut o 180° aby se clanky dostali za sebe.

Jinak, taky jsem chtel kdysi usetrit a zrepasovat si akupack. Udelat si slusnou bodovacku doma by te stalo 10x vic nez novy akupack od vyrobce a pokud zacnes letovat, tak pulka clanku pojde horkem. Bezny NiMH aku staci ohrat na 80°C a 30% kapacity je v p*deli ani o tom nevis.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#13 Příspěvek od Killroy »

Přesně tak. Pořád ta stejná píseň dokola a xkrát přemílané téma. Jak už jsem jednou napsal, články do baterií pájí akorát dobrodruh anebo totální blb (omluva všem kterých se to dotklo). A nic na tom nezmění to, že se použije odpovídající pájecí kapalina a cosi kdesi okolo. A nezapomenout na to, že už pouhým opájením článků, na ně okamžitě ztrácíte jakoukoliv záruku. Prostě články se spojují do baterií odpovídající technologií a to je bodování po dvou dvojbodech. Výroba toho paku je složitější a potřebné vybavení je dražší, ale nadarmo se to nedělá. Kdyby se daly články nějak jednoduše pájet, tak už se dávno bodovat nebude..

Killroy

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#14 Příspěvek od Atlan »

No neviem ci pajkovanim sa prehreje cely akumulator na 80st. Bodovanie efektivne ryche l a lacne..to jedine rozhoduje..

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od workhard »

Pájím to 100W pistolovkou a jde to úplně v pohodě. Kapička kyseliny,pořádně roztopit očko z 2,5ky drátu a za 3 vteřiny mám připájeno. Packů už jsem zrepasoval několik a zatím si nikdo nestěžoval.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“