SLV-363E

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

SLV-363E

#1 Příspěvek od riker »

Zdravím, mám tu tady problém s tímhle Soňákem. Závada je taková, že při jakékoli funkci posuvu pásku vzad se daný proces ukončí a zatáhnou se trny i s páskou. Pak video přestane reagovat na jekékoliv požadavky týkající se manipulace s mechanikou kromě eject. Přet. vpřed jde ale velmi pomalu, jinak je vše OK. Opravil jsem modeswitch a spojku, bez úspěchu. Díky za jakoukoli radu.

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od brtnik »

pokud je opravdu spojka OK, tak to vypadá na brzdy nebo modeswitch (nemá upálené kartáèky, souhlasí nulová poloha?). Zkontroluj také posuvnou kulisu (mechanické øazení funkcí mechaniky), mùže být prasklá nebo nìkterý z trnù vyskoèil z vedení).

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Brtníku, jak tě tak pozoruju, nemáš na mysli Panďoura? ale SLV je SONY
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od brtnik »

jo, je to možný. SLV363 ale ne E ale EE jsem tu mìl dva, momentálnì nemám, takže nekouknu. Oba mìly stejnou závadu - vyjeté horní ložisko motoru, díky èemuž si rotor sedl na cívky a vydøel je. Projevovalo se to taky nejdøíve problémy pøi pøevíjení, ale také to bylo jasnì slyšet, takže toto není asi tento pøípad. Chtìlo by to asi lépe vysledovat a popsat, co se mechanika snaží udìlat pøedtím, než se vypne...

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od riker »

Modeswitch je ok, brzdy i spojka taky. Přesný popis je takový - při zadání přetáčení mechanika začne nazpět přetáčet, ale asi jen 2-3 otáčky unašeče a pak se vypne.

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#6 Příspěvek od xmarty08 »

A co snímače otáčení unašečů? Poud ti to dělá při posuvu zpět, tak možná video "nevidí" že se točí oba unašeče

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “