Bezdrátová sluchátka.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

Bezdrátová sluchátka.

#1 Příspěvek od stasek »

Vážení, potřeboval bych radu. Mám mimo jiné koníčka chodit s detektorem kovů a hledat různé hlouposti. Dražší detektory mají bezdrátová sluchátka. Jednak ta sluchadla jsou dosti drahá, přes 4 tisíce a navíc fungují jen s dražšími detektory. Tedy nic pro mě. Mám levný detektor a chtěl bych si něco podobného vyrobit. Tedy bezšňůrová sluchátka, na nichž je přijímač a vysílač je v detektoru. Šňůra neskutečně překáží v terénu a dvakrát jsem ji už utrhl. Je tady spousta chytrých lidí a doposud mě vždycky nějaká dobrá duše poradila. Ještě bych řekl, že detektor pracuje v tichém režimu a tón se ozve při přejetí nad kovovým předmětem. Tedy slyšitelný tón. A ten tón bych potřeboval vyslat a chytat ve vzdálenosti asi metr tedy u ucha do těch sluchátek už bez drátovýho přívodu.Tak tedy kdyby měl někdo nějaký nápad, tak budu moc rád. Ale podotýkám, že nejsem na teorii a elektrobastlení dělám vyloženě příležitostně. Tedy pokud to půjde, aby ten nápad byl konkrétní a pro mě stravitelný. Nějaký odkaz na schemata by byl úplně nejlepší. Díky moc.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

sluchátka

#2 Příspěvek od jasin »

Pokud nejsi dost zkušený, tak si raději sluchátka kup. Levnější bezdrátová sluchátka pracují s přenosem ultrazvukem nebo UV, což nemůže rušit hledač a stojí méně než cca 700,-.
Za 800 jsou sluchátka Thomson třeba http://www.eva.cz/s.php?i=17039 a to už je vf HiFi přenos.
Když to budeš stavět, tak to nějakou stovku taky stát bude a výsledek je nejistý. Návodů sice již vyšlo více, ale stavba vyžaduje trochu zkušenosti a dost času.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od stasek »

Jasine, díky za odpověď ta cena je opravdu příznivá. Koupím si je, ale potřeboval bych jistotu, že nevyhodím peníze. Vysvětli mě prosímtě princip funkce. Jak sluchátka zachytí tón z detektoru? Když sluchátka koupím, codál? to jako chytají všechno kolem z éteru, nebo jak. U profi detektorů je v detektoru vysílač a na sluchátkách odnímatelný přijímač. Co bych měl vlasně udělat, až si je koupím? Vím, že se ptám asi jak hlupák, ale nejsem v teorii kovaný. Přikládám svoji mailovou adresu a buď tak hodný a odepiš mi.Díky
brixat@seznam.cz

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Sluchatka maji svuj vysilac, do neho jde vstup signalu treba z toho detektoru, nebo od jinud. To je jedno. Ten vysilac taky potrebuje napajeni. Thomson tam ma adapter, ale myslim by stacila 9V baterka, zalezi na napeti adapteru.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od stasek »

Díky, teď už je mi to jasné.

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od ViPali »

Detektor kovov pracuje na princípe odladenia oscilátora. To znamená, že ak máš cievku hľadača naladená na nejakú frekvenciu, potom pri priblížení ku kovovému predmetu sa odladí na inú frekvenciu.

Teória: Ak by si amplitúdovo moduloval oscilátor cievky napr. 1kHz, a do sluchátok vmontoval krištálku ladenú na frekvenciu hľadaného kovu, potom pri priblížení ku kovu by si teoreticky mal začuť v sluchádkach 1kHz (bez baterie).
Je to teoria, skúste to niekto overiť.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Na netu jsem videl kupu takovych jednoduchych stenic pro odposlech co vysílaly v pasmu FM. K tomu nejaky maly prijimac za pade od pana tamana. No kvalita nic moc ale na ten ton staci :wink:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od stasek »

Rezis: tak jsem původně uvažoval taky. S těmi štěnicemi jsem si kdysi hrál a problém to není. Ty FM přijímače se do stovky taky dají sehnat. No ale jak přenos toho tónu. Na co připojit vstup do štěnice. Na detektoru je repráček, nebo sluchátka, na štěnici mikrofon. Nešlo by to nějak bez toho mikrofonu?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

to co zivi koncovy zesilovac pro ty sluchatka na tom detektoru muzes pripojit misto mikrofonu dal bych tam jeste vazebni kond zalezi na zapojeni te stenice.
Internet - metla lidstva

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PabloX »

Uz ked sme pri hladacoch kovov, nema niekto schemu na jednoduchy (ziadne IO apod.) detektor kovov? Nieco overene a funkcne. DIky.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#11 Příspěvek od toom »

Tady si urcite vyberes :arrow: http://www.detektory.wz.cz/ :D

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PabloX »

Diky, uz som nejaky nasiel, len aby siel :-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“