antivirus

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ferda136
Příspěvky: 54
Registrován: 27 čer 2007, 02:00

antivirus

#1 Příspěvek od ferda136 »

Zdravím přítomné, měl bych dotaz:
používám v PC antivirus Avast 4.8 Home, s kterým jsem spokojen. dostal jsem nabídku na upgrade na verzi 5.0.......má to význam - je nová verze lepší?......díky za názor

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#2 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
jo, má to smysl na ni přejít. Již nějakou dobu ji mám nainstalovánu, je dle info od Avastu stručně řečeno "inteligentnější". Má vylepšený detekční algoritmus a má dost nových funkcí. Podpora verze 4.8 co nevidět skončí ... zbyde stejnak nutnost přechodu na vyšší verzi. Nebo v případě, že se nebude zdát vhodná, přejít na jiný antivirák. Jsem s ní zatím zcela spokojen.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#3 Příspěvek od paveltl »

Brácha má staøièký krám s XP profi SP2 a zakázaný aktualizace (s SP3 a plnì zaktualizovaný byl strašnì pomalej a takhle to na internet ještì slušnì bìhá) a tam mu ten pøechod dìlá moc problémù. Neustále to hlásí viry a nepovolí otevírání pøíloh a nìkterý stránky zobrazuje jen holý text.
Pøitom se starší verzí byl spokojený, jen se nechal zlákat na novou protože ta stará konèí. teï poøád øíká že tam dá nìco jinýho, ale stále ještì èeká jestli po nìjaký aktualizaci pøeci jen nezaènì chodit jako normálnì.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

paveltl píše:Neustále to hlásí viry...
Typicky Avast...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

A nie je to nahodou cele zavirene? :roll:

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od AmarokCZ »

keemo píše:Typicky Avast...
To máš pravdu, je to typická vlastnost, ale lepší než AVG který radši vir přehlídne...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

V tom musim suhlasit,AVG=ziadny antivir...microsoft security essentials neskusal niekto??ja som si ho pokusne dal do eee901 a celkom to ujde.viry zatial nemam ale tie som nemal ani ked som fungoval bez antiviru...asi to bude tym ze nechodim na kdejake pofiderne stranky a neklikam na kazdu blikajucu hlupost :) a tym nechcem naznacit ze niekto z tohoto vlakna to tak robi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Na niekolko PC som to daval, urcite lepsie ako AVG a Avast (nie je tam tolko zbytocnosti).

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Jancis1 »

Ja mám Avast už asi 4 roky, ale problém s vyskakovaním hlášok o vírusoch som nemal a ani nemám s tou novou verziou.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Měl jsem opačný problém - Avast! nic nehlásil, přesto mi komp vyváděl jako pominutý, zkusil jsem Avasta odinstalovat a použít NOD32 - totéž, žádný nález, komp šílel, Norton antivirus - to samé, zkusil jsem ze zoufalství AVG Internet Security Pack 8 - trial verzi, našel a zablokoval mi dva rootkity, kromě toho, že našel a vyléčil lopatu dalšího bordelu. Komp se umoudřil jako zázrakem. Nakonec jsem si koupil full placenou verzi, dnes už mám prodlouženou licenci a update na v.9 - a mám klid, počítače doma se mi už neserou. Rezidentní činnost na pozadí nebrzdí, chvilkové zabrzdění, když dělá kontrolu vně připojitelných flash a dalších pamětí nebo každodenní aktualizace mu toleruju - a tu hodinu a půl týdně hloubkové kontroly mám naplánováno na dobu, kdy u kompu nikdo nedřepí... Se staršíma verzema nesrovnatelný, o některých prvních produktech pro platformu Win95/98 (Tři psi a pod) ani nemluvím. Chce to jen strávit chvíli nad uživatelským nastavením - ale který program tohle dnes nevyžaduje?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lantros7
Příspěvky: 452
Registrován: 22 lis 2010, 01:00

#11 Příspěvek od lantros7 »

Jsem jen lajk,a proto žádám o radu.
Mám nainstalovaný AVAST verzi free.
Více jak rok fungoval v pořádku až do teď.
Na ikonce se objevil křížek (NECHRÁNĚN).
Zkoušel sem tedy tlačítko OPRAVIT ale bez reakce.
Nefungující byly i pokusy aktualizace atd.
Odinstaloval sem tedy antivir,a zkusil nainstalovat znovu.
Na druhý pokus se podařilo a vše běželo v pořádku,tedy až do druhého dne kdy se problém vyskytl znovu.
Prosím poraďte buď s opravou,či doporučení jiného antiviru free ale hlavně v češtině.
Chci mít počítač zabezpečený,bez větších investic.
Děkuji.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

A zaregistrovals ten Avast správně na jejich stránkách a vložil aktivační kód, co ti přišel mailem?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Avast! po roce požaduje obnovení registrace - udělej ji znovu a budeš ho mít zase na rok bez problémů s jeho vypínáním. Já osobně ale Avast! nepovažuju za dostatečně bezpečnou ochranu kompu - což může být samozřejmě věc názoru, moje zkušenost s ním ale není pro něj příliš příznivá.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lantros7
Příspěvky: 452
Registrován: 22 lis 2010, 01:00

#14 Příspěvek od lantros7 »

Díky moc.
Nešlo to,tak sem AVAST odstranil,a nainstaloval "MSE Package".

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od Vogon »

Otázka je proč to nešlo a jestli sis pomohl. Některý škodlivý SW cíleně blokuje činnost AV systémů a pokud nepomohla přeregistrace AVASTu tak to mohl být tento důvod.
Essentials pokud vím neumí scan při restartu a tak je možné, že ty breberky tam máš pořád.
Možná by stálo za pokus tohle:
http://www.eset.cz/cz/domacnosti/produk ... e-scanner/

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“