Tak nám končí prodej chemikálií... :-)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

Tak nám končí prodej chemikálií... :-)

#1 Příspěvek od kejki »

http://www.novinky.cz/veda-skoly/212430 ... kalii.html
Naprosto souhlasím s diskuzí, je to ouplná hovadina, ale něco za ty prachy http://ekonomika.ihned.cz/c1-46637500-s ... e-stoupaji vyprodukovat musí. Třeba ho*no.

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#2 Příspěvek od bastlir40 »

Doufejme že to splní alespoň nějaký účel a na konci roku nebude tolik úrazů lépe žádné.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#3 Příspěvek od Sandal »

Samo že je hovadina doma dělat výbušniny ale za urvaný palice a pazoury si můžou lidi samy.Kdyby dodržovali zásady které to vyžaduje tak se jim pravděpodobnost že zaklepou bačkorama sníží téměř na nulu.
Mě by zajímal seznam chemikálií co chtěj zakázat,když to jde udělat i ze slámy.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#4 Příspěvek od petr1991 »

Nechápu jejich logiku, kdo chce delat vybusniny si predsa chemikalie zaobstara. Akurat tam vymyslaju pytloviny kere nemaju zmysel.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

No jistě že jo.Akorát znepříjemňujou život ostatním.Cokdyž někdo bude mít filcky jak tejdení kuřata a bude si chtít máchat koule v KMNO3? :twisted: Nebo pohnojit zahrádku ledkem?Nebo někam do žrádla přidat kyselinu citronovou?Nebo si namíchat elektrolyt do baterie?Nebo záměčník mořit součástky v kyselině dusičné?........
Ať se dou vys..t
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#6 Příspěvek od Atlan »

Dostanes cervenu knizocku s logom EU a budu ta chodit kontrolovat naco a kedy si to pouzil...to bude zaznamenane do kizocky ako aj kedy a kolko si toho mozes nafasovat... samozrejme v mili davkach

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

Jo to jo.Nebo bude třeba jednodušší získat autorizaci na nákup chemikálií třeba v sudech nebo kontejnerech než chodit do drogerie.Však Češi si s tim poraděj.Jako s toluenem :lol:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#8 Příspěvek od vladom »

Přesně tak. Nedávno jsem šel do jedné firmy, že potřebuji ředidlo do beztoluenového lepidla typu chemoprén (na krabici bylo napsáno, že se to musí ředit speciálním beztoluenovým ředidlem).
Skladník mi něco nalil ze sudu, a pak tam nalepil nálepku toluen - skoro jsem upadl na zadek. Ptám se proč mi nedal to speciální ředidlo a on mi řek abych nevěřil všem kravinám. Nalil jsem to do lepidla, a funguje to. Jenom se to asi nikde nesmí říkat nahlas aby byli ouředníci spokojení. :roll:

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od radekrd »

Jen aby se časem nemuselo fasovat povolení i na leptací roztok pro DPS.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pajosek2 »

To jsem zvědav jak tomu chtějí zabránit. Výbušniny se dají udělat ze surovin,které se běžně používají v životě. Jedno nejmenované hnojivo,zasvěcení vědí,smícháno s olejem je explozivum jak prase.Z acetonu po přidání jednoho oxydantu a katalizátoru,běžně dostupného, se vyrobí třaskavina s účinností podobné dynamitu.Tak se dá pokračovat dost dlouho.Zase jedno znepříjemnění života bez valného výsledku.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#11 Příspěvek od bastliar »

Keď sa to tak vezme, taký persulfát amonny, používaný ku zhotoveniu leptacieho roztoku, je silné oxidačné činidlo.

Veta z bezpečnostného listu : nebezpečie výbuchu vplyvom vyššej teploty alebo nárazom. Likvidáciu ohňa prevádzať len z bezpečnej vzdialenosti alebo z bezpečného ukrytu.
Pritom však látka sama o sebe horľavá nie je, ale podporuje horenie.
http://www.lach-ner.com/files/Peroxodis ... onny~1.pdf

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Som zvedavy, kedy zakazu predavat benzin...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Podle mého stejně počinové nálože s rozbuškou mají profi . Kdo chce , a tito chtějí , se ke zdroji dostane .

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#14 Příspěvek od bastliar »

rnbw píše:Som zvedavy, kedy zakazu predavat benzin...
Keď prikážu používať vodík :)

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#15 Příspěvek od keemo »

A kedy nam spoplatnia aj nadych a vydych za to ze uberame kyslik zo vzduchu a produkujeme CO (2?)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“