reset cartrige HP 2480

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
780529
Příspěvky: 131
Registrován: 11 zář 2007, 02:00

reset cartrige HP 2480

#1 Příspěvek od 780529 »

Chcel by som vás požiadať, či niekto nemáte skúsenosť ako sa dá resetnúť cartrig do multifunkčná tlačiareň HP 2480, nakoľko vždy keď už dochádza farba tak tlačiareň na to upozorní a aj keď doplním náplň tak tlačiareň odpáli čip na cartrigoch a tak nič nepomôže len zakúpiť nové. Neviem ako vraj tlačiareň má prednastavené aké množstvo a v akom rozlíšení je možné z cartriga vylačiť a potom ho odpáli, aby nebolo možné doplniť farbu, ale len zakúpiť nový.
Jedná sa o cartrige s označením HP300

Dakujem za radu

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Se stejným problémem Jsem se setkal u tiskárny Epson.Ve starších modelech byly cartridge bez čípu,kde když došly barvy,jednoduše Jsem takovou cartridge doplnil a jelo se dál.Nyní si manželka koupila new tiskárnu E-Stylus C45,kde už je na cartridge číp,(to Jsem však doposavad nevěděl).No a tak se tedy tisklo,až se dotisklo,vytáhnu cartridge,doplním a že budu tisknout dál,ale NIC,jen hláška,že cartridge je prázdná.Koupil Jsem tedy new-funglovky-značkové-origo-cartridge,vyjel jednu zkušební stránku a jen ze zvědavosti,že se kouknu,co to udělá když cartridge vyndán a opětovně zasunu.A v tu ránu Jsem byl tam,kde před tím,hláška,že došla štáva !
Zašel Jsem do prodejny,kde Jsem cartridge zakoupil,tam provednli reset a že to by mělo makat dál,ale NIC se nedělo,stále ona hláška,že není štáva. Rovněž Jsem se dozvěděl,že tohle resetování se dá provést pouze u Origo cartridge,né u neznačkových,třeba Intek.
Nějak Mě to nedalo a tiskárnu rozebral,kde na MB je seriová pamět v smd 9346.Nahradil Jsem ji stejným typem ale v dil provedení do patice,nadrátkoval a na venkovní stranu tiskárny zezadu upevnil tento bastl na tištáčku.
Moje zjištění: Když se zasune new cartridge-funglovka,tiskárna si načte její výrobní číslo a uloží do této paměti,ale rovněž něco zapisuje do čípu která je na cartridge.Tedy Jsem nechal tiskárnu si onu informaci načíst,poté vypnul,vytáhnul nabastlenou pamět a načetl programátorem obsah,kterej posléze vždy do této paměti nahraju,když doplnuju inkoust.Takhle je problémek vyřešen k spokojenosti.
Dnes mám sice softíček,kterej takové cartridge přímo z počítače dokáže resetovat,ale stále zůstávám u zde výše popsaného způsobu.
U HP-cartridge by to mělo bejt obdobně-snad-nevím,ale myslím si,že by měl alespon existovat podobnej softík na toto resetování,pokusit se vyGooglit.
EXA

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#3 Příspěvek od MaTTo »

Len taka pripomienka ze v tlaciarni ani v cartridge sa ziaden cip neodpali, tlaciaren ma jednoducho prenastaveny pocet stran / percento pokrytia stran atramentom a akonahle sa dosiahne tejto hodnoty tak sa ZAPISE do cartridge udaj ze je prazdny a ty si kupis novy a ide sa dalej ... Ziaden proces odpalovania cipu nieje a cip je aj nadalej funkcny a tlaciaren ho bezproblemov detekuje ako prazdny coz sa taktiez da obist napr., ako vyssie je popisane ,dokonca som na internete videl neoriginal cip pre nejake HPcko kde ten cip bol specialne upraveny a pokazde ked sa v programe nastavila vymena tlacovej hlavy stacilo ten isty cartridge vybrat von a znovu vlozit a tlacka detekla ako fungel novy plny , samozrejme clovek si ho doplnil sam doma a islo sa dalej ale popravde nespominam si kde to predavaju ale co som tam na stankach pozeral video tak to slapalo .
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »

nejako sa mi nedza zeby vyssia rada... 2420 to nerobi ten isty kartric...naplnena cierna tlaci ako ma.... na mojej starrej tlaciarnii hp 5940 pere istotu obcas odide kartric..sevis vypisuje zly jeden pin... kartric za 22E
Ak by mal niekto zaujem mam na predaj d2660 ca 25E nova vytacenych 25stran

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#5 Příspěvek od Duvsan »

Ja zas mám zaujímavú príhodu s mojou PSC2355. Síce neviem, či to sem patrí, snáď áno. Prevažne sa u nás tlačí čiernou. Sestre som nariadil, aby občas precvičila i farebnú (stalo sa, že zaschla). Farebnú sme naplnili, zakrátko čiernobielu. Ovšem naplnil som a otec sa ma pýta, čo sú to za fľaky na gumolíne. Už som vedel, prehnal som to s atramentom. Behom do izby, kazetku som vybral a poutieral. Sestra rýchlo nevedela, čo tlačiť, stratil som nervy a kazetku znovu von a už viseli sople, takže utrieť. Založil som a tlačiareň hlási chybu farebnej kazety, mám ju vybrať a skontrolovať. Pomohla až kúpa novej. Čo na to odborníci?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#6 Příspěvek od Atlan »

keby si dal cislo kazety ... odchadzaju mam uz tretiu 239 .. diagnosticky vypis pise skrat alebo preruseni pin xx

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#7 Příspěvek od Duvsan »

Ak to bolo pre mňa, tak farebná je 343. Čb neviem, štítok je už preč, nechcem kecať. Len pozor, aby sme nepomiešali atramentovku a laserovku. Ako sa na tom robí diagnostika, neviem.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“