Whirpool AWG 681, špatně ždímá

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bucekg
Příspěvky: 2
Registrován: 29 zář 2010, 02:00

Whirpool AWG 681, špatně ždímá

#1 Příspěvek od bucekg »

Zdravím
Mám takový problés s tím že mi pračka špatně ždímá.
A to takhle: pokud je zapnut program na bavlnu to jest dlouhý program červevé pole cca 2 hod ,tak mi prádlo zůstává mokré ať dám otáčky i na méně než 800 ,pokud dám po vyprání program jen na máchání v červeném poli tak se prádlo normálně vyždíme a je suché.Vyměnil jsem programátor, čerpadlo , otáčkoměr i ten el. budík co je vedle programátoru a je do něho přivedena hadička z bubnu a pořád to dělá to samé už jsem v koncích s nápady tak hledám rady tady a budu moc vděčný.Bucekg :?

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#2 Příspěvek od sefi »

a vzdušník, čiže bielu nádržku od ktorej ide hadička k tomu budíku, hladinovému spínaču, si vyčistil?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#3 Příspěvek od KUBO »

ak je zvrchu plnena :ak sa postavis predom k pracke tak odmontuj lavy bocny plech a na spodnej
strane nadrze mas taku malu priesvitnu nadobku/neviem ako sa presne vola/ prisrubovanu k nadrzi a z nej ide hadicka k hladinovemu spinacu. odmontuj ju a vycisti,byva tam dost usadenin,ktore brania spravnej funkcii hladinoveho spinaca a preto ti nespusti zmykanie.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud ždímání v jiné sekci programu funguje , tak špatný programátor nebo vlastnost .

Uživatelský avatar
bucekg
Příspěvky: 2
Registrován: 29 zář 2010, 02:00

#5 Příspěvek od bucekg »

Tak problém vyřešen pro všechny co by měli podobné problémy po všech těch útrapách kde jsem vyměnil kde co jsem zjistil že je ucpaná ta roura s tím sifonem krouceným.Po pročištění vše chodí jak má.Bucek :D

Uživatelský avatar
Snifle
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2011, 01:00

#6 Příspěvek od Snifle »

Zdravím,mám tiež problém s práčkou Whirpool AWG 681.
Zistil som,že je prepálené výhrevné teleso,Vymenil som ho síce už za používané ale funkčné.Ale aj tak nehreje. Neviem prečo,nemôže byť chyba napríklad v čidle,termostate alebo je v práčke neaké dodatočné istenie pre prípad prepálenia výhrevného telesa?Pretože práčka okrem ohrevu funguje ako má.
PS:Len pre istotu aký ma mať výhrevné teleso pre tento model odpor,ak by bolo predsa len aj to nefunkčné.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Snifle píše:...Len pre istotu aký ma mať výhrevné teleso pre tento model odpor,ak by bolo predsa len aj to nefunkčné.
Na to je právě Ohmův zákon. :wink:
R= U↑2/P= 48400/1850=26Ω
Přílohy
awg681.png
(185.78 KiB) Staženo 313 x

Uživatelský avatar
Snifle
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2011, 01:00

#8 Příspěvek od Snifle »

OK,takže odpor v podstate sedí,nameral som 30Ω,na kontaktoch výhrevného telesa je po spustení napätie 230V,ale aj tak nehreje. :x

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

A cims to meral?

Uživatelský avatar
Snifle
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2011, 01:00

#10 Příspěvek od Snifle »

Dig. multimeter

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#11 Příspěvek od keemo »

napada ma ci to nebolo indukovane napatie... teleso nema na sebe poistky? (byva to taky plastovy element terakotovej farby)... Skusil by som premerat napajanie telesa vadaskou kvoli tej indukcii.potom uz len pozriet celu cestu az k programatoru,ci v nom nebudu vypalene kontakty...

Uživatelský avatar
Snifle
Příspěvky: 4
Registrován: 16 pro 2011, 01:00

#12 Příspěvek od Snifle »

Skusim teda postup ako vravíš,s tou poistkou môžeš mať pravdu,lebo je na nom znak poistky a hodnota 300.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od masar »

Snifle píše:OK,takže odpor v podstate sedí,nameral som 30Ω,na kontaktoch výhrevného telesa je po spustení napätie 230V,ale aj tak nehreje. :x
To ale podle Ohmova zákona není možné. Jest-li jsi na svorkách He-1 a He-2(viz schema) naměřil odpor 30Ohmů a na stejných svorkách pak naměřil napětí 230V~, pak musí tělesem procházet proud I=U/R=230/30=7,6A.
:wink:
Asi jsi neměřil na stejných svorkách.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Topná tělesa se ZÁSADNĚ měří klešťákem . Bez provozního napětí často klamou tělem a ukazují správný odpor .

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“