prietokomer paliva s742

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gulo
Příspěvky: 118
Registrován: 02 srp 2007, 02:00
Bydliště: liptovsky mikulas SK

prietokomer paliva s742

#1 Příspěvek od gulo »

zdravim bastlici
neviem ci mi s tym pomozete ale ...
zhanam prietokomer paliva//nie "progres meter" na meranie podtlaku motora a tym dajme tomu aktualnu spotrebu//
staci mi schema nefunkcny kus literatura kde by sa to mohlo najst.
je to taka delikatna velmi malo rozsirena vecicka ktoru chcu po mne zohnat
podla popisu kamarata je to nejaka cievka namontovana na hadicke ku karburatoru embecky a na palubovke nieco ako sa robili otackomery pre embecky z led diod ale ociachnute je to v litroch.
asi takto mi to popisal a kamarat je zanieteny skodovkar//ja hlavne zvedavy// videl som indukcne prietokometre a bude to najskor neco podobne prekopane na a277-ku

DIKI MOC ZA HOCIJAKE UZITOCNE INFO
čo zhorí nezhnije aspoň oheň cestu ukáže

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#2 Příspěvek od bu2520 »

napadá mě , tuším někde jsem viděl domácky dělaný palubní počítač a jako průtokoměr byl použitý prý z nějakého wartburga kde byla uvnitř vrtulka a magnetický kontakt no a impulzy z toho zpracovat podle chuti. Ale je to dávno tak nevím jistě jestli to bylo z warana

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#3 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Tady máš asi nejlevnější Průtokoměr a mají tam i jiné, ale dražší. Stačí si k němu dodělat tu správnou elektroniku. S podobným jsem to měl kdysi ve Š100. V zimě to ukazovalo na prvních 500m spotřebu kolem 32l. Dával jsem na to čepici abych to neviděl a nakonec jsem to vyndal. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od WLAB »

hafca píše:Tady máš asi nejlevnější Průtokoměr a mají tam i jiné, ale dražší. Stačí si k němu dodělat tu správnou elektroniku. S podobným jsem to měl kdysi ve Š100. V zimě to ukazovalo na prvních 500m spotřebu kolem 32l. Dával jsem na to čepici abych to neviděl a nakonec jsem to vyndal. :lol:
To vypada na hrani docela dobre... ikdyz ten konektor 8O ....
Jinak se montoval ten prutokomer z Warana.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Já ho dostal ještě před revolucí od kámoše z bývalé NSR. Poslal k tomu schéma zapojení na 4 místný LED displej. Mělo to jen jeden háček. K měření spotřeby, to potřebovalo ještě impulsy z tachometru. Měl jsem na něm nalepenou cívku z vysokohmového sluchátka a i přes ten hliníkový obal to snímalo. Bez něj to ukazovalo jen hodinovou spotřebu. Dal se tam dokonce palcovými přepínači nastavit alarm, který signalizoval překročení spotřeby. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
gulo
Příspěvky: 118
Registrován: 02 srp 2007, 02:00
Bydliště: liptovsky mikulas SK

#7 Příspěvek od gulo »

uz si len na srotovisku pockam na daky nemecky kus a vymontujem najskor,aale zaujalo ma aj to ze ten co spominal kamarat bol nejaky indukcny,ale toto by sa mohlo dat ddako pokombinovat.........lepsie ako pozerat do andasky kolko papka :)
diky chlapi nakopli ste ma
čo zhorí nezhnije aspoň oheň cestu ukáže

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od varok »

Kdyby jste někdo chtěl, podívám se doma, měl jsem dva ty průtokoměry s Wartburga s turbínkami. Nevím ale, jestli jsem to už nevyhodil. Je to ten typ, který byl v prvním odkazu na druhém obrázku. Je to ale jen ta mechanická část, není u toho ta elektronika.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“