LCD LG 32SL8000, televizor po vodě

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CERT_z_Bx
Příspěvky: 74
Registrován: 15 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava Czechbordel

LCD LG 32SL8000, televizor po vodě

#1 Příspěvek od CERT_z_Bx »

Mám jenom dotaz do řad odborníků, jednoduchý, při povodni v srpnu se mi dostala do domu voda, jako každému tady, a mezi jinými věcmi se dostala k televizoru LG 32SL8000,-LCD. jelikož jsme jej vypínali ze zásuvky, tak v době kdy se do domu dostala voda byl bez napětí a pouze se namočil. Dodnes jsme jej nezapli, mám za to, že před zapnutím by ho měl někdo rozebrat, vyčistit a pak to teprve zkusit zapnout. Bylo mi líto jej prostě vyhodit, je starý cca 1/2roku a byl docela drahý. Je tu někdo kdo by pomohl??? Zdeněk

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Už po povodních v roce 1997 se spousta podobně zaplavené elektroniky zachránilo - většinou to odnesou papírové membrány reproduktorů a vinutí traf a dalších indukčností, pokud nejsou před zapnutím dostatečně vysušená. Zbytek elektroniky je kupodivu poměrně "blátuvzdorný", takže stačí usazeniny vymýt tlakovou vodou nebo nějakým měkčím kartáčem ve škopku a opláchnout čistou vodou. Pak je potřeba všecko dokonale vysušit a nahradit rozmočením zničené součásti. Vysušená věc by měla jít bez problémů zapnout a fungovat. Nedokážu říct, co udělá voda s LCD panelem, ale bláto vleze i do klávesnic a podobných částí - s tím je potřeba počítat při čištění.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Burajko »

Vybrat panel a vysusit ho pri tep.50st na min 10 hod(teplovdusna rura).Hlavne nezapinat.Trafa na CCFL vybojky odidu takmer okamzite.Ostatne uz Ekkar popisal,len nerob to z vabkou,pretoze niektore SMDcka uz nenajdes.Pouzi isopropanol a zubnu kefku.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#4 Příspěvek od Killroy »

Pokud to je od srpna, je na čištění už dost pozdě. Pokud se to vyčistí a vysuší hned, hodně se dá zachránit. Ne něco lze použít i ultrazvukovou vanu. Chápu ale, že jste v té době měli jiné starosti.
Můžou tam být svody na DPS, v tlačítkách, v paticích konektorů a všude možně. Mnohdy pronikne oxidace nebo rez po vývodu součástky až do jejího systému.

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 09 říj 2010, 09:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
CERT_z_Bx
Příspěvky: 74
Registrován: 15 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava Czechbordel

#5 Příspěvek od CERT_z_Bx »

Od povodně, to je tedy už 2 měsíce, to leží u švagrové v paneláku ve sklepě, postavené na svislo, takže bych asi zvolil metodu suchého čištění, měkký zubní kartáček na očištění desky se spoji, ofukování uvolněného prachu z bahýnka maximálně tak sprejem na čištění počítačů. Nechce se mi to znovu namáčet, čímkoliv. Viděl jsem co to dokáže s auty, kdy jsme v dílně museli lidem měnit skoro všechno, kde byly ložiska, manžety, či pouhé kulové čepy, kam všude se dokázalo bahýnko dostat. Neměl jsem zatím na to čas, jednak tím, že nám to vzalo barák, a bylo přednější sehnat nějaké auto, abych měl čím jezdit do práce. Navíc jsme v azylu u švagrové, a při stavu desíti lidí v bytě 2+1 tohle nejde asi dělat. Je to prostě deb-ilní doba. :(

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#6 Příspěvek od Killroy »

No tohle je zlý. Asi bych to sám nedělal a svěřil bych to někomu kdo opravuje. Bude si s tím vědět líp rady. Tady u nás po povodních 2002 jsme to dělali také a je to spíš o tom, nakolik je ten člověk ochoten pochopit tvojí stávající situaci (co za to). A napiš si do profilu odkud přesně jsi, možná se někdo ozve.

Killroy

Uživatelský avatar
CERT_z_Bx
Příspěvky: 74
Registrován: 15 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava Czechbordel

#7 Příspěvek od CERT_z_Bx »

Situace, ta je jednoduchá, barák fuč, moje, manželky a dcery auto fuč, garáž s veteránem taky fuč, po povodni mi zůstaly jedny slipy, tričko, kraťasy pantofle a v kapse mobil. Od státu jsme nedostali ani korunu, žijeme vlastně z toho že chodím do práce a průběžně jsem vytuneloval peníze co jsem měl na účtu. Manželka o práci přišla po povodni, jelikož to spláchlo firmu kde pracovala, dcera na mateřský a bere pro sebe a dítě 6570 Kč mateřskou, takže musíme dodotovat. Je to prostě na fíču :(

Uživatelský avatar
CERT_z_Bx
Příspěvky: 74
Registrován: 15 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava Czechbordel

#8 Příspěvek od CERT_z_Bx »

Tak mi držte palce, dnes už konečně odvážím tu elektroniku servisákovi, který mi to u něj doma skusí rozjet. Bere si to domů, mimo firmu abych neplatil moc, dohodli jsme se tak, že já potřebuju okouknout ty spotřebiče, on auto. Práce bude u obou zdarma, bude se platit jen materiál. To snad přežijem oba.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#9 Příspěvek od Burajko »

Nech sa dari. :wink:
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

Ať ti to dobře dopadne a hlavně, ať to moc nestojí.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#11 Příspěvek od mirosne »

Je mi ľuto ľudí,ktrorí dopadli ako Ty.Aj ja Ti prajem,nech sa darí. :wink:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

To CERT_z_Bx,tak tyto Tvoje řádky by si měl přečíst každý,kdo má :obscene: v teple a suchu.Upřímně Tebe i celou Tvoji rodinu lituji.Po přečtení těch srdcervoucích řádků si už nebudu na nic ztěžovat.
Každopádně Ti přeji hodně zdaru a to ve všem.Ať se daří,držím palce i na nohou.

Uživatelský avatar
jano1154
Příspěvky: 184
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: SK - Piešťany

Záplavy.....

#13 Příspěvek od jano1154 »

Z podobným prípadom som sa stretol, chlapíkovy pri povodni zobralo auto, ked ho na druhý deň našiel, vystriekal ho celé vapkou, bateria asi skratom vybuchla , našiel ju rozsypanú , ked mu sused automechanik pomohol všetko vyčistiť a premazať po týždni sa podarilo auto naštartovať...... a chodí. Určiťe to nebolo také jednoduché ako to popisujem. Pritom mu zhorel i koncák........oprava 0,euro. V tomto období som robil i iné spotrebiče zasiahnuté povodňov ale veľa vecí sa už zachrániť nedalo.
Oprava bola vždy 0, euro i napriek tomu že sa tým živým....
Neberte to že sa chcem chváliť, ale som aj ja iba človek.
--------------------------------------------------
Dym ukáže kde bola chyba.......

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

Toto není chválení,ale velice záslužný čin a každý by měl těm lidem takovýmto způsobem pomoci.Vždyť,ruku na srdce,kdo z nás co takováto katastrofa nás nepostihla si něco takového dovedeme vůbec představit???Já teda absolutně né.

Uživatelský avatar
CERT_z_Bx
Příspěvky: 74
Registrován: 15 led 2009, 01:00
Bydliště: Chrastava Czechbordel

#15 Příspěvek od CERT_z_Bx »

Dnes mi došly fotky z rozborky tý pitomý televize, obrazovka, příjímač, zesilovače, to vše šlape, jediná věc co šla do řiti je tištěný spoj pod výbojkami. Nevím zda se dá sehnat a vyměnit. Jestli je zájem, a někdo může pomoci že to má, nebo ví kde to sehnat, můžu sem fotky nakopírovat aby se to porovnalo, aby mi to neposílal třeba zbytečně

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“