Nova na satelitním rx Strong

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maxa
Příspěvky: 23
Registrován: 24 lis 2005, 01:00

Nova na satelitním rx Strong

#1 Příspěvek od maxa »

Možná při tomto dotazu sklídím posměch, ale stal se mi takový případ. Přítel se na mne obrátil s prosbou o odstranění problému na svém sat. přijímači. Ztratil se mu totiž program ČT1, při čemž další programy na stejném transpordéru zůstaly zachovány. Po několika pokusech najít tento program jsem přistoupil k obnovení továrního software. Všechno se znovu naladilo, samozřejmě jinak, než bylo původně a tak jsem musel přeházet programy na čísla na které byl přítel zvyklý. Při tom jsem zjistil, že ČT1 sice je v pořádku, ale zato mi zmizla Nova, Nova cinema a Očko. Nedovedu to pochopit když na stejném transpordéru kde je Nova vysílá např. JOJ a ten jde v pořádku. Prosím poraďte mi někdo v čem jsem udělal chybu. Všechny programy mimo výše uvedené tři jsou v pořádku. Kromě toho jsem si všimnul, že podle seznamu na Parabole. cz má Astra 23,5 snad dvěstě programů, ale mně to naladilo jen asi 85.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#2 Příspěvek od kokun »

A je ti známo, že např. JOJ a JOJplus je na ASTRA-23,5° 2x (jednou pro CSLink a podruhé pro SkyLink) - ujasni si, jak je to pak se správným transpondérem - :nevim:
Potom tam budeš muset ten chybějící transpondér doplnit "ručně" - když ho ten tovární soft neobsahuje (byl vytvořený dříve, než byl spuštěn ten "novější transp." - na který se "balík progr. NOVA" přestěhoval) :wink:
Najdi si jeho parametry (12070/H/27500 3/4) a kontroluj, zda ho tovární soft obsahuje :roll:
Tady máš všechny CS a SK programy na pozici 23,5° 8O
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Neměl jsi dělat to obnovení továrního softwaru, jak tomu říkáš. Nic se neděje, ale smazal sis i ty potřebné kmitočty, které teď budeš muset přidat a potom dát znovu vyhledat tv stanice. Nova ty jiné se měnily asi před půl rokem (nevim to přesně).

Prostě přidej kmitočty podle Paraboly a potom smaž všechny již nalezené a dej najít vše novým vyhledáváním (jinak bys tam měl některé zdablované)

Uživatelský avatar
maxa
Příspěvky: 23
Registrován: 24 lis 2005, 01:00

Dík

#4 Příspěvek od maxa »

Nečekal jsem tak rychlou reakci. Sám mám satelit již 18 let, ale přijímám jen volné programy a k tomu v posledních 4 létech používám přijímač Tonbury Jupiter PVR, takže zkušenosti s českými a hlavně kódovanými programy nemám. Hodně mi pomohla informace o Nově, která byla doplněna na Astru až po původní instalaci přijímače v r. 2009. Ještě jednou srdečný dík a nezbude mi nic jiného, než to tam ručně doinstalovat. Stejně mi ale vrtá hlavou, jak mu mohla ČT1 kterou měl na čísle 1 zmizet když se zapřísáhal, že nezapínal vůbec tlačítko menu.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “