Akuvrtačka zapojení

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
modrej
Příspěvky: 7
Registrován: 04 črc 2005, 02:00

Akuvrtačka zapojení

#1 Příspěvek od modrej »

Akuvrtacka.Nemá někdo schema spouště akuvrtačky?Vyhořel mě tam transistor a nelze zjistit typ.Byl v místě popisu propalený.Díky[/b]

auja
Příspěvky: 36
Registrován: 28 led 2006, 01:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#2 Příspěvek od auja »

V první řadě bys měl napsat o jakou akuvrtačku jde.
Kdysi jsem řešil stejný problém. Tranzistor v regulátoru byl ohořelý a rozpůlen na dvě poloviny. Nastalo laborování, vyzkoušel jsem BUZ11. Vrtačka jela možná minutu (při dotahování šroubu) a konec. BUZ11 (50V, 30 A) se neosvědčil, nakonec byl použit výkonnější IRF3205 (55 V, 110A). Záleží jaká aku je, napětí, výkon. Já opravoval vrtací kladivo Bosch. Akumulátor 24V. Na malou vrtačku 12V by mohl postačit i BUZ11.

Uživatelský avatar
modrej
Příspěvky: 7
Registrován: 04 črc 2005, 02:00

Akuvrtačka zapojení

#3 Příspěvek od modrej »

Jedná se o typ Metabo na 12 V který má na zadní části ještě malý vypínač.Je zajímavé,že ta vrtačka šla i s tím spáleným transistorem ale v místě toho tran.se hřála a měla velký odběr proudu.A má asi i elektrobrzdu.Hádám, že ten vypínač je na přepínání rychlosti.Měl jsem spoušt částečně rozebranou a krom tahového potáku je tam i destička s elektronikou.Proto by mě zajímalo zapojení. [/b]

auja
Příspěvky: 36
Registrován: 28 led 2006, 01:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#4 Příspěvek od auja »

Schéma nemám.
Pokud si dobře vzpomínám, v kladivu byl vypínač s regulátorem složen v jeden modul. Modul se nedal rozšroubovat, musel se rozřezat nožem. Po rozdělání se vše rozpadlo na mnoho částí. Byl to docela problém, dát vše dohromady. Nejvíce jsem se zapotil při skládání odporové dráhy. Ta se skládala z mnoha dílů (pružinky, sběrač a táhýlka). Vše muselo přesně pasovat, několikrát jsem modul rozdělával, vždy něco nepasovalo. Takže bacha při rozdělávání ať se ti regulátor (modul) nerozpadne jako mě! Pamatuj si kam, co patří, ušetříš tak drahocenný čas. Dnes když něco takového dělám, vezmu foťák a jsem v klidu.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“