Thomson Ch: ICC17 kód 27

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Thomson Ch: ICC17 kód 27

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím do diskuse. Mám tu již delší dobu tuto zapeklitou tv. 3x se snaží najet a jak jinak hodí kód 27(řádkový rozklad) Zatím jsem došel k švihlému RL35(4R7) pojistný. Dále jsem měřil snad už vše co šlo. Pročetl taky kde co i na elektroda.pl coby s kódem 27 souviselo a nic. Řádkový tranz je v pořádku. Dále poruchové krabičkové kondy v okolí trafa jsou ok. Studenty též ok. Co mne však mate jsou napětí(měřeno za vyblikávání kódu) Při pokusu o start vylítnou výše. Všechny jsou tak o polovinu nižší. 1) 33V mám asi 12V 2) U_video 200V já mam asi cca 100V 3)U-sys 126V já mam 68V 4) U_timer 12V já mam cca 9.5V 5) +5VUP sedí 5V 6) TDA8139 jakýsi dvojitý regulátor kde na pinu 9 je 5,1V což má být zato na na pinu 8 kde má být 8V je asi 1,3V nevím ale zdali to nemá být až po startu. Zkusil jsem i místo větve U-sys dát žárovku 60W zbytek odpojit a situace stejná 3x blikne a konec. Nevím co ještě zkusit dál. Zatím mi tak ze všeho vychází VNT o kterém se v této souvislosti dosti píše.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Předpokládám, že "švihlý" RL35 byl tedy přerušený. Je tedy možná i další závada v obvodu buzení KSŘ. Při pokusu o start bys měl měřit právě budící průběh na bázi TL32. Odpor se mohl přerušit při proražení obou tranzistorů popř. CL38. Vem osciloskop a měř. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“