Rada při opravě BM595

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Rada při opravě BM595

#1 Příspěvek od Teslatron »

Zdravím,
po oživení zdrojové části v přístroji mi klasicky naběhnul (naskákali čarečky na displeji B) a na displeji A se ukázalo Ar jako je na přiložené fotografii a nereaguje na připojeni jakehokoliv měřeného prvku. Nesetkal se tady s tímto už někdo nebo nevěděl by někdo kde začít hledat chybu ? Přepínání rozsahů funguje reaguje na všechny tlačítka jde i nastavovat kmitočet měření, ale bohužel nic nezměří.
Přílohy
116_1534.jpg
(259.67 KiB) Staženo 114 x

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#2 Příspěvek od ok1xgi »

Ja myslim, ze to neproslo nejkym testem CPU, RAM, BUS, EPROM nebo tak nejak. Mam servisni manual ale ma 28MB......
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Teslatron »

Nějaký sice mám, ale kdo ví jestli nemáte třeba jinou verzi atd. Bylo by možno jej uložit například na leteckou poštu nebo uloz.to či jiné uložiště ?

Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

#4 Příspěvek od SERAFIN »

Bol som to vyskúšat mne po vykonaní testu,tiež vypíše to isté a potom sa
snaží merat v automate a prepína R,L a C.
Test Ti prebehol vporiadku?

Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

#5 Příspěvek od SERAFIN »

Nemohol by si mi na SZ odfotit zblízka meracie káble aby som vedel či som si správne vyrobil náhradné
dík

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Teslatron »

Po zapnutí naběhne nejdříve U pak společně Rb a postupně asi po půl sekundách naskáče 6 čárek a pak se rozsvíti diody u tlačítek a naběhne to Ar. Automaticky při každém zapnutí mi nastaví rozsah AUTO, ale dále se už nic neděje a stále svítí Ar. Že by Ar byl nějaký usek testu, kterým to stále nemůže projít ?

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Davidus »

nemůže být Ar Auto Range

Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

#8 Příspěvek od SERAFIN »

mne to funguje tak isto iba sa mi tam rozsvecuje R,L,C mal si zapojené
aj s káblami?

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Teslatron »

Bohužel sondy k tomu nemám, ale podle manuálu se to připojuje Hu Hi paralerně na jeden kontakt součástky Lu Li paralerně na druhý, tak jsem to zkusil připojit boužel žádné reakce.

Davidus> Auto range(automatický rozsah jeslti to dobře překládám) při zapnutém auto by bylo možné, jenže když přepnu na kapacity nebo odpor tak to Ar problikne a stále tam zůstává.

Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

#10 Příspěvek od SERAFIN »

skús tam pripojit na živé konce R alebo C či to zareaguje. pozri sa ešte dnu na konektory a pripojenie koax na LiHi,LuHu

Teslatron
Příspěvky: 125
Registrován: 15 úno 2008, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Teslatron »

Na nic nereaguje. Ted se mi dokonce i ztratil původní napis AR a zhasly všechny kontrolky. Tak jsem se pídil co se děje a zjistil, že je docela velký ubytek napětí na 15V větvi (o 1,5V míň), tak jsem začal hledat a našel už druhý vyteklý a šluslý tantal. Snad spolu sním neodešlo něco víc.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#12 Příspěvek od ok1xgi »

Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jef111 »

Soucítím s Tebou, delší dobu se morduju s čítačem BM642 do téhle sestavy to je panečku dílo. Tantaly mi odchází jeden po druhým přímo pod rukama :x Aspoň že většinou ukážou bublinu nebo zakouří :lol:
Chování Tvého 595 je chybné protože minimálně přepínání veličin a i další funkce jdu ovládat hned po proběhnutí starttestu bez připojení čehokoliv.
Ar na displeji normálně problikává v režimu automatického měření při přepínání rozsahu. Vždy zobrazí Ar, zacvaká s relkama a měří :-)
V manuálu jsou popsané testy tak je projeď a uvidíš.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

#14 Příspěvek od SERAFIN »

jef111 Ty máš tiež BM595?Nemohol by si mi hodit foto meracích káblov.

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od WLAB »

jef111 píše:Soucítím s Tebou, delší dobu se morduju s čítačem BM642 do téhle sestavy to je panečku dílo. Tantaly mi odchází jeden po druhým přímo pod rukama :x Aspoň že většinou ukážou bublinu nebo zakouří :lol:
Opravdova lahudka je treba BM546, kde jsou tantaly i jako vazebni kondezatory... jeden odejde, dalsi 2 se tim prepolujou :roll: .....
Mimochodem, cim je nejlepsi je nahradit? Ja obvykle pouziju nova SMD ze supliku, pokud je mozno je tam umistit.
Jaky je duvod jejich odchazeni? Cas? Nepouzivani?

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“