Jde dodělat LINE OUT do starší věže ?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

Jde dodělat LINE OUT do starší věže ?

#1 Příspěvek od MITA »

Jde mě o to že mám starší věž LX-U251 která na svoji velikost a cenu hraje relativně dobře.
Dostal jsem zadarmo basovou jednotku od Genius SW-HF 5.1 5000 a chtěl bych ji spřáhnout s věží.Jenže věž nemá žádný LINE OUT. Jde to nějak dodělat ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Udělej děliče z odporů ke každému výstupu a za ně dej "součtový člen" na MONO. Dělicí poměr stačí 10:1, součet 1:1 - myslím že bude stačit dělit odporama 1kΩ a 100Ω paralelně ke každý bedně, ze spojovacích bodů vzít signál pro vstup woofru přes dva odpory 10kΩ - jejich opačné konce spojit a stíněným kabelem na vstup wooferu.
Ještě jednodušší možnost máš na obrázku.
Přílohy
slučovač-redukce pro sub.jpg
(42.59 KiB) Staženo 151 x
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 09 lis 2010, 18:37, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

#3 Příspěvek od MITA »

Tak teď si mě to pěkně nandal :lol:
Budu s tím muset k elekrikáři.To co jsi na mě vyhodil jde tak nějak mimo moje chápání :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Tady jsi na elektrikářském fóru - obkresli pečlivě nebo si vytiskni/ulož ten obrázek i text a někomu, kdo se vyzná v elektronice to předhoď. Cenově to vyjde asi tak na pětikačku za součástky, daleko víc peněz vyplázneš na krabičku a konektory, abys to nějak "štábně kulturně" zapouzdřil a připojil. Ale do "kila" se vejdeš, neboj...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Keby to nebolo v JPEGu, tak by to bolo mozno aj citatelne.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Upraveno, mělo by to po kliknutí jít přečíst. Omlouvám se, nahrál jsem 2x komprimovanou verzi - mělo to být jen 1x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Inak ten subwoofer by mal mat aj stereo vstup, takze to netreba zlucovat.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#8 Příspěvek od dj_Paul »

Pokud má věž výstupy do můstku,tak to tímhle udělátkem umrtvíš

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Dratak »

Napíchni se na živý konec regulátoru hlasitosti každého kanálu proti zemi. Přes dva operáky, zapojené v klasickém neinvertujícím zapojení a oddělovací kondenzátor vyveď signál na dva cinche ven. Zesílení si nastav podle požadované úrovně signálu na výstupu. Ta bude tím i nezávislá na poloze regulátoru hlasitosti (pokud bys z toho chtěl třeba nahrávat). Napájení si vytáhneš z věže, většinou tam potřebné symetrické napětí někde bývá.
Výstup udělej stereo, cenový rozdíl je dnes již zanedbatelný. Na mono to můžeš spojit kdykoliv.

Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

#10 Příspěvek od MITA »

To : EKKAR

Super plánek . Podle toho to zbastlím naprosto v pohodě.

To : Dratak

Tak to naprosto nechápu. Dokážu napájet kdejakej propojovací kabel ale co se týká elektrosoučástek tak to jde tak nějak kolem mě :lol:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Dratak píše:Napíchni se na živý konec regulátoru hlasitosti každého kanálu proti zemi. Přes dva operáky, zapojené v klasickém neinvertujícím zapojení a oddělovací kondenzátor vyveď signál na dva cinche ven. Zesílení si nastav podle požadované úrovně signálu na výstupu. Ta bude tím i nezávislá na poloze regulátoru hlasitosti (pokud bys z toho chtěl třeba nahrávat). Napájení si vytáhneš z věže, většinou tam potřebné symetrické napětí někde bývá.
Výstup udělej stereo, cenový rozdíl je dnes již zanedbatelný. Na mono to můžeš spojit kdykoliv.
Ano, pokud věž nemá místo poťáku rotační kodér a digitální řízení hlasitosti. Pak je třeba hledat neřízený signál před vstupen do regulátoru.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

A co takto to zapojit paralelne k sluchadlovemu vystupu?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

2 djPaul - nevím, já o věži s můskama ještě neslyšel, tam se dávají právě pro dostupnost vyšších napájecích napětí získaných trafen ze sítě jako koncové zešilovače obvody s normálním symetrickým výstupem a zátěž se zapojuje proti zemi - něco jiného je autozes, kde můstek je jediná cesta jak ze 12V vytřískat aspoň trochu slušný výkon bez měniče...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

#14 Příspěvek od MITA »

Tak tím "knoflíkem" co se tím zesiluje se dá točit pořád dokola tak to bude asi ten rotační kodér co ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Jo. Právě proto radím ten dělič. Abys nemusel kuchat celou věž a jezdit nosem po deskách a hledat body, na který by ses mohl napojit. Pro jistotu - vezmi měřák, nastav ho na měření odporu a nejmenší rozsah a na VYPNUTÉ věži zkus změřit odpor mezi výstupními svorkami a obvodem vstupních CINCHů - minimálně jedna výstupní svorka od kazdého kanálu by měla být zkratovaná se stíněním vstupů. Pokud nebude (výstupní relé zesilovače může odpojovat obě výstupní svorky), tak po zapnutí zkus změřit napětí mezi právě tím obalem vstupních konektorů (zem) a výstupními svorkami. Jestli má pravdu djPaul, naměříš na výstupu STŘÍDAVÉ napětí na obou svorkách - a moje "udělátko" je na prd. Pokud ale naměříš proti zemi napětí jen na jedné výstupní svorce z každé dvojice, mám pravdu já a Ty to můžeš zapojit tak, jak jsem to nakreslil...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“