Výběr myčky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radim205D
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2006, 02:00

Výběr myčky

#1 Příspěvek od Radim205D »

Zdravím vás pánové,
věřím, že hodně z vás má různé zkušenosti s opravami myček. Chci manželce na vánoce udělat radost a koupit myčku. Poraďte prosím, kterou značku případně i model vybrat a kterým se z kvalitativního hlediska vyhýbat obloukem. Na trhu jich je hodně a o jejich kvalitách zpracování zatím nemám přehled.

Sháním vestavný typ, výška max. 81,5cm a šířka 45cm
max. cena do 13 000,-

Předem díky za rady

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Pozri EUROTECH.Ja som zatiaľ spokojný.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Momentálně řeším stejný problém a po různých doporučeních opravářu bílé techniky volím z 45cm myček Siemens, viz http://www.levneelektro.cz/p67664-mycky ... -54t556-eu
případně o málo levnější verzi: http://www.levneelektro.cz/p10857-mycky ... -55m551-eu
Variospeed, aquastop se zárukou na celou dobu provozu, Aguasensor (optimalizuje spotřebu vody dle stupně znečištění nádobí). Podobnou vybavenost za stejnou cenu nabízí samozřejmě i Bosch. Něco jako je Gorenje nebo Fagor vyjde cenově skoro nastejno, ale tohle je o třídu výš. Miele jsem raději obešel, nezaplatil bych ho..:cry: Zavrhl jsem cokoliv jako je Ariston, Ardo, Beko, Candy a podobné sračky. To jsou většinou levné dvouleté myčky. Ale to je o názoru a také o možnostech kupujícího..

Když už jsme u tohoto tématu, uvítal bych přímé zkušenosti s nějakými internetovými obchody na bílou techniku. Negativní i pozitivní. Tzn. kde zásadně nekupovat, přístup k zákazníkům, lhůty a sliby, doprava do bytu a tak. A pokud by to sem zcela nepasovalo, vlákno bych rozdělil a tyto příspěvky přesunul jinam..
Naposledy upravil(a) Killroy dne 14 lis 2010, 11:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

spolupracuju s opravaři myček a praček a a tak z jejich názorů. To co myje je voda, pokud snížíme množství vody musíme mýt déle tak že ve finále to cenově vyjde podobně. Další senzory znečištění vody a tím i zkrácení mycího cyklu jsou dobré tak na skleničky, ale pokud myjeme všehochuť tak to třeba hrce myje hůř. Proto že to prichycené potřebuje delší dobu. Jednoznačeně preferují siemens alias bosch i když ty levné modely se dělají ve Špaňelsku a Polsku teprve ty dražší jsou německé a je to kvalitou jinde. Ani takovému výrobci se nevyhly módní trendy jako je dělené mytí kde je přepouštěcí ventil který snižuje nároky na čerpadlo ale díky své poruchovosti sebou často vezme řízení za cca 5000 a vyberte si.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Ardovku jsem měl pět let a měla jedno přechodné období, kdy asi tak každé desáté mytí přestala na závěr ohřívat, což jsme nenašli a nenašli to ani v servisu, tam ohřívala dva týdny napokaždé - zkrátka, kdykoli byla pod dohledem, myla bez problémů.
Kdyby neprasklo jedno lanko zavírající dveře, které ani po dvou a půl měsících urgencí nemůžu ze skladu ND vyrazit, byla by dál vestavěná a dál by myla.
Když jsem obhlížel, co vypadá solidně za rozumnou cenu, skončil jsem u značky Brandt. Zatím dobrý. Jen má hadice vyvedené opačně, než Ardovka a technik, co ji přivezl, ve snaze připojit vodu hadicí, které pár centimetrů chybělo, vytrhl potrubí teplé a studené vody z držáků na stěně za linkou, ty teď visí dolů a bez demontáže linky je nenacvakám zpátky. Škoda, že jsem u toho zrovna nebyl, to bych mu to dal opravit a předělat hned. Ještě, že se u nich našla hadice na vodu o metr delší.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#6 Příspěvek od jirkati »

Už skoro dva roky jede Siemens podstavná pod linku s šířkou 45 cm naprosto spolehlivě. Sice má celou řadu programů, ale nakonec jede stále na ECO, každé mytí cca 150 min. Naše voda dokonce umožňuje mytí bez soli, takže i tento náklad odpadl.

Uživatelský avatar
Radim205D
Příspěvky: 9
Registrován: 28 kvě 2006, 02:00

#7 Příspěvek od Radim205D »

Díky za rady, už se začínám soustřeďovat na nabídku Bosche a Siemense.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od hafca »

jirkati píše:.... Naše voda dokonce umožňuje mytí bez soli, takže i tento náklad odpadl.
Tiše závidím. Kdybych u nás spadl do vany, pak se o vodu odřu. :lol: Každých 14 dní odstrańuji vodní kámen z konvice a dávkovač soli v myčce je na maximum. :cry:
Taky se začínám ohlížet po jiné, už jí máme přes 10 let a začíná mít svoje mouchy. Jenže já bych potřeboval myčku, která je hodně nízká. Maximálně 80cm, raděj ještě o jeden nebo dva cm nižší. Je pod linkou a nad ní bych potřeboval dostat indukční varnou desku, ale chybí mi tam několik cm. Neví někdo na jakou minimální výšku se dá dostat po odebrání horní desky?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“