celeron vs. pentium

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

celeron vs. pentium

#1 Příspěvek od PCmaniac99 »

Zdravím Vás, dostal jsem NTB Acer Aspire 1600 (1605DLC) a v něm je Intel celeron 4 2,4ghz (533FSB) myslíte že mi v tomto ntb bude běhat Intel Pentium 4 2,4ghz (533FSB)?? strejda google mi zadnej CPU list nenasel a v manual k NTB sem taky nic moc nenašel...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Mohlo by to fungovat. Vyskusaj.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#3 Příspěvek od PCmaniac99 »

tak se musím opravit ten celer bezi na FSB 100 (QDR400) ale ten muj acer by mel umět i tech 533QDR tak pak dam vědět jak to dopadlo...

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#4 Příspěvek od oscilos »

Kladu si otázku jakej to bude mít přínos v notebooku vyměnit celer za pentium... kromě tedy vyšší spotřeby a nárůstu výkonu o 2 a čtvrt procenta :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Narast spotreby nebude velky, tie Celerony zeru tiez poriadne.

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#6 Příspěvek od oscilos »

no jasně :-) ale spíš že prostě v notebooku to nemá absolutně žádnej smysl! měnit celer za p. a ješte za stejnou frekvenci.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#7 Příspěvek od PCmaniac99 »

to jen pro ten pocit... jeste jsem potkal intel pentium 3,06ghz (533mhz QDR) ale tam uz si opravdu nejsem tak jist jak by se na to ta deska koukala...

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#8 Příspěvek od PCmaniac99 »

navic ten pentium 2,4 je za pakatel tak proč to nezkusit...

je fakt ze jsem ted na stolnim PC zkousel upgrade z AMD Athlon XP2200+ 256kb cache na AMD Athlon XP3000+ 512kb cache a ze bych pozoroval rozdíl se moc říct nedá...

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#9 Příspěvek od oscilos »

no právě :-) měl jsem sempron 2600+ vyměnil jsem ho za athlon 3000+ výkon stoupl neznatelně ale zato výmšna graf karty 8800 za gtx260 výkon spoupl maximálně :-)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Jestli jsi čekal nárust výkonu u her, pak je to až na světlé vyjímky opravdu neznatelné. U novějších her táhne prakticky všechno grafika. V aplikacích, kde bude potřeba velký početní výkon, tam je ovšem rozdíl mezi Celeronem a plnokrevným Pentiem dost velký. Projeví se tam rozdíl ve velikosti vnitřní cache paměti o kterou je Celeron ošizený.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#11 Příspěvek od PCmaniac99 »

ano to ocekavam... NTB s intgr graf radeon 9000 na hry opravdu nemam. jde mi o svižnější běh systému a aplikací...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Sviznejsi beh ziskas skor zvacsenim pamate a vymenou disku za rychlejsi.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#13 Příspěvek od PCmaniac99 »

jo na RAM se pracuje a HDD je WDC WD800VE-75HDT1 80GB 8MB vyr. paměť UDMA 5 (ATA-100) shánět něco rychlejšího asi nemá význam....

Uživatelský avatar
oscilos
Příspěvky: 353
Registrován: 04 lis 2007, 01:00

#14 Příspěvek od oscilos »

hafca píše:Jestli jsi čekal nárust výkonu u her, pak je to až na světlé vyjímky opravdu neznatelné. U novějších her táhne prakticky všechno grafika. V aplikacích, kde bude potřeba velký početní výkon, tam je ovšem rozdíl mezi Celeronem a plnokrevným Pentiem dost velký. Projeví se tam rozdíl ve velikosti vnitřní cache paměti o kterou je Celeron ošizený.
hry bych neřešil to je téma uplně jinam. mohu se zeptat co se v praxi zrychlí? výměnou celara za pentium? jako myslim reálně!!! nechci imaginární čísla z benchmarků... nebo nárůstem výkonu považovat to že rozzipování brutálně složitého peku netrvalo 120 sec ale jen 110sec, anebo zkomprimování videa bylo o 9 sekund rychlejší na 3 minutách komprimace :-) nezlob se ale to prostě nelze považovat za zvýšení výkonu o kterém má cenu mluvit...
tak jak bylo zde řečeno řádově daleko lepší muziku udělá rychlost disku a pamět.
ale každej má názor jinej pro někoho je těch 10 sekund cenejších :-)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Kdyby to bylo tak, jak píšeš asi by nemělo smysl rozlišovat mezi celeonem a pentiem a dělal by se jen jeden typ. A nebyl by takový rozdíl v ceně. Já měl rozdíly v rychlosti podstatně větší. Je to ale přece jen trochu dávno na to abych tady psal konkrétní čísla. To si opravdu nepamatuji. Asi máme každý jinou zkušenost a hlavně, nebylo to AMD, ale Intel. Rozdíl čtyř a vícenásobný ve velikosti L2 cache se přece jen někde projevit musí. Jinak bys popřel to, co píšeš o velikosti paměti. O operační paměti nemá cenu se přít, tam je to do určité velikosti jasné. S diskem je to podobně, jen v notebookových zas takový velký výběr není.
Celé je to na delší debatu a hlavně, kdo z nás má tyhle historické kousky doma aby mohl udělat srovnávací měření. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“