Příjem pozemního digitálu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Příjem pozemního digitálu

#1 Příspěvek od mi-ro »

Poslední dobou často řešíme problém příjmu digitální TV. Zájemci vyzvídají a protože jsme na hraně příjmu pražských vysílačů, někdo má štěstí a stačí mu set-top-box, ostatní musí pořídit digisat s dekodérem a kartou. Rád bych rozvinul diskuzi a vašimi zkušenostmni na tohle téma, konkrétně kde a za kolik se dají sehnat určitý značky přijímačů protože obchodníci jsou jak pozoruju hodně "pružní".
..to bude jen ňákej odpůrek

wiktor

#2 Příspěvek od wiktor »

nefunguje nahdou set top box na principu satelitniho recveivru ze se clovek muze koukat akorat na ten kanal kterej tam ma zrovna navolenej
o proti analogu nabo kabelovce kde si clovek muze koukat na jeden kanal a nahravat druhej kolik lidi asi ma na to aby si mohli poridit digitalni televizy za kolik set tisic.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Jo pracuje to úplně stejně jako sat. receiver jen se místo paraboly s LNB připojí anténa (z Prahy 25 a 46k.) Zkušenosti mám takový že se digit. přijímač spokojí i se signálem se kterým by byl analog neslučitelný. Navíc je tam z jednoho vysílače až 8 programů a další rádia + další textový doprovodný služby. Taky jsem dával tzv. kombo, tj sat. + terestr. digitál v jednom. Ceny jsou + - 2.000,- až 2.500,- pro pozemní a cca 3.500,- pro kombo se šachtou bez dekodéru. Počítám že po olympiádě půjdou ceny o 500,- dolů.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#4 Příspěvek od daton »

No já jsem od Hradce a taky se mne na to lidi ptají zatím to nechávám na tom že to tu není ale jakýkoliv poznatek z praxe by se mi hodil abych na to byl připraven.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

daton píše:No já jsem od Hradce a taky se mne na to lidi ptají zatím to nechávám na tom že to tu není ale jakýkoliv poznatek z praxe by se mi hodil abych na to byl připraven.
odkud jsi konkrétně?
..to bude jen ňákej odpůrek

Návštěvník

Re: Pøíjem pozemního digitálu

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Jaký set-top box by byl podle Vás nejvhodnìjší pro nenároèného staršího uživatele (cena/výkon)?
Máte z nabídky v ÈR nìjakého favorita?

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od wendys »

podívej se na www.parabola.cz , tam jsou nějaké set-top boxy a jejich recenze.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Re: Příjem pozemního digitálu

#8 Příspěvek od mi-ro »

Anonym píše:Jaký set-top box by byl podle Vás nejvhodnější pro nenáročného staršího uživatele (cena/výkon)?
Máte z nabídky v ČR nějakého favorita?
V podtatě jaký seženeš, všechný umí podobně a ceny jsou taky +- 300,-. Jen univerzální rada jako u všeho, dostupnost zár. servisu, menu v češtině, (návod pochopitelně v češtině). Jo jeden rozdíl tady je, jsou typy bez modulátoru-pro všechny TV do 10let stáří a s modulátorem (pro ČB TV jako Dukla, Javorina, Sitno, C 110St-ta je barevná :D )
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#9 Příspěvek od jopein »

Jinak poměrně dost informací je i na http://www.digitalnitelevize.cz/
Bohužel jsem ze střední Moravy tak mám smůlu, zatím je to pro mě jen experimentální vysílání. Přesto jsem to už viděl z multipexu A, ale jsem přesvědčen, že o nic nepřicházím. Skutečné výhody DVB-T budou patrny až po ukončení analogu.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#10 Příspěvek od daton »

Mi-ro jsem od Opatovic nad Labem, máš tady někde v okolí místní povědomost o tomto signálu?

Uživatelský avatar
Voltik
Příspěvky: 5
Registrován: 02 bře 2006, 01:00

#11 Příspěvek od Voltik »

Já jsem ze Zmojma a pozemka u nás jde jen na výškových budovách.
Levnější setaboxy jsou pěkný šunky. Mám vyzkoušeny dva typy (Technisat digipal2)2500kč-dobrý a (interstár 8100-pozemka 2900kč,8200-pozemka+sat 3600kč,8300pozemka+sat 2xCI slot 4500kč)-zatím to nejlepší co jsem viděl. :thinkerg:

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#12 Příspěvek od Hifista »

Na stránkách www.radiokmunikace.cz lze nalézti mapky pokrytí a další informace. Jinak po oficiálním zahájení vysílání koncem února v Ostravě je příjem perfektní i na starou kruhovou anténu ze Šilelisu (bydlím 10 km od vysílače). Ostrava vysílá na kanálu 39.
Používám přijímač TechniSat DigiPal2. I když v testu bylo napsáno, že zvládá bez problémů českou diakritiku, není tomu tak docela. Teletext má správnou češtinu, malá část menu česky neumí a v programové nabídce se jedna ze stránek zobrazuje se špatnou diakritikou, ale všechny ostatní stránky jsou správně.
Přijímač má také digitální výstup audio signálu, takže po spojení s digi vstupem zesilovače je také dobrý poslech přijímaných rádií. Obraz vynikající proti analogu.

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#13 Příspěvek od achil »

Hifisto jak se prosím u tebe chová duální vysílání. Volbou audio lze vybrat český doprovod a po přepnutí na jiný program a zpět je potřeba znovu vybrat český doprovod či si pamatuje kde byl.

Uživatelský avatar
mirekv
Příspěvky: 23
Registrován: 07 zář 2005, 02:00

#14 Příspěvek od mirekv »

Moje zkušenosti:

Lokalita: Praděd - Jeseníky - Severní Morava:

Ostrava 39k, vzdušnou čarou 80 km, úroveň 100%, q 95% - v pohodě

Brno 40k, vzdušnou čarou 110 km, úroveň 80%, q 60% - v pohodě

Praha 25k vzdušnou čarou 210 km, úroveň 70%, q 50% - silné výpadky

Settopbox Strong SRT 5155, anténa "síto" uvnitř u okna.

Praha s lepší anténou+předzesilovač umístěná venku by dala lepší výsledky

Dodatek: po umístění antény ven před okno Praha 25k úroveň 80%, q 70% - v pohodě. Ostatní provideři nezachyceni.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“