Není tesla Echo jako Echo

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Není tesla Echo jako Echo

#1 Příspěvek od CZJKP1 »

Zdravím

Již dříve sem se dozvědel, že byly dvě verze přijímačů Tesla Echo. (A samozřejmě i Barcarol), ale ted mluvím jen o echu.

1) starší provedení, které mělo na brokátu plastový nápis ,,ECHO,, Na stupnici Tesla, starší verzi reproduktorů, výškový musel mít u feritové antény ten kovový kryt, kvůly magnetickému poli.

2) novější provedení, které mělo na stupnici naspis ECHO, mělo nové typy výškových reproduktorů, které již byly izolované.

teď už mluvím jen o starším provedení:

Ve sbírce mám obě varianty, avšak toho staršího provedení mám dva kusy, u toho mého sbírkového kusu staršího provedení, však chybí na repro právě onen kovový kryt, tak jsem si ho chtěl vzít z toho druhého ECHA který není úplně kompletní, nemá o nic lepší skříň, než ten můj ,,sbírkový kus,, , tak jsem to udělal.

Ale když jsem se více podíval do obou na jednou, všimnul jsem si patrných rozdílů, které nevím, zdali vznikly při výrobě nebo doma kuťilem, protože v rádiu bylo zasahováno (částečně je na CCIR).

Jedná se o tyto rozdíly, uvádím jen ty, u kterých si nejsem jist, zda-li jde o změnu ve výrobě či doma.

nekompletní kus
Veškteré patice v DPS jsou porcelánové
střed. repro použit 2 AN 632 52 B KE 63
cívky jsou uchyceny drátkovou sponou, která vede okolo kovové krabičky
Feritová anténa má tři vynutí na každém kraji jedno, třetí uprostřed

Sbírkový kus
Veškteré patice v DPS bakelitové
střed. repro ARE 538
cívky a mezifrekvence mají na hlinikové krabičce nabodovaný jakýsi kovový ,,trn,, který je zapájen do DPS
Feritová anténa má vynutí dvě, na každém kraji jedno, z toho jedno je vynuto naprosto jinak, nežli u druhého kusu

na oldradiu se cosi píše, o porcelánových paticích u první série, ale ten sbírkový kus ,,který je též první série,, má patice bakelitové.

Jde mě totíž o to, jestli jde o další ,,tovární verzi,, , protože se snažím zredukovat sbírku (mám tam i jiné zbytečnosti)a věci co se opakují,a taky tam mam teď bordílek :D, abych vědel, jestli má cenu toto rádio zrestaurovat, a dát do pův.stavu když mám obě provedení (jak starší tak modernizované), zde je dosti ,,odloupaný,, DPS, a spropojovaný drátkama, místo usměrnovače 4x 4007 :lol:, knoflíky chybí, nějáké popraskané kondy, magický oko K.O,nějáké dodané kondyz druhé strany, otáčení feritu je již zrušeno. Neorigo elyt.apod.

Zeptám se, nedělalo se v určitých místech na DPS, že se nedělaly cestičky ale, propojilo se drákama, v okol. patic elektronek? Takových 0.5-1cm, mám totiž pocit, že jsem to viděl propojené na stejném míste u více přístrojů, a není tam vidět ani po cestičce žádný zbytek, ani změna barvy, jak bívá vidět po odlouplé cestičce...

Uživatelský avatar
tesla_webpark_cz
Příspěvky: 24
Registrován: 03 bře 2006, 01:00
Bydliště: okres Karviná

#2 Příspěvek od tesla_webpark_cz »

Jako u většiny výrobků probíhaly změny ve výrobě postupně. Bylo by fajn porovnat změny s výrobním číslem příp. s datumovým razítkem. Reproduktor je pouze inovovaný typ s novým značením, ale třeba porcelánové patice jsem ještě u Echa neviděl.... Propojení drátkama je normální :)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukas-Peca »

Mám dotaz na majitele zrenovovaného Echa a odvozených přístrojů. Jak fungujou tónové rejstříky a korekce basů? Opravuju právě jeden kus a nepozoruju žádný vliv těchto prvků na zvuk. Potenciometr je v pořádku. Nevím, jestli je to závada nebo vlastnost. Děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“