OVP CTV 218A nenaštartuje

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

OVP CTV 218A nenaštartuje

#1 Příspěvek od jurill »

Myslel som si, že s OVP už nemôžem mať problém, a hľa. Mal studený spoj na konektore vych. cievok. Po zapnutí hl. vyp. 3x počuť nábeh vn a potom STBY.
BU v poriadku, jeho napájanie 129V, neklesne pri nábehoch, väzbový a okolité kondíky prekontrolované, ak dám ručne STBY 0v, tak 12V ide. Ako keby niečo blokovalo procesor /napájanie 5V stabilných/, lebo pustí 3x H_SYNC a potom nič. Že by to spôsobovalo TDA8143? Ale keby bolo mrtve, tak prečo tie pokusy?
Ešte dodám, že pri zapínaní s DO vn nabieha iba 1x.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

A čo kondíky 220u v napajaní TDA a V budení BU? skúsil by som dat druhé BU,len na skúšku
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#3 Příspěvek od jurill »

Kondíky v poriadku, to som aj písal, BU bolo vybraté a premerané - choval sa ako nový, ale pre istotu ho vymením...

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

A čo kondíky v primári zdroja???
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

Co sig. HSYNC průběh [144] - pro tvorbu SSC (pin38 NL301-TDA8362A) :?:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#6 Příspěvek od jurill »

Počas tých troch pokusov vyzerá byť SSC v poriadku. Preto píšem že vyzerá, lebo nemám pamäťový osciloskop a taký kmit za impulzom môže byť aj jeho ukončením. Je tam obvod TDA8840.
Keď som nahradil BU žiarovkou, tak to naštartovalo /neskočilo do STBY/, na báze je obdlžnik.
KUBO píše:A čo kondíky v primári zdroja???
Zdroj vyzerá byť ok. Že by tých 129V bolo veľa?

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#7 Příspěvek od Burajko »

Mal som podobnu zavadu,startoval na treti krat, bol v haji TDA8840.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#8 Příspěvek od kokun »

kokun píše:Co sig. HSYNC průběh [144] - pro tvorbu SSC (pin38 NL301-TDA8362A) :?:
jurill píše:Počas tých troch pokusov vyzerá byť SSC v poriadku. Preto píšem že vyzerá, lebo nemám pamäťový osciloskop a taký kmit za impulzom môže byť aj jeho ukončením. Je tam obvod TDA8840.
Keď som nahradil BU žiarovkou, tak to naštartovalo /neskočilo do STBY/, na báze je obdlžnik.
To jurill
Já jsem hleděl do doku k CTV218 (S.M. č.4) - ty máš model CTV218A. Hodněkrát se tu tento model vzpomínal, v souvislosti s VN-splitkem (oba modely se od sebe značně liší).
Já jsem to "A-čko" měl málokrát na stole (pokud vůbec) a když, tak jsem si k němu vyhledal příslušný S.M. dle osazení součástkama.
Bohužel jsem si ale nikde nepoznačil, ke kterému S.M. tento model telky přiřadit. Bude to zřejmě podle S.M. č.5 (představitel CTV2121MENU) - pokud to víš, zkus to upřesnit, ať si to doplním do seznamu - dík.
Oba sig. µC se od sebe liší hlavně tím, že ten 1. není řízen po sběrnici I2C, kdežto ten 2. už je. Hlavně z tohoto důvodu je mezi těmi telkami dost značný rozdíl - taky je mohla fa OVP rozlišit lépe (např. úplně rozdílným č. modelu a nejen tím pitomým "A-čkem") :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od jurill »

Ja som sa riadil podľa schémy CTV2124 (CTV2021 FS), tvôj prvý príspevok som pochopil, HDRIVE a SSC sa v princípe tvorí rovnako. Ako som písal bez BU je HDRIVE ok, len je zaujímavé, že vždy sa pokúša štartovať 3x a zakaždým počuť nábeh vn (samozrejme s BU). Asi skúsim vymeniť signalny proc., ak niekde nájdem taký v šuflíku...

Uživatelský avatar
jurill
Příspěvky: 161
Registrován: 12 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od jurill »

Opravené. Vadné vn trafo. Prišla mi vhod akcia Avelmaku - HR8006 za 7,5€.
Ďakujem za všetky príspevky.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

jurill píše:Ja som sa riadil podľa schémy CTV2124 (CTV2021 FS), ...
Tak např. - včera mně odešla z dílny telka: na typ. štítku OVP CTV2124, r.v. 1998; vepředu potisk CTV2124 Nagano (což tomu r.v. odpovídá) a na chladiči samolepka 2124.
Tipněte si, jaké to bylo ve skutečnosti šasi?
CTV214 - sm č.4 (pouze mělo vyvedeny AV konektory dopředu! 214-ka je má vzadu!) :!: - tj. šasi o "2 generace" starší, než je CTV2124FS - sm č.5.1 (ty se vyráběly o několik let později) 8O 8O 8O :cry:
To jenom na okraj - když někoho zdr*bu, že neuvedl celý model telky (neuvědomuje si vůbec, jak je to důležité).
Takže, jestliže je např. ve značení tvp LCE (nebo i řady jiných) chaos, tak v OVP-éčkách je "dokonalý :bordel: "
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“