Jak správně vybrat aku vrtačku (šroubovák)

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

Jak správně vybrat aku vrtačku (šroubovák)

#1 Příspěvek od Deny »

Ahojte.
Máte někdo zkušenosti s aku šroubováky. Chci koupit něco do 4.000,-Kč bez příklepu a nevím, jak vybrat a nepřebrat. Budu vděčný za Vaše postřehy s různými výrobci. Uvažuji o zn. Bosch, Narex, Makita. Osvědčené značky typu Würth, Hilti apod. jsou mimo finanční možnosti. Díky za názory a kritiku jednotlivých značek.

Líbí se mi např.

http://www.jadal.cz/akumulatorove-narad ... fessional/

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Podobnou BOSCHku máme v práci a je dobrá. Záleží na tom jak budeš nářadí používat. Pokud je to na doma a většinu roku bude ležet ve skříni tak mi to přijde zbytečné. Při občasném využití udělá stejnou službu i něco levnějšího.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#3 Příspěvek od Atlan »

Ide o to co stym chces robit... ak nieco profesionalne ta ksi musis priplatit ak hoouby :D tak ktorykolvek cinsky vyrobok je dobry akurat mmusis pocitat s tym ze budes musiet kupit znackove baterie na repas akupacku to nevyluceje ze ak kupis profui tak tie baterie budes menit aj tak...

Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#4 Příspěvek od Deny »

Atlan píše:Ide o to co stym chces robit... ak nieco profesionalne ta ksi musis priplatit ak hoouby :D tak ktorykolvek cinsky vyrobok je dobry akurat mmusis pocitat s tym ze budes musiet kupit znackove baterie na repas akupacku to nevyluceje ze ak kupis profui tak tie baterie budes menit aj tak...
Jenže jak dneska člověk pozná, co je a co není made in PRC nebo CE? Někde jsem četl, že i Bosch se vyrábí v Číně, takže se raději ptám na zkušenost jiných. Jo elektro nářadí všeobecně není čím bývalo. Mám doma 25let starou narexku a vrtá a vrtá ... Díky všem za názory a hlavně zkušenosti s různýma značkama.

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#5 Příspěvek od 007 »

Mám 12V Makitu s aku1.4Ah ,cca 2500,- kč,v ceně rychlonabíječka a dvě baterie a jsem těžce spokojeny.Je to menší vrtačka,více ji využívám jako šroubovák,při kompletaci rozvaděčů je to k nezaplacení.Baterie je nabitá za hodinu a druhá i při intenzivním používání minimálně tu hodinu vydrží,tak se dá dělat bez pauz.Výhodou je na první stupeň "slabý" moment,se kterým se dají "na citovku" utahovat i slabounké vruty.
Naposledy upravil(a) 007 dne 12 pro 2010, 18:40, celkem upraveno 1 x.
007

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od cabernet »

Makita.

Uživatelský avatar
jarda_k
Příspěvky: 187
Registrován: 15 dub 2006, 02:00
Bydliště: Vysočina

#7 Příspěvek od jarda_k »

Mám taky Makitu 12V, ale s 2x 2.0Ah baterkou s rychlonabíječkou, svítilnou a kufrem typ 12DVF3. Za sebe ji taky doporučím. Jsem línej a nechce se mi tahat vrtačku se šňůrou. Používám ji hlavně na pl. spoje a krabičky na vrtáky od 1.5mm vejš. Nebyl s ní ani problém při šroubování samořezných šroubů při montování plechový střechy.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Kamarádi truhláři mají Metabo s nabíječkou 10min. Více než 10let , jednou jsem jim dělal repas aku , nabíječce vícekrát . Nevím , jak celá mašina , ale nabíječka od Narexu podprůměr , síťové mašiny od Makity mohu doporučit , aku nemám zkušenost , a kámošovi odešla pila Bosch a vskutku tam byl motor china , jak ostatní celek, nevím . Sám používám "lidlové" (5ks)od 4,8 do 24V , u všech mám repas aku , u Lion demontáž elektroniky , nacpány NiCd . Jediné , co bych doporučil , jsou dva mechanické převody .

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#9 Příspěvek od Paja250 »

Za mě je to Makita. Mám tu 12V s 1,4 Ah aku. Mám jí teda na hobby použití, nicméně funguje perfektně. Můžu jenom doporučit.

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#10 Příspěvek od 007 »

Švagr má "profi" verzi Narexu a ta nabíječka je tragická,tříhodinová nabíječka s záhadným zapojením (trafo,můstek,TL 431 a tranzistor v TO92 plus několik odporů a kondíků,dvě ledky)Bohužel mi bylo znemožněno bližší ohledání,ale vzhledem k nepřítomnosti jakéhokoli výkonového spínače to nabití pravděpodobně pouze indikuje,ale neukončuje.
007

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Dingo7 »

007: to není tranzistor ale tyristor :wink:

Uživatelský avatar
Sunmay
Příspěvky: 171
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Sunmay »

Za mě Makita. U Bosche jsem zažil problémy s momentovým klíčem asi u 4 kusů (byly to modely cca za 12k). Ale možná jen špatná série. V jedné odešla elektronika.
Jak sem se dostal k elektrotechnice? No to je jednoduché, kdy sem byl malý měl sem strašně moc rád stavebnice a to mi zůstalo ... a řekněte mi, která stavebnice má víc součástek :D

Uživatelský avatar
Lalouch
Příspěvky: 1
Registrován: 13 pro 2010, 01:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Lalouch »

Jsem hobík, na běžné domácí práce mi stačí neznačková AKU. U první odešel síťový adaptér, u druhé kapacita baterie klesla na hranici nepoužitelnosti, v obou případech už to bylo až po záruce (mimochodem, máte někdo zkušenosti s reklamací "slábnoucí" baterie?). Minulý týden jsem si kupoval v Kauflandu v Ostravě Zábřehu třetí = AKU + 2x18V baterie za 399,-Kč. Nikomu nenutím, ale pokud to nemáš daleko, tak za ty prachy to není špatná koupě.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Problém s těmi 2x je ten , že odejde nedlouho po první . U těchto neznačkovek předpokládám fci aku do 3/4roku . Delší provoz je příjemným překvapením .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Li-ion bateria je dost velka vyhoda prave pri obcasnom pouzivani - ked sa na mesiac naradie odlozi a potom vyberie, tak bateria nie je vybita a da sa hned pouzit. Teda pokial to nie je nejaka atrapa z Lidlu.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“