STA rozvod

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

STA rozvod

#1 Příspěvek od zvaty »

potřeboval bych připojit starý STA rozvod (16bytů) na pozemní vysílání z Kojálu. Měl by někdo nějaký osvědčený širokopásmový zesilovač? do satvebnice Alacad je podle mě zbytečné vrážet peníze, tak hledám něco universálního a hlavně v dobré ceně. díky

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Jak je STA rozvod zapojen? do hvězdy nebo serie? kolik ti leze z antény? kolik kanálů půjde do rozvodu? Máš spočítanou energetickou rozvahu? jak jsou staré koaxiály? je třeba, aby na zásuvce bylo všude 60dB a jednotlivé kanály +-2dB. Potom ti poradím typ zesilovače.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#3 Příspěvek od zvaty »

no tak to je moc parametrů, jen některé ale vím:
do hvězdy to není, je to starý rozvod s jedním páteřním koaxiálem. do rozvodu půjdou 29., 40.,59. kanál v digitálu z Kojálu a analog STV1,STV2 39.,56. kanál z Javoriny. Signál bude ze dvou antén, ale úroveň ještě nevím. Energetickou rozvahu?....tuším, že ta bude dána účastnickou krabičkou v každém bytě ..... měnit se snad nebude, když nemám možnost ani svolení vyměnit krabičky a ani starý rozvod.

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#4 Příspěvek od zvaty »

na vstup zesilovače musím dát zádrž pro blízký vysílač z Radíkova 28. kanál CT1, ale ostatní úrovně jsou dle srovnání podobné

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Původní rozvod byl jistě konvertorovaný do VHF. Ty horní kanály ti tam asi moc nepůjdou. Záleží co je na odbočovačích a jaké byly zásuvky. A digitál? no nevím nevím. Je možný, že když tam toho digitálu nacpeš dost, tak to může i chodit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Můžu Ti říct , že poslední dobou chodím po zapojování STB na stará vedení (vRD) . Co vídám je hrůza , ale je neuvěřitelné na jakých bastlech to chodí . Je až neuvěřitelné , co zbytečných peněz prodejci uzmuli lidem , aby si vše vyměnili . No dobrý marketing . Zkusil bych to tam postupně pouštět . U nás v panelu vše měnili , takže už mám ke koukání jen tři programy . No jinak bych se mohl za poplatek připojit na sat . Ale to bych musel táhnout přes byt kabel , neb nám končí u vstupních dveří . To slibovali zároveň i internet . Sebrali desítky tisíc a jde prd . Ještěže do panelu chodím jen spát a na 5ce zlevnili! 12ku Gambáč z tanku na 16,90 .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dnešní gambáč z tanku může být dobrej, ale ta chemická sračka, co se vyrábí licenčně v Nošovicích pro Moravu je nepoživatelná.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#9 Příspěvek od zvaty »

pivo jedině z lahve a to Budvar a pokud možno desítku
Zapojovat začnu digitálem a uvidí se. Má někdo jednoduché schéma, jak jsou propojeny zásuvky mezi byty.
Jak se vlastně nastavuje úroveň, aby byla stejná od vrchu do spodních pater?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Sakra , asi by ses měl podívat do Českého .

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#11 Příspěvek od Maskot »

zvaty píše:....Jak se vlastně nastavuje úroveň, aby byla stejná od vrchu do spodních pater?
Zpravidla odbocovacim utlumem zauvek

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#12 Příspěvek od zvaty »

Má někdo zkušenosti s STA zesilovačem TERRA - HA126 ?

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“