Jak vyzkoušet VN trafa? (přesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

Jak vyzkoušet VN trafa? (přesunuto)

#1 Příspěvek od schrost »

Existuje nějaký univerzální návod,jak vyzkoušet VN trafa v monitorech? Mám jich pár doma(monitorů),s podezdřením na vadnou diodu, či záviťák v trafu.Monitory mají separovaný hotizontál od výroby VN pro obrazovku. Po připojení FET spínače buď lehne hlavní zdroj,nebo se zablokují pulzy.

Dík Rošťák.....

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

d.v.a.

#2 Příspěvek od Hill »

zkus www.dvasystems.cz - prostě D.V.A. Systems a máš to doma. Mezi vn trafy nabízejí i testery.

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

Já skleroza...

#3 Příspěvek od schrost »

No jo, zapomněl jsem dodat: hlavně levné....CRT monitory jsou na odpis,ceny repasovaných 17tek kolem 12 stovek a dávat kolem 9 litrů za něco, co je napájené 9 voltovkou a pouští do trafa jen 38 kHz?
Mám představu: generátor pro fet (střída 1:3, asi s UC3242kou na 48 kHz),fet s kondem v source,zkoušené VN trafo a zdroj s proudovým omezovačem cca.1A,regulovaný od 24 Volt až do 60 Volt.VN kabel a ostření na obrazovku.
Prostě něco na způsob generátoru ozonu,co je schémat na netu přehršel.
A tak se ptám,nemá s tím někdo zkušenosti??????

Uživatelský avatar
beda55
Příspěvky: 12
Registrován: 09 led 2005, 01:00

#4 Příspěvek od beda55 »

Zdravím, problém je hlavně v tom, že u každého zkoušeného VN trafa bys potřeboval jiné hor. vychylovací cívky - na které je vych obv. "vyladěn". Myslím, že nejlevnější a nejrychlejší řešení je koupit měřící přístroj SMONDST. 32KHz .v NedisKerru jsem ho koupil ve slevě za 1500,- Kč a mimo přskoky / průrazy VN proti jádru / ty jsou ale vidět - to spolehlivě změří na 90% VN trafa do monitorů a do 100Hz TV. S pozdravem Beda

Uživatelský avatar
skype
Příspěvky: 5
Registrován: 06 črc 2005, 02:00

tester vn

#5 Příspěvek od skype »

Zkoušečka se dá udělat zadarmo.Princip je te že se navine jeden závit na tafu ve funčním monitoru a propojí se závitem na zkoušeném trafu.Jde o 1 m izolovaného drátu.Napětí asi 6v.Pokud je zkoušené trafo dobré neovlivní monitor v opačném případě se roztáhne obraz,co nejdřív rozpojit!!!

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

Re: tester vn

#6 Příspěvek od miroja »

skype píše:Zkoušečka se dá udělat zadarmo.Princip je te že se navine jeden závit na tafu ve funčním monitoru a propojí se závitem na zkoušeném trafu.Jde o 1 m izolovaného drátu.Napětí asi 6v.Pokud je zkoušené trafo dobré neovlivní monitor v opačném případě se roztáhne obraz,co nejdřív rozpojit!!!
Ten skusany trafak by asi mal byt vyletovany z plosaku :?:

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od schrost »

To Skype,dík za radu,v nejbližší době vyzkouším.Samozdřejmně asi s kloboučkem a returnem na obrazovce(asi).Dík za radu......
Rošťák

Uživatelský avatar
word
Příspěvky: 5
Registrován: 09 dub 2005, 02:00

#8 Příspěvek od word »

Postavil jsem si vcelku levný tester VN traf cena do 200,- a chodí uspokojivě.
Trafo se měří přímo v tišťáku nemusí se vypajovat. Schéma jestli chcete pošlu do mailu.

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#9 Příspěvek od surfar »

word píše:Postavil jsem si vcelku levný tester VN traf cena do 200,- a chodí uspokojivě.
Trafo se měří přímo v tišťáku nemusí se vypajovat. Schéma jestli chcete pošlu do mailu.
CHCI!Email=surfarj@seznam.cz Díky :wink:
Líp už bylo! :-)

Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

#10 Příspěvek od ESTRA »

Schéma mě taky zajímá. Prosím poslat na jiri.picka@estral.cz

Dík Jirka

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#11 Příspěvek od Kocur »

Dal jsem tester na upload pod názvem,tester VN transformátorů,který vyšel i v KTE.Je to v angličtině,ale jestli bude zájem,tak to pohledám v KTE a ofotím v češtině.Nestavěl jsem to,ale chystám se na to,tak jestli s tím má někdo skušenosti,tak at se pochlubí.

Uživatelský avatar
juca
Příspěvky: 848
Registrován: 05 čer 2006, 02:00
Bydliště: slovakia

#12 Příspěvek od juca »

Nejak to nemozem na UPLOADE najst, ale ja mam tiez robeny je to s LEDkami a mam aj HR na TV. Ked skusam VNtrafo vacsinou z TV tak porovnavam oboma a som prekvapeny vacsinou zle trafo oznacia rovnako. Nvim tu schemu rychlo najst.
juca

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#13 Příspěvek od Kocur »

Je to tam v pdf. a jmenuje se to jak jsem už psal.Není to v žádné složce,ale přímo jak to tam vjede,je to seřezený podle abecedy,tak hledej Tester.
Jinak je to taky s LED,možná je to to samý co máš.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#14 Příspěvek od toom »

Mam to postaveny asi rok a jsem spokojenej. Kontrola je na zaklade mereni tlumeni rezonancnich kmitu. Doplnil jsem si ho casovym vypinacem s 555 nastavenym na asi 1 min a cele to veslo do krabicky KP20 ( ESR tester od Zajice). Daj se tim testnout i vychylovacky a spinane zdroje.

Obrázek

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#15 Příspěvek od Kocur »

To jsem rád,že je pozitivní příspěvek neodrazující od stavby,tak se můžu pustit do práce,jinak toom:Pěkná práce :aplause:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“