Bezdrôtovy zvoncek CONSTA NS-2000

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
madyyy
Příspěvky: 176
Registrován: 23 srp 2004, 02:00

Bezdrôtovy zvoncek CONSTA NS-2000

#1 Příspěvek od madyyy »

Zdravim.
Mam problem s tymto zvoncekom ktory som si nedavno kupil.Zvoncek sa samovolne spusta kedy sa mu zachce.Podla mna zachitava nejaky iny signal a vyhodnoti to tak ze zazvoni.V mojej blizkosti nema nikto bezdrôtovy zvoncek.Nedaju sa napr.zamenit kristaly aby to pracovalo na inej frekfenci?
Dakujem.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od Nagant »

Mrkni sem:
http://archivnews.hw.cz/2004-September/ ... tml#129181 na téma Bezdrotovy zvoncek
zda Ti to v něčem nepomůže.

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#3 Příspěvek od jasin »

Tyto zvonky mají obvykle obvod, který umožňuje 16 kombinací kódů.
Jenže u těch nejlevnějších není zapojen na DPS přepínač a je (u všech stejně) zapojena první kombinace. Při troše bádání najdeš uvnitř jeden IO a u něj čtyři pájecí plošky, z nichž je zapojena jen jedna. Zapoj jinou (nebo několik) ale stejně u vysílače i přijímače. Tím se kód změní.
Stejné signály používají různé levné přístrojky, nejen zvonky, proto je těch signálů všude kolem nás plno.

Návštěvník

#4 Příspěvek od Návštěvník »

No viem ze tam byvaju tie plôsky ale rovno na tomto mojom ziadne niesu.tento zvoncek je strasne citlivy aj ked sa dotknem kristalu.vtedy sa rozzvoni.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#5 Příspěvek od galjo »

Anonym píše:No viem ze tam byvaju tie plôsky ale rovno na tomto mojom ziadne niesu.tento zvoncek je strasne citlivy aj ked sa dotknem kristalu.vtedy sa rozzvoni.
Nooo ked sa predávali po 110,- SK tak nemôžeš od nich čakať kvalitu... alebo nebodaj aj možnosť prestavenia kanálu...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#6 Příspěvek od jandu »

Ja taký používam na signalizáciu prepínania dvojstavového elektromeru DEŇ/NOC. Síce za 170 Sk, ale za tú cenu to registruje spoľalivo.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od otakarv »

Našel jsem tento příspěvek,tak abych nezakládal nové vlákno,popíši svůj problém zde.
Jedná se prakticky o ten sám problém,jaký tu popisuje"madyyy".Syn mi asi před 1/2rokem donesl bezdrátový zvonek s tím,že si jej mohu vzít do dílny.Počítal jsem se širším využitím,neboť je na baterie,dá se lehce kdekoliv přenést a tím,když někdo přijde a zazvoní,jsem ihned o tom informován(samozřejmně v okruhu jeho dosahu).To jsem si ale jen bláhově představoval.
Osadil jsem batérie,vyzkoušel a zatím uložil nad televizor.Po určité době znenadání zvonek sám od sebe spustil.Když se to několikrát opakovalo,začal jsem pátrat po příčině.Zprvu mně napadla telka,Zvonek spouštěl i při vypnuté TV.V blízkosti nemá nikdo takový zvonek.Myslel jsem na mobil,ale ani to se nepotvrdilo.Napadlo mně,co když vysílač sám vyšle signál,vytáhnul jsem proto z tlačítka 12V batérii.Ani toto nepomohlo.Nyní mně napadlo,zda to nemůže spínat Wifi zařízení,kterého tu je kolem plno.
Na plošném spoji je označení:CONSTA FE-073, je tam IO-TC4069UBP, kolmo k tišťáku je 7 vývody připájkovaný malý tišťák,na kterém je zakápnutý IO.Vedle jsou 4 dvojice plošek,jeden pár je propojen.Možná bych mohl zkusit to,co popisuje"jasin"

[/quote]Při troše bádání najdeš uvnitř jeden IO a u něj čtyři pájecí plošky, z nichž je zapojena jen jedna. Zapoj jinou (nebo několik) ale stejně u vysílače i přijímače. Tím se kód změní. [quote]

Kamarádka má stejný,jen více melodií a nemá s ním žádné problémy.
Má někdo s tím nějaké zkušeností?Co by jste mi poradili?Předem díky za případné odpovědi a rady.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

A je tam určo hodinkovej krystal. Pokud jo, je to primitívní systém, který jsem tu kdysi zveřejňoval. Tlačítko obsahuje oscilátor (asi 32,768KHz), kterým se moduluje nosná. Ve zvonku je přijimač, zesilovač a jako propust je jen ten krystal. Bohužel to občas bere i rušení od čehokoliv. Pokud bezdrátový zvonek, tak jedině s digitálním kódováním. Tento tak děckám na hraní.
Ten "plivanec" bude určitě nějaký generátor zvuku..

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od otakarv »

Jó,je tam malý krystal.Není na něm žádné označení.Takže se asi budu muset poohlédnout po něčem kvalitnějším.

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#10 Příspěvek od jodaps »

Na kolektoru T2 jsem naměřil zvlněné předpětí 0,6V a dále osciloskop ukázal, že napětí na T2 občas vystřeluje a chová se nevyzpytatelně. Po připojení C/2n7 mezi piny 6-7 CMOS 4069 se kolektorové napětí uklidnilo (menší kapacitu jsem nezkoušel).
Možná sem dám i nějaké to foto z měření osc.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

jodaps píše:Na kolektoru T2 jsem naměřil zvlněné předpětí 0,6V a dále osciloskop ukázal, že napětí na T2 občas vystřeluje a chová se nevyzpytatelně. Po připojení C/2n7 mezi piny 6-7 CMOS 4069 se kolektorové napětí uklidnilo (menší kapacitu jsem nezkoušel).
Možná sem dám i nějaké to foto z měření osc.
Rákosníci prodávají leckde kolem 20KČ takový červený zapalovače na plyn, který jsou na tužkovku. Hodí se třeba na autogen do dílny, nebo na PB vařič. Zmáčkneš tlačítko a přeskakují jiskry, dokud ho nepustíš. No a po dobu jiskření se ten zvonek může zbláznit. To je tak, když se člověk snaží ušetřit na nesprávném místě..

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Artaban001 píše:
Rákosníci prodávají leckde kolem 20KČ takový červený zapalovače na plyn, který jsou na tužkovku. Hodí se třeba na autogen do dílny, nebo na PB vařič. Zmáčkneš tlačítko a přeskakují jiskry, dokud ho nepustíš. No a po dobu jiskření se ten zvonek může zbláznit. To je tak, když se člověk snaží ušetřit na nesprávném místě..
Tento víkend byla doma dcera se zetěm.Mají také tento zvonek a dokonce i ten červený zapalovač na plyn.Ptal jsem se jich,zdali jim také ten zvonek sám od sebe spouští.Chvíli uvažovali,no nakonec zeť potvrdil,že někdy ano.Takže musím napsat dceři,aby vyzkoušela ten zapalovač,co to udělá se zvonkem.Né,že bych Ti"Artaban001"nevěřil,to by mně opravdu ani ve snu nenapadlo,jen mně zajímají ty důvody,které to samovolně spouštějí.
To "jodaps",odskouším i tu Tvou úpravu.Já stále tvrdím,že musí být nějaké řešení.

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#13 Příspěvek od jodaps »

No jo, kdo chce psa bít... Já bych ty zvonky zas tak moc nezatracoval, ba naopak - myslím, že za málo peněz můžou udělat dost muziky. Ano, tak jak jsou koupeny, stojí za prd, dají se však celkem lehce upravit k různým účelům, které zde jistě není třeba vyjmenovávat. (A vem si jen, kolik by stála taková šikovná krabička, v které je zvonek umístěn).
Mimochodem, zkoušel jsem "mačkací" piezoškrtač - zvonek však (po té úpravě) neblázní. (Jistě - úprava jednoho kusu nenní "směroplatná").

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#14 Příspěvek od jandu »

Meral som a skúšal som /ako aj jodaps píše/, nakoniec pomohla výmena IO 4069. Zrejme ten predchádzajúci bol veľmi citlivý. Domnievam sa, že ten "bordel" robia hradlá zapojené ako zosilňovač - najmä to prvé.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

Tak mi před chvíli odepsala dcera,co má ten samý zvonek (CONSTA NS-2000),má také ten elektrický zapalovač na plyn.Odskoušela to,jak jsem ji napsal.Světe div se,zvonek prý ani nepíp.Psala(ale to si myslím,že je zhoda náhod),že někdy spustil,když zacinkaly klíče.
Asi na to má také velký vliv,jak píše jandu ten IO 4069.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“