Lednička mrazí, ale nechladí

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

Lednička mrazí, ale nechladí

#1 Příspěvek od petr_ »

Zdravím, mám takový zajímavý problém.
Mám ledničku, která mrazí, ale nechladí. Nejdivnější na tom je, že už se mi takle chová druhá. Elektronice celkem rozumím, taková televize by nebyla problém, ale tady netuším. Navíc je to druhý byt a vybavení tu mám silně omezené. Kdyby mě někdo navedl, kde může být problém, byl bych moc vděčný.

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#2 Příspěvek od medulin »

Typ ledničky? Nemá dva kompresory, jeden pro mražák a druhý pro chladničku?

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#3 Příspěvek od mirku »

... odmrazit ... 8-)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#4 Příspěvek od Cust »

Měl jsem několikrát stejný problém, vždy bylo na vině čidlo teploty...
Prostě na mršku zatekla voda a ta zamrzala a roztávala a zamrzala a roztávala a tak pořád dokola až se jí roztrhla izolace. Do čidla natekla voda a čidlo přestalo čidlovat. Poslední oprava byla, že kabely jsem dal tak aby vedly směrem dolů od čidla, tak aby s nich voda mohla odkapávat. Od výrobce šli kabely od čidla nahoru - držela se tam ta voda. Od servisáka jsem zjistil typ termočlánku v čidle a příště si to opravím sám. Nicméně po otočení čidla už dva roky OK...

PS: mám dva kompresory, je to důležité?

Uživatelský avatar
ivanko18
Příspěvky: 122
Registrován: 31 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Povazie,SK

#5 Příspěvek od ivanko18 »

tiez som mal v nedelu podobny problem a po vymene termoclanku v pondelok zatial slape ako ma.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Je to důležité . 2 kompresory= 2 čidla = dva samostné okruhy . Jeden kompresor 1 nebo dva okruhy . v prvním případě nejdří chladivo do mzazničky , pak do chladničky a pak dva okruhy a když je tam elektricky přestavovaný kohout na chladivo , tak ten může odejít .

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#7 Příspěvek od Cust »

aha, máš recht
a ještě, psal jsem o termočlánku, samozřejmě jsem měl na mysli termistor...

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#8 Příspěvek od mirosne »

ivanko18 píše:tiez som mal v nedelu podobny problem a po vymene termoclanku v pondelok zatial slape ako ma.
Aj ja som mal taký problém a chladiar zistil únik chladiva a doporučil chladničku zahodiť,lebo sa nedalo nájsť miesto úniku a ďalšie natlakovanie nedoporučil,mala 4 roky.V dielni mám 32ročnú chladničku v ktrorej si chladím vínko a ešte nikdy na nej nebolo nič pokazené.
Pozdravujem Vás, Miro.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“