Náhrada BSP452

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

Náhrada BSP452

#1 Příspěvek od vladom »

Zdravím. Začátkem roku se tu řešila náhrada BTS112a do nezávislého topení Webasto. Opravoval jsem taky tuto elektroniku, ale kromě BTS112A který jsem sehnal v pouzdře TO220 a upravil, mám vadný BSP452. Provizorně jsem to nahradil spínačem s tranzistory npn+pnp, ale rád bych tam dal originál. Žel tyto typy jsou výběhové a jenom málo se objevuje v nabídkách. Objednal jsem to z e-shopu ale mám pocit že mi nic nepřijde.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#2 Příspěvek od BIPOLAR »

Tady nabízí: http://www.semic-shop.cz/semic-shop-cz/ ... -FET-SMART :wink: .

Ale teď jsem si všiml, že ho nemají skladem :cry: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

Myslím, že mu Novotný pošle akorát tak prd.. BSP452 je už dlouho obsolete a nedá se jen tak halabala objednat. Ani Farnell už ho nemá skladem. Nabízí ho na objednávku třeba ještě Aswo (obj.č.8727708) asi tak za 150Kč, ale jeho dodání je určitě otázkou týdnů.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#4 Příspěvek od vladom »

Vadí mi to že je obsolete. Proto bych uvítal tip na náhradu, nemusí mít tolik ochran, v podstatě mi stačí, aby splňoval podmínky vstup 0V = výstup 0V,
vstup 5V = výstup 12V výstupní proud cca 0,5A. Spíná to relé na větrák v autě, ale i tak to momentálně není využité. Ale logika kontroluje ten výstup 12V a když není, topení vypne. Ideální by bylo kdyby to sedělo i podle pinů.

Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#5 Příspěvek od vladom »

Dnes jsem dostal balíček s BSP452, sice stále ve mě hlodá červík čím se to dá nahradit, ale možná to už nebudu potřebovat. Momentálně je problém vyřešen.

Uživatelský avatar
lululi
Příspěvky: 40
Registrován: 21 srp 2010, 02:00

#6 Příspěvek od lululi »

Len taka kacisrska myslienka, neskusal niekto vyrobit celel ovladanie na webasto nove? napr s nejakym jednocipom?

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#7 Příspěvek od danhard »

BSP452 má běžně Mouser.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#8 Příspěvek od Killroy »

Ano, ale objednání té kusovky je trochu drahá sranda..



.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#9 Příspěvek od danhard »

To zajisté, zrovna tak kusovka od Farnella, který ho nemá skladem.

V tomto případě by mohl zafungovat Mausel.eu, 1,65€ + DPH BSP452 a 120,- poštovné.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

Tak tohle už je přijatelné. Ale jinak je těch 40EUR u Mousera za dopravu podlimitu docela dost na srdeční zástavu..



.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Odpovědět

Zpět na „Součástky“