TV Panasonic TX-21S1 TCPB, chassis Z5

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ronnie2
Příspěvky: 23
Registrován: 18 říj 2008, 02:00

TV Panasonic TX-21S1 TCPB, chassis Z5

#1 Příspěvek od ronnie2 »

Zdravím profesionály opraváře.
Mám dotaz, jestli byste někdo nevěděl co by mohlo být příčinou těchto závad mojí TV Panasonic TX-21S1 TCPB.

Popis závady 1: již delší dobu se po zapnutí TV ozývají divné loupance a šum ve zvuku. Tyto ruchy zmizí cca. po 5 minutách od zapnutí tím, že se ozve jedno veliké loupnutí a je po ruchách. Případně když se "jemně" několikrát udeří do přední části TV, tam jak jsou AV vstupy cinch, tak se ozvou loupance a tuchy také "někdy" zmizí...


Popis závady 2: v poslední době se mi stalo už několikrát, že se mi TV sama z ničeho nic vypnula a je slyšet slabounké "cvakání" odněkud zevnitř. Tak TV odpojím od sítě a nechám nějaký čas odpojenou...přibližně po 15 a více minutách (nikdy ne ihned!) TV opět zapojím a ona normálně naskočí a funguje dál...
To vypínání je velice nepravidelné...
Zkoušeli jsme vyměnit i ten velikej elit 100 mikro 400V, co tam je ale tím to není, dělá to pořád...
Nevíte někdo kde by mohla být příčina?

Předem moc děkuju za Vaše názory a případné rady. :wink:
Naposledy upravil(a) ronnie2 dne 11 led 2011, 11:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

1. Zkontrolovat konektory (jsou-li) mezi hlavní deskou a deskou AV vstupů, když už to tam reaguje na poklep, je pravděpodobné, že tam buď bude studeňák nebo například zoxidovaný některý konektor. Rovněž zkontrolovat sluchátkový jack (pokud ho TV má). Pak samozřejmě studeňáky kolem výkonového stupně zvuku, jeho napájení atd.

2. Úvaha o špatném elytu je možná i správná, ale nebude to tím, který jsi měnil, to by se chovalo jinak. A samozřejmě kontrola studeňáků na desce.

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od cabernet »

Opravujes televizory? Podla toho, co pises, mozno by bolo lepsie posunut to niekomu skusenejsiemu. Tazko takto poradit. Skus nieco namerat. Mozno ked odstranis druhu zavadu, pominie sa aj ta prva.


Přesunuto, název vlákna byl upraven. Killroy

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“