Whirlpool AWT 2283-8/800 - výměna přírub bubnu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

Whirlpool AWT 2283-8/800 - výměna přírub bubnu

#1 Příspěvek od tatramacek »

Mám doma tuto pračku na opravě.. dostal jsem ji s tim,že při ždímání strašně skáče.. Oddělal jsem bočnici u řemenice a pohonu a otočil bubnem a řemenice se otáčením pohybovala s jedne strany na druhou - byla vyosená.. Rozdělal jsem nádrž a obě příruby bubnu byli shnilé.. a prožrané od prášku.
Můj dotaz je následující. Jak postupovat při výměně a jak správně zajistit nové příruby k bubnu,aby se při provozu neuvolnili. Příruby doma mám is novými gufery a ložisky a k přírubám jsou šrouby s obyč. matkama a šrouby jsou nějak moc dlouhé se mi zdaj a matky nejsou zajišťovací. Jak ty příruby bezpečně zajistit aby se při provozu buben nepovolil.. přeci jen 800 otáček a buben plnej mokrého prádla.. to není zrovna dobré... heh. Pračka je jinak plně funkční. Díks. Honza :-)

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

my sme v praci používali nerezove nity take iste ake su od vyroby boli sucastou balenia prírub ked sme objednavali od whirpoolu,ale taktiez sme pouzivali nerezove skrutky s nerezovymi maticami,ktore po nasrubovani sme skratili a konce zaistili kilnerom.skrutky musia mat hladku polgulatu hlavicku,inac budu trhat pradlo.je dolezite pozivat nerezove,tie nehrdzaveju a tym padom nezafarbia biele pradlo.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#3 Příspěvek od tatramacek »

maj pulkulatou hlavicku... mne jde spise o bezpecnost.. aby se za provozu neuvolnili.. ty sroubky jsou primo koupene k tem prirubam u whirlpoolu

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

nestalo sa nam ani raz zeby povolili,len konce zavitu po nasrubovani jemne rozklep,alebo zakilneruj a tym padom nebude mat kde povolit.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#5 Příspěvek od tatramacek »

Zakilneruj - copak to je ? :oops:

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#6 Příspěvek od mirosne »

Naklepeš tam jamkárom jamky.(nakilneruješ)
Jamkár je vlastne kovová guľatina,kde na konci je zabrúsená do špica a tým špicom po údere kladivom vlastne narobíš jamky,ktoré zabránia samouvoľňovaniu spojov.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#7 Příspěvek od tatramacek »

jasně,už vím. důlčík.. rozumím. A děkuji moc za info :-) :oops:

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#8 Příspěvek od mirosne »

N.Z. :wink:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#9 Příspěvek od tatramacek »

Zdárně hotovo... šrouby sem zabrousil tak aby byli zaroven s matkami udělal jsem v nich důlky,celou přírubu i s matkami sem nalakoval zinkovým sprejem... a uvidíme jak se to projeví na funkční zkoušce

Uživatelský avatar
bodie
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2010, 01:00
Bydliště: Co by kamenem dohodil z města perníku

Zajištění šroubu.

#10 Příspěvek od bodie »

Myslím, že pokud se zabýváš opravami, kde je třeba zajistit závitový spoj, určitě bych doporučil Loctite- existují různé typy.(po zkušenostech mohu doporučit).

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

No kilner a durchšlok se šuplerou a bác-hamr jsou základní zámečnické pomůcky . Ale to , že jsi ubrousil ty šrouby zároveň s matkou není dobře . Měl jsi nechat tak 2mm , aby jsi tím kilnerem , důlky děláš u kraje závitu , roztáhl průměr závitu do strany .

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#12 Příspěvek od tatramacek »

Ty,tam jde o to ze pokud bych je nechal delsi tak by to drhlo o nádrž ty šrouby...

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#13 Příspěvek od mirosne »

Neboj,urobil si to dobre. :wink:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#14 Příspěvek od tatramacek »

pánové prosím Vás mám prosbičku. Měnil jsem i elektroniku ale nevím jak na ni... Co se týče napojení vodičů tak si myslím že každej má své drážky a určenou pozici k připojení konektorů takže splést se při zapojování si myslím že možné není. Ale jde mi o následující problém. Zapnu pračku,navolím program - je jedno který,dveře se zamknou,chvíli je klid a pak jen zapne relé,buben se otočí třikrát dokola jedním směrem a hotovo... Je klid a přitom dvířka jsou stále zamknuta. Vše ostatní je ok. Čím to může být ? že by nenahráli v servisu software ? Nebo se software nahrává až je modul v pračce ? Jsem s toho docela na větvi.. Kdyby se náhodou v tomto někdo pohyboval více tak skladový kód modulu je: 481228219609 a PNC pračky je:
856122810380
340437002181
Kdyžtak mi sem prosím hoďte i schéma zapojení. Za každou pomoc bych byl vděčen
Děkuju moc.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#15 Příspěvek od KUBO »

to javí príznaky čistého modulu,treba nahrať software.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“