Vysílací frekvence Šumperku

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vospunt
Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011, 01:00

Vysílací frekvence Šumperku

#1 Příspěvek od vospunt »

Ahoj, prosím Vás, chytáme tu vysílač Praděd z Jeseníku ale digitál pořád nemůžu naladit, je to asi tím, že musím zadat přesný kmitočet,frekvenci. Nevíte jakou přesnou frekvenci má ČT1, ČT2 a další programy co tu lze chytit ?
Děkuji moc za odpovědi

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#2 Příspěvek od BIPOLAR »

A proč to nehledáš "automatem" ?
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
vospunt
Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011, 01:00

#3 Příspěvek od vospunt »

no hledal jsem to, ale vyhodilo mi to 0 nalezených, i když vím, že to tady normálně funguje ten digitál

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#4 Příspěvek od BIPOLAR »

Vysílač Praděd vysílá na těchto kanálech:

SÍŤ 1. 36K
SÍŤ 2. 53K
SÍŤ 3 51K
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
vospunt
Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011, 01:00

#5 Příspěvek od vospunt »

no kanály ... ale moje televize nevím proč ale nikde není zadání kanálu ale přímo frekvence daného programu a je cejchována v Khz máte to někde prosím ?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Když je tam takové echo, že je hodně chybový signál, tak automat pokračuje v ladění v naději, že někde najde lepší signál.
Ale normální je možnost přepnout si buď na výběr podle frekvence nebo podle kanálu.
Takže MUX1 je z Pradědu na K36, to je 594MHz. Ostatní kanály, až budou dostupné, si dopočítej, mají rozestup 8 MHz.

Na K53 a K51 musíš totiž vydržet do října. Zatím tam je analog.
Naposledy upravil(a) Hill dne 16 led 2011, 20:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#7 Příspěvek od BIPOLAR »

Doufám, že nenahánš TV v režimu "analog".
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
vospunt
Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011, 01:00

#8 Příspěvek od vospunt »

nenaháním ... mám tam tlačítkem rozděleno analog/digitál tv a v digitál jsem dal vyhledat našlo 0 programů a když jsem dal zadat ručně tak to chce zadat frekvenci a nikde přepnutí frekvence / kanálu jsem nenašel to už jsem hledal

Uživatelský avatar
vospunt
Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011, 01:00

#9 Příspěvek od vospunt »

a ted když jsem vyzkoušel zadat hodnotu 594 000khz tak mi to opět napsalo 0pprogramů a anténa je klasická na kterou chytáme analog která je na střeše paneláku .... musím mít něco extra ?

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#10 Příspěvek od BIPOLAR »

Napiš kde bydlíš, nebo se za to stydíš ? :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#11 Příspěvek od Hill »

No tak pozor, STA na paneláku umí vždy jen vybrané kanály.
Skutečně ti umí ta anténa přenést kanál 36 až do zásuvky nebo máte ještě konvertor, který K36 překládá někam do III.TV pásma? To se totiž v panelákách dělalo.

Na kterém kanálu vám dřív šla ze zásuvky ČT1?

Tak na něm bys mohl zkusit digitál najít, ovšem musí umět ladit digitál v rozsahu 174-226MHz a musí ignorovat informaci o čísle kanálu vysílanou v multiplexu. Jinak sice signál najde třeba na sedmém kanálu, ale vysílač správně tvrdí, že toto vysílání jede šestatřicátém. Tak ho televize přeskočí a vyignoruje se na něj.
Naposledy upravil(a) Hill dne 16 led 2011, 20:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#12 Příspěvek od BIPOLAR »

Hill napsal: Na K53 a K51 musíš totiž vydržet do října. Zatím tam je analog.

Tak to jsem nevěděj, čerpal jsem z portálu "DigiZone" asi moc rychle :wink: .
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#13 Příspěvek od ok1hga »

vospunt píše:anténa je klasická na kterou chytáme analog která je na střeše paneláku .... musím mít něco extra ?
myslím, že musíš mít anténu extra . . . .
bývalé společné antény (STA) nejsou vhodné pro DVB-T !!!

budeš muset počkat až bude STA předělána na digitál, nebo si budeš muset pořídit vlastní anténu na balkón . . . vhodnou pro příjem všech zamýšlených
MUXů . . .

Uživatelský avatar
vospunt
Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011, 01:00

#14 Příspěvek od vospunt »

jsem ze šumperka panelák, anténa, el rozvody, ... vše ještě za dob.......v konektorech se nevyznám ve zdi máme jen jednu díru teda dvě jednu tv druhou rádio ale počítám tv jednu ... s antenou nevím jak to je

Uživatelský avatar
vospunt
Příspěvky: 8
Registrován: 16 led 2011, 01:00

#15 Příspěvek od vospunt »

takže je možný že máme tu STA a přes tu tedy nechytím vůbec nic ... jaký je v tom rozdíl ? stačí jen lajcky

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“