siréna a DSC PC 550

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajin_d
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2011, 01:00

siréna a DSC PC 550

#1 Příspěvek od pajin_d »

ahoj všem,rád bych Vás touto cestou poprosil o pomoc s EZS DSC PC550 a zapojením jeho sirény.Celý systém mám zprovozněn,čidla mi reagují všechny smyčky jsou nastavené pouze siréna mi dělá problémy.Podle toho co jsem si našel na různých fórech bych měl zapojit sirénu na bell+ a bell- toto platí pokud mám sirénu s vlastním zdrojem tu ovšem nevlastním.já mám obyč. sirénu (piezo) a tu bych měl mít zapojenou mezi svorky aux + a bell-.když to tak udělám siréna mi permanentně "vřeští" nevím jestli bych měl ještě něco nastavit v program. modu???Nebo tam také dát vyvažovací odpor?prosím pomozte...
díky

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Na BELL+,BELL- to nešlape?

Uživatelský avatar
pajin_d
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2011, 01:00

#3 Příspěvek od pajin_d »

ahoj šlape... ale dělá to uplně to samé tzn. že sirena houká pořád..i když není vyhlášen poplach

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#4 Příspěvek od procesor »

AUX+ je napájanie, takže sa to spína cez BELL- a na BELL+ je tiež napájanie. Mne to vychádza, že výkonnejšie ako AUX+.
Buď BELL- je v "ťahu", alebo je ten alarm zapnutý. Chcelo by to pomerať na plošáku

Uživatelský avatar
pajin_d
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2011, 01:00

#5 Příspěvek od pajin_d »

alarm je zapnutý...vše funguje.když tam není siréna(i když tam je) a zapnu jej normálně vyhlásí poplach.(pokud nezadám kód).Prostě mezi bell+ a bell- je permanentně napětí. můžeš mi pls. poradit kde bych měl měřit a hlavně co?děkuji předem za pomoc..

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#6 Příspěvek od procesor »

Neporadím,... bez schémy sa to musí vysliediť na DPS, kde je a aký spínač to spína. Ak tá siréna má veľký odber môže byť spínač spálený-skratovaný.

Uživatelský avatar
pajin_d
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2011, 01:00

#7 Příspěvek od pajin_d »

nevadí i tak děkuji.ještě se zeptám takto chyba asi bude v desce nikoliv v programování že?

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#8 Příspěvek od procesor »

Samo od seba, bez indikácie poruchy a alarmu, by to nemalo húkať.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#9 Příspěvek od bu2520 »

co pamatuju tak se to řešilo externím relátkem

Uživatelský avatar
pajin_d
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2011, 01:00

#10 Příspěvek od pajin_d »

jak to myslíš externím relátkem jako na bell+a bell- dát relé?no jo ale když na něm mám trvale napětí tak relé bude seplé...nebo jak to myslíš

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#11 Příspěvek od bu2520 »

podstatné je jaký je stav v klidu a jaký za poplachu jestli se změní nebo ne . pokud se změní tak je výstup funkční a je li v klidu pod napětím tak určitě bude buď proti gnd , nebo proti aux podle toho co má ústředna na výstupu no potom dát relé samozřejmě s antip diodou na bel proti potenciálu, kde v klidu není napětí a jeho kontakty spínat sirénu. Pokud se stav nezmění ani při poplachu , je vadný výstupní element ( čili asi trand v ústředně co ovládá svorku)

Uživatelský avatar
pajin_d
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2011, 01:00

#12 Příspěvek od pajin_d »

pokud se bavíme o svorkách bell + a bell- pak ať za klidu nebo za poplachu je na nich stále kolem 12V.čili se stav nemění.Takže podle tvého mínění je někde vadný tranz.?

Uživatelský avatar
Simil
Příspěvky: 185
Registrován: 16 říj 2008, 02:00
Bydliště: NR

Siréna a DSC 550

#13 Příspěvek od Simil »

Ahoj.Sirénový výstup možeš odskúšať relátkom na 12 voltov.Vypni ústr.zo stráženia,a pripoj relé,ak relé zopne pri vypnutom strážení-je prerazený sirénový tranzistor-vedíe k nemu cestička od svorky bell.Ak si netrúfaš na výmenu,existuje ešte jedno riešenie.Káždá ústredňa má PGM výstup,niektoré jeden a niektoré aj viac.Podľa progr.návodu si PGM naprogramuj,aby spínalo pri poplachu,zaves tam relé,a kontaktom toho relé spínaj sirénu.

Uživatelský avatar
pajin_d
Příspěvky: 7
Registrován: 27 led 2011, 01:00

#14 Příspěvek od pajin_d »

relé sepne takže to bude ten tranz. děkuji za pomoc pokusím se ho najít a vyměnit.pokud se to nepovede zkusím to se svorkou PGM.napíšu jak jsem pochodil...ještě jednou děkuji za pomoc

Uživatelský avatar
vladimirsu
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2011, 01:00

#15 Příspěvek od vladimirsu »

Skutečně se tam používá relé.Někde mám schématko.Podívám se.Ale je pravda že na výstupu pro sirénu musí být rozdílný stav v klidu a při poplachu.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“