Kabel pre JABLOTRONY...

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pocket
Příspěvky: 1
Registrován: 12 pro 2004, 01:00

Kabel pre JABLOTRONY...

#1 Příspěvek od pocket »

Nemate niekto nahodou schemu zapojenia serioveho kabla pre programovanie ustredni JA63/JA65.Potrebujem ho len na jendo kratkodobe pouzitie a preto ho nechcem kupovat . Jeho oznacenie je tusim PC-60A .

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#2 Příspěvek od Raptor181 »

Maju to ochranene a je tam plosacik a na nom aj 12C508 tusim.

Takze asi pozicat alebo kupit.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jenda_KL »

( O 16 let později ... )

Nemáte někdo náhodou tento kabel na prodej, nebo nějakej kompatibilní pro ústřednu JA-65K??

Podle toho co jsem dohledal by měl fungovat PC-80T nebo PC-80BT, žel ani jeden nelze rozumně dostupně sehnat.

PC-82T už snad kompatibilní není...

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenda_KL »

Tak resumé je takové, že na RJ 11 je to RS485 v konfiguraci
  • 1 GND
    2 RS +
    3 RS -
    4 12V+
nicméně jsem se zasekl na servisním kódu, který neznám.

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#5 Příspěvek od pajap »

A zkusil jsi, jestli nezůstal servisní kód originální z výroby? Dle servisního manuálu volně stažitelného by to měl být kód 6060. Snad jsem neporušil pravidla EB, když je to volně zjistitelné...
Zdraví Pája...

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#6 Příspěvek od kevin_mitnick »

Pokud neni ustredna natvrdo zamcena v konfiguraci proti resetu, tak se da zresetovat do factory default. A skoro vsechno lze pak nastavit z klavesnice, pocitac v podstate ani nepotrebujes jen to je vetsi drbacka.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenda_KL »

Default z manuálu jsem zkusil, ten to není, ani X kódů dalších které by to mohly být. Ten reset vyzkouším až jako poslední možnost ale dost se k tomu blížím a jestli to půjde vlastně ještě ani nevím...

Uživatelský avatar
volmet
Příspěvky: 3
Registrován: 27 črc 2016, 02:00

#8 Příspěvek od volmet »

Ahojte. Skúsil som moju pokusnú JA-65. Prevodník RS-232 na RS-485 funguje. ALE...
Viem stiahnuť nastavenie, udalosti,... no pri pokuse čokoľvek nastaviť sa vypíše chyba: "Chyba pri komunikácii po sériovej linke! Posledná akcia nebola korektne ukončená".
A nastavenie sa neuloží.
Verzie Comlinku som vyskúšal rôzne z netu no všetky ktoré vyzerajú kompatibilne robia toto isté.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#9 Příspěvek od kevin_mitnick »

To ma prave Jablotron nejak osetrene. Cteni jde jen s prevodnikem kvuli kompatibilite s ruznymi smart home systemy. Kuprikladu existuje kniznice pro integraci Jablotronu do Foxtrotu nebo KNX kde je mozne na zaklade dat z alarmu ridit systemovku. Ale zapis konfigurace pres to neudelas. Ten jde jen s origo interface od Jablotronu. Mam takovy dojem, ze pri zapisu ten obvod v krabicce dopocitava nejaky checksum nebo neco na ten styl.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenda_KL »

což potvrzuje i mojí zkušenost že nic nejde nastavit. Myslel jsem si, že to je právě neznalostí toho servisního kódu, ale asi ne. Kabel neni takže nejdou nastavit ani telefonní čísla v komunikátoru, ty nejdou nastavit ani přes klávesnici, času nad dokumentací jsem strávil už dost a výsledek nikde, takže to hodim do koše...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Komunikator sa da nastavit z klavesnice a cez SMS. Vid instalacny manual pre JA-60GSM (alebo co tam mas).

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jenda_KL »

V tom případě dělám něco blbě, protože:

- aktivace prog režimu (dle manuálu ústředny)
F0<masterkod> => displej 'U'
znám dva kódy, z toho takhle se chová jeden.
Na výchozí <serviskod> 6060 to samozřejmě nereaguje.

- zadání tel. čísla v prg režimu (dle manuálu JA60gsm)
7<pozice><telcislo>F0
protestuje už když stisknu 7.

Číslo na které to bylo navázané už neexistuje a tak to přes sms nejde, proto jsem začal blbnout s kabelem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Mas to v uzivatelskom rezime ("U"). Musis to mat v programovacom rezime, vtedy je na displeji "P". Ked nepoznas servisny kod, tak to musis vyresetovat a nastavit vsetko znovu.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“