ELECTROLUX EWF 10040 - deska elektroniky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

ELECTROLUX EWF 10040 - deska elektroniky

#1 Příspěvek od Jirka_Ka »

Prosím o radu.Z pračky se zakouřilo,proto byla raději vypnuta.Při prohlídce pračky byl vizuelně shledám problém na desce elektroniky-okouření.Deska byla vymontována a prohlédnuta.Jako zdroj problémů vypadá malé tráfko KASCHKE 093.502.Nikde jsem jej nenašel,ani servisní manuál.Primární strana tráfka má odpor cca 82 ohm,sekundární strana zkrat nebo mojím měřidlem neměřitelně malý odpor.Ostatní součásty vypadají OK,primár nai sec. ve zkratu není.Zatím jsem desku nikterak nepřipojoval,jde mi to tráfko, jestli je OK.Díky za rady.
Přílohy
trafko.jpg
(235.58 KiB) Staženo 200 x

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

To spíš ten R81, ne?

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Jirka_Ka »

Ten R81 je OK,má mít 100kohm má 98,6kohm, po očištění vše vypadá dobře.Jo to tarfko má na primáru 10ohm, ne 80 to jsem se uklepl.Přikládám fotku trafa.
Přílohy
tr.jpg
(241.49 KiB) Staženo 96 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Vsak vidis, ze tam je malo drotu a pomerne hrubeho - ako by to mohlo mat nejaky vacsi odpor? Navyse tam nie je nic spalene.

Uživatelský avatar
sefi
Příspěvky: 271
Registrován: 15 dub 2008, 02:00

#5 Příspěvek od sefi »

ja by som najprv prehliadol všetko ostatne v práčke či tam niečo nepustilo, vyčsinou ked pusti niečo v programe je to sposobene niečím iným, napr. zaseknute čerp. može odpáliliť triak čo ho ovláda..a pod.

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#6 Příspěvek od Jirka_Ka »

Já vím, proto jsem psal že to nezměřím, co jsem měřil součástky tak vypadají že jsou v pořádku,nikde žádný zkrat,ani na triaku.Mám to na chalupě,tak uvidím a zkusím to.

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#7 Příspěvek od kovka »

Chce to vyndat plosak a dat foto i z druhe strany,i ta dioda D5 nevypada dobre Kaschke vypada spis na tlumivku

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#8 Příspěvek od Jirka_Ka »

Tak jsem to vyfotil.Jen ten C20 a TR je vyletovaný .
Přílohy
vrsek.jpg
(283.23 KiB) Staženo 174 x
spodek.jpg
(271.44 KiB) Staženo 143 x
spodek.jpg
(294.83 KiB) Staženo 199 x

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#9 Příspěvek od mirosne »

Servisný manuál Ti bude nanič.Nie je tam schéma RJ.Ja si osobne myslím,že v tej RJ v ktorej sa rýpeš,chyba nebude,a to očmudené bude pravdepodobne prach.Robím RJ dosť často a tiež vyzerajú očmudené a chyba v nich nieje.(lebo je to len čierny prach)
Popozeraj inde,kde to mohlo dymiť.(teleso,dverový spínač,čerpadlo,motor...atď)

P.S. aj to tzv. TRAFKO nehaj na pokoji,lebo to je pravdepodobne tlmivka. :nevim:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

ked to je na chate ta prajda,boh vie ci tam niekde nebude scypla mys a ta dymila ked sa zoskvarila :D

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#11 Příspěvek od kovka »

Pokud dobre vidim, tak podle fotky je to trafo spinaneho zdroje/ty dela Kaschke taky/- bude ok,ty odchazeji vyjimecne/blesk,odpojena nula/
Ze spodu na printu je videt podle loga na SMD brouku nejakej TOP2xx od vyrobce Power integrations.
Napajeni jde na toho brouka/ ma v sobe rizeni i vykonovej FET/ po usmerneni diodou D5 na filtracni kond.C20
Jeste je zespodu jeden brouk v oblasti zdroje asi optoclen,ale to neprectu.
Pri zapnuti by melo byt meritelne napeti na sekundarnich fitracnich kondech.
Jestli ale nemas zkusenosti s opravama spinanych zdroju,tak bys mohl nadelat vic skody jak uzitku,i kdyz to mohl odnest jenom ten TOP.

Uživatelský avatar
Jirka_Ka
Příspěvky: 99
Registrován: 17 čer 2009, 02:00

#12 Příspěvek od Jirka_Ka »

No zkušeností se spínanými zdroji moc nemám,ale třeba se něco naučím.Tak co jsem mohl to jsem proměřil a došel jsem k závěru že je vše v pořádku.Pračku jsem prohlédl zevnitř,motor a pod. a tam jsem také nic nenašel.Tak jsem jí seskládal a pustil a pračka jede bez problémů.Nevím co to mohlo být.Uvidíme za čas po pár pracích cyklech.Zatím díky všem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“