Zkušenosti s nákupy v LIDLu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Zkušenosti s nákupy v LIDLu.

#1 Příspěvek od mi-ro »

Musel jsem si dokázat, že jsem nepoučitelnej idiot. Navštívil jsem Chlumecký LIDL a asi jsme byl v nějakým dobrý rozmaru nebo rauši, zalíbila se mi sada 18-ti šroubováků na stojánku a přes veškerá dřívější varování je za necelý dvě stovky!! koupil. Jsem si říkal, třeba se jednou spletli a prodali něco solidního. NESPLETLI!! Už při prohlížení jsem zjistil že černé pracovní konce nejsou kalené jako u solidních prodejců ale pro klamání už pohledem namočené do barvy-dobrá, není to profi ale jako záloha to bude dobrý, nebylo. Tři malý šroubováky se ukroutili už při povolování šroubu z plastu pri prvním pokusu!! Ostatní jsem zatím nezkoušel a tak si říkám že ty už budou určitě v pořádu....
Naposledy upravil(a) mi-ro dne 16 bře 2016, 18:01, celkem upraveno 1 x.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

REKLAMOVAŤ !!!!
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#3 Příspěvek od kovar »

Před pár lety jsem si koupil v rámci úspor naší firmy také sadu šroubováků cca za 150,-Kč.Po prvním použití jsem z nich měl nádherné vývrtky na víno :D Od té doby na nářadí nešetřím a také ho nepůjčuji nikomu.Kdo pamatuje dobu NAREXu(černé šroubováky)tak mi dá určiťě za pravdu.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Jancis1 »

Ja som si asi pred mesiacom kúpil v Lidli sadu elektrikárskych šrobovákov za 10€ 5ks+1 tlejivková skúšačka, sú žlto červené, pogumované rúčky a sú veľmi dobré. Pred asi dvoma rokmi som si kúpil tiež v Lidli sadu elektrikárskych šrobovákov červenej farby asi za 7€ (6ks) a až na to že nemajú pogumovanú rúčku sú tiež dobré. V práci mám šrobováky od Unioru, sú kvalitné ale jeden stál skoro 4€.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#5 Příspěvek od feliz_navidad »

Já mám z Lidlu gola sadu Mannesmann Bruder a je úplně v pohodě. Povoluju s ní šrouby na kolech u auta :D
EDIT: Beru zpět, gola sada není z Lidlu, ale z Plusu (nebo kýho čerta se ten market jmenuje).

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#6 Příspěvek od jogo »

V carref. mi predavač radil, že tie lacnejšie v regáli sú ozaj šmejdy, nekalené, odporučil mi o niečo drahšie - vyskúšané, kvalitné. So skúškou súhlasil, tak som to zvesil, zavrtel v šroube na stĺpe obďaleč, a vrátil naspäť už len akési torzo..
Nejako sa mi zapáčilo si pre podobné náradie zájsť do predajne špecializovaného stavebného materiálu. Ceny sú dobré a kvalita primeraná - určené sú pre denno-denné montáže..

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Davidus »

používám šroubováky od PBSwisstools a zatím není problém :-)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

A nebyla tam poznámka jen na míchání barvy ? :D

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#9 Příspěvek od medulin »

V Lídlu mají občas dobré a kvalitní věci. Jen je potřeba se dobře podívat. Pokud je tam napsáno Made in China tak to zboží raději pokládám zpět do regálu. Také jsem měl na ty šroubováky zálusk. Potom jsem viděl Made in China, tak jsem zpozorněl a všimnul jsem si nekalených, ale nabarvených hrotů, tak jsem měl jasno. Někdy tam je německé zboží a to je OK.

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#10 Příspěvek od MirrA1 »

V prvé řadě reklamovat a nestěžovat si tady na fóru.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hafca »

Já myslím, že si nestěžuje, snad jedině na sebe. A pro mě a snad i pro ostatní je to varování, čemu se vyhnout. Z mého pohledu, dík za info. Taky jsem na ně koukal. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 127
Registrován: 25 lis 2007, 01:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od MartasBrno »

Já se jen divím, že do toho lidlu pořád chodíte. Pro jídlo, pro ty jejich šmejdy, pro cokoliv. Mně není jedno, jestli se u nich poraním, neudělám práci, nebo se přiotrávím, nebo moje děti budou mít rakovinku. Jenže českej člověk je majel a blbej, tak šetří na sobě samém.

Jedna připomínka pro mistry odborné výchovy na učilištích:
Nikdy, opakuju nikdy neraďte učňům a studentům, aby si koupili na praxe levnější věci, protože to maj na chvíli. Máte pravdu v tom, že většina těch lidí od toho stejně uteče, protože jsou blbí, nebaví je to, kašlou na to a nechtěj to dělat. Jenže ten multimetr, šrouvovák a kleště použijou i tak, no a než se oženěj, a co potom - budou rádi, že si na začátku připlatili.

Neraďte jim kupovat sady, které jim prodejci chystají. Nechte je jeden den dělat s půjčenýma šmejdama a pak je naočkujte - a rodiče na schůzce taky - aby koupili cokoliv normálního, třeba narex nebo kleště od knipexu, multimetr jakejkoliv střední třídy - ne ty žlutý nebo černý teploměry!
Sám jsem s takovým teploměrem dělal skoro 5 let, než mi došla trpělivost a koupil si pro obyčejné měření alespoň MY68. Jako minimum.
Vyplatí se počkat, až nějakej hlupák svoje starší kvalitní nářadí bude chtít zhodnotit. Pokud bude dobrý, nebude chybou ho koupit.

Celý je to o přístupu. Je to jak s těma sadama plechových klíčů na kolo. Jsou na všechno, ale na nic. Stačí jedna matka víc přitažená a člověk zruší klíč, odře ruku, práci neudělá, nazlobí se.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#13 Příspěvek od mi-ro »

BOBOBO píše:A nebyla tam poznámka jen na míchání barvy ? :D
Bojím, že bych dopadnul jak soudruzi z NDR když vyrobili plastové lžíčky na kávu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
iginoiii
Příspěvky: 364
Registrován: 01 črc 2010, 02:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od iginoiii »

MartasBrno píše:Já se jen divím, že do toho lidlu pořád chodíte. Pro jídlo, pro ty jejich šmejdy, pro cokoliv. ...
zato ostatné hypermarkety nemajú žiadne kauzy, a všetky neduhy: prebaľovanie mäsa , syrov a predávanie vecí po záruke sa týka len lidlu...


trošku naivné písanie nie náhodou? alebo nám tiež radíte kupovať pseudobio produkty, kde mám záruku že sú naozaj bio asi len takú, že je tam tá nalepka(a nekresťanská cena)... alebo si mám chovat v meste kravu, dojiť mlieko a na balkóne po večeroch mláťiť pšenicu? alebo sa mám vrátiť do jaskyne na čistý vzduch? čo mi radíte pán Martas?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Bylo by dobře kdyby se nám MartasBrno svěřil, co a kde nakupuje. Ať neumřeme hloupí, jak říkaval můj táta. Jinak je plácnutí do vody. Šmejdy mají všude, zrovna tak jako dobré věci. A poměr zastoupení bude u všech super hyper marketů přibližně stejný. Jde jen o to, umět číst a umět si vybrat.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“