myčka INDESIT DI 72, nesvítí ovládací část

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kendyk
Příspěvky: 6
Registrován: 09 úno 2011, 01:00

myčka INDESIT DI 72, nesvítí ovládací část

#1 Příspěvek od Kendyk »

Nemáte někdo el.schéma myčky DI 72,typ LS 12-E2600,37249440000?Nejde mě ani tak o silovou část jak o ovládací.Napětí na hlavní desku,která je i ovládací jde L i N.Prsklo v ní po zapnutí a nic se pak už na ní nerozsvítilo.Po rozdělání jsem zjistil,že na desce elektroniky je místo,kde je dírka která je načernalá,jako by z ní vyletěl oblouk.Jinak nikde nic není porušené.Nevýhoda je ,že je to oboustranná deska.Z jedné strany té dírky je přívodní fáze a z druhé strany je část kde je cca 12V,respektivě by mělo být.Předpokládám tedy,že zde by propojení nemělo být i když nevím proč zde byl el.oblouk.Proto zháním schéma,abych mohl zjistit kde nastalo přerušení napětí.Někde jsou dírky propojené a někde ne.

Uživatelský avatar
Tunelprokop
Příspěvky: 65
Registrován: 27 bře 2008, 01:00

#2 Příspěvek od Tunelprokop »

Pořádně se na ten plošňák podívej a hledej od toho vypáleného místa až ke konektorům. Pak po drátech zjistíš, který díl je vadný a odpálil ti elektroniku (pokud se ti tam nedostala voda).

Uživatelský avatar
Kendyk
Příspěvky: 6
Registrován: 09 úno 2011, 01:00

#3 Příspěvek od Kendyk »

Tak jsem konečně našel čas na odepsání.Zkontroloval jsem elektroniku způsobem jakou jsi mi poradil.Vypálené na ní nic nebylo,tak jsem změřil triak,ten byl vadný,pak i odpor k němu a dle káblů vše šlo na oběhové čerpadlo,které jak jsem zjistil má svod na kostru.Myčka tedy šla na šrotiště neb oprava je nerentabilní.Dík za radu.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“