OVP CTV29WHD52

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

OVP CTV29WHD52

#1 Příspěvek od Onkyo »

Takže len pre inšpiráciu.Mal som tento TV.Po zapnutí obraz zúžený v každom smere a deformovaný.Po chvílke odzšiel tranzistor na RKS.Bolo vadné VNT.Po jeho výmene a výmene tranzistora všetko v poriadku TV nabehol,ale obraz bol deformovaný z bokov,ale nie ako ke%d odýdu korekcie)( práveže neopak ().Len pre info .Zrejme sa nejakým imputzom po prsknutí vo vadnom VNT prepísali údaje v nastaveniach v EEPROM procesoru.Po nasta´vení parametrov ako bolo treba je obraz OK.Zaojímavé,že sa zmenili len hodnoty nastavení korekcií. :prst: :idea:

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Toto je ešte dobrý prípad,horšie by bolo,keby odpálilo procesor.Mal si šťastie. :wink:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#3 Příspěvek od jogo »

Nemohlo odísť niečo iné a nastavením sa závada len skorigovala?

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#4 Příspěvek od Onkyo »

Všetko funguje ako má.TV šlape v poriadku.aj mne to bolo divné,ale mal som už takú závadu na jednej 100Hz Tesle.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Tomikt »

Ahoj, ešte máš ten TV u seba? riešil som tu ten istý typ s podozrením na vadnú obrazovku alebo vn trafo (rozmazaný obraz). Som z KE, ak by si prosím vedel pomoct, nechcelo sa mi kupovat zbytočne nové VNT. Koľko VNT stálo ? dík. T.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#6 Příspěvek od Onkyo »

Pozri si poriadne VNT či nemá po obvode praskliny.Pozeraj poriadne s lupou.Všetky tieto trafka zvyknú mať praskliny keď sú vadné.Pozri okolo ostriacich potenciometrov.Aj ja som lal obraz aspoň podľa zákazníka najprv rozmazaný.Trafo som objednal hoper.nd@orava.sk pošlú na dobierku stalo už neviem koľko.nie som doma nemám pred sebou faktúru okolo 18 EURO.Pozri to trafo a uvidíš. :wink:

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Tomikt »

diky, pozriem sa na to :-)

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#8 Příspěvek od Onkyo »

Pozri si môj komentár v sekcii pre profíkov Orava 291 prene taký bol obraz na mojom TV. :aplause:

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Tomikt »

viditelne praskliny som nenašiel, aspon z toho čo sa zatial dalo pozriet, trafo som zatial von nevyberal ..

našiel som foto, obraz som mal takýto :

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#10 Příspěvek od Onkyo »

Tak už len objímka na obrazovke a potom obrazovka alebo trafo.A ani jedným trimrom sa to nedá zaostriť. Ani trochu viac?VeĎ som písal,že zákazník mal najprv rozmazané rohy potom už aj stred a potom fuč trafo.Vyber ho a tak pozri.

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Tomikt »

trimre reagujú oba, ale toto je maximum čo sa dá zaostrit ..
najlacnejšia by bola ta objimka no .. nechce sa mi investovať do nového VNT s neistým výsledkom .. ked som TV doniesol a prvý krát zapol, obrazovka bola len jedna veľká machuľa ktorá sa za pár sekúnd zaostrila že sa dalo rozoznať aspon menu ..

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#12 Příspěvek od Onkyo »

Ja by som typol na trafo nevyzerá,že by ta obrazovka bola vycucnutá.A aká je tam LG-Philips?

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Tomikt »

Ano, LG-Philips

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#14 Příspěvek od Onkyo »

Tá by mala byť OK.Aj ked vela ludí na fore hovorí že prd vydžia.Vyber to trafo a tak pozri lupou!!!

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#15 Příspěvek od Tomikt »

Ahoj, tak som na tvoju radu dnes tv otvoril a vybral trafo von, na telese je niekolko prasklín viditelných lupou, tenkych ale nechtom cítitelných, dá sa teda z toho usudzovať že na 90% je to trafo vadné ?

Ďalej by som potreboval vediet označenie pod akým ho objednať, pri trimroch UG2 a focus je žltým písmom vytlačené TLF235-90-B
a na telese trafa je papierová nálepka 13727046A a pod tým 8504922097.
Označenie trafa je teda to TLF... ? na vrchu je vyrazené ELDOR. Trafo má 2xfocus.

Dík.


Obrázek

Obrázek

Obrázek


takže : by to mal byt eldor 1372.7046 alebo HR8914 ?
http://www.donberg.es/descript/h/hr_8914.htm

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“