Video nenajede napoprvé

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Návštěvník

Video nenajede napoprvé

#1 Příspěvek od Návštěvník »

Mám dvì videa Sharp a Panasonic a obì se chovají stejnì:
Když je zapnu a vložím kazetu nìkdy najede normálnì a nìkdy mi vypne(teï už skoro vždycky).Když to zkouším déle,tak se mi povede ho rozjet.Když pøetáèím tak to ten Sharp nedìlá.Mohou to být gumièky?Prosím poraïte.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

Re: Video nenajede napoprvé

#2 Příspěvek od Miradim »

Podle popisu co píšeš to mohou být gum. řemínky.Protože nepíšeš jaký je to model videí tak nevím jaká jsou tam použity mezikola,zda jsou ozubená, nebo je tam použito gum. obložení.Nejdřív se zaměř na mechaniku a vyměň řemínky,obložení a přítlačnou kladku.Pokud to nepomůže tak zkontroluj polohový spínač zda není znečištěný.Je to dost častá závada.Když to nepomůže tak pak už to bude horší problém a pokud nemáš zkušenosti tak se do toho radši moc nepouštěj.Pak už musíš měřit a měřit a video co se týče elektroniky není žádná sranda.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Vyzkoušel jsem ty øemínky a nic,mohl by to být "modeswitch" (nebo jak se to kolo jmenuje)?Díky za podnìty.

Uživatelský avatar
Miradim
Příspěvky: 207
Registrován: 29 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Miradim »

:cry: To je mě líto,že výměna řemínků nepomohla.Musíš prohlídnout celou mechaniku zda chodí vše jak má,zda něco nedrhne,nebo nedošlo nějakým násilným způsobem k poškození ozubení kol,nebo zda nedošlo k přeskočení zubů.Stačí i o jeden zub a mechanika blbne.Taky zkontroluj zda nevyskočily,nebo se neutrhly, vodící trny v labyrintu.Častou závadou je mode přepínač.Pokud jde rozebrat ,tak ho vyčisti.Já na to používám Diava leštěnku.Dej si pozor na správnou polohu.Radši si vše před rozebíráním označ,ať potom nemáš problémy při zpětné montáži.Hlavně žádné násilí. Držím ti palce,aby se ti to podařilo opravit.Pokud by si potřeboval náhradní díly,tak napiš model videa.Mám tady pár vraků těchto značek.Pokud je budu mít a budeš je chtít,tak ti je mohu poslat.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “