Pila Jonsered CS2137

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Pila Jonsered CS2137

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Vím,že to tady zas až tak nepatří,ale chci se zeptat jestli někdo nevíte,kde se dají sehnat díly na tyhle stroje. Pila mi přestala táhnout a na válci jiu vidět jasné rýhy. Nevím,co se tam dostalo,ale je to tak,možná vyjel pístní čep,ještě nevím přesně ,viděl jsem to přes otvor pro svíčku. Takže válec,píst atd...Pochybuji,že na tohle někdo dělá výbrus nebo se pletu?
Na netu jsem nic nenašel.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#2 Příspěvek od vrky »

Půjde udělat výbrus? Nemá to jen vložku z tvrdochromu? Jonsered neznám, ale třeba křoviňák oleomac měl vložku z tvrdochromu a v návodu bylo napsáno že po 10 minutové práci musí být 30 minutová pauza. Pak tam doveda zapoměl namíchat olej do benzínu a musel se píst vytlouct kladivem jak to bylo hvízdnutý.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Zadřené to není,jen je tam podélná rýha.Je to jasné poškození cizím předmětem.Ovšem čím přesně jsem ještě nezjistil.Rozdělám to až budu mít jistotu,že seženu díly.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#4 Příspěvek od ok1xgi »

Je tam ocelová vložka, nebo je to hlína? Pokud je tam Nikasil, tak to dělají někde v ČZ Strakonice,
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Zeptej se na www.nasetraktory.cz
řeší tam přímo motorové pily.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od pajosek2 »

ok1xgi píše:Je tam ocelová vložka, nebo je to hlína? Pokud je tam Nikasil, tak to dělají někde v ČZ Strakonice,
To je sice pěkný,ale jde o to sehnat k tomu píst a kroužky na určitý výbrus.Výbrus válce je už to nejmenší.

to:rezis díky zkusím.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#7 Příspěvek od ok1xgi »

Já jsem takhle kdysi resil nejakou italskou motorku a udelali to komplet. Novej nikasil, vybrus, pist i krouzky. Cca 4k...
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#8 Příspěvek od Atlan »

piest ti dnes uz dokazu vyrobit. ..akurat ta cena bude o nulu viac ale určite lacnejsie ako novaa pila....

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od pajosek2 »

Tak jsem u nás,i když nerad, oslovil opraváře stihl a ten mi sdělil,že nový píst cca 2000,válec 4000 a kde prý je práce. Tak jsem slušně poděkoval a ukončil ten nedůstojný hovor.Pak jsem oslovil opraváře ve Zlíně a ten mi řekl ceny zhruba poloviční. Pořád jsem nebyl spokojen,tak jsem oslovil člověka,který má obchůdek s díly na motorky a ten mi před časem zajistil výbrus na pincka,který mne stál i s novým pístem,kroužky a pístním čepem 500kč,a ten mi řekl,že to půjde trošku přelapovat a odlít nový píst za pár kaček.Už jsem spokojen a příští týden se do toho pustím.

Že já blbec,když jsem ještě opravoval telky byl tak poctivý,vyloženě jsem okradl rodinu.

Jen na okraj,jaké máte zkušenosti s přípravky,které se přidávají do benzínu,myslím dvoutakty,a ten vyplní nerovnosti ve válci?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Myslíš karbon ? :wink:

Uživatelský avatar
petr1991
Příspěvky: 301
Registrován: 29 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Záhorí (Slovensko)

#11 Příspěvek od petr1991 »

pajosek2 píše:Jen na okraj,jaké máte zkušenosti s přípravky,které se přidávají do benzínu,myslím dvoutakty,a ten vyplní nerovnosti ve válci?
Blbost. Možná (pochybujem) nejaké malé nerovnosti by s tym isli zakamuflovat ale drážka od zlomeného pístného krúžku ve válci určite ne.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pajosek2 »

Jasně,já to nemyslel na tenhle problém,co právě mám,ale při mírném opotřebení válce.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#13 Příspěvek od vladodyno »

či už miierne alebo rozsiahle poškodenie valca rozhodne neopraví zázračná tekutina za x.99€ Tá maximálne dopomôže k rýchlemu vyprázdneniu peňaženky :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Prodávával se SLICK 50 - byl na bázi PTFE neboli teflonu. Jestli se dá ještě koupit netuším. Jinak dneska tihle čarodějové a šarlatáni s chemií do olejů "jedou" na "ceramized" emulzích - Ujec Gůgl určitě rád pomůže...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“