Nokia SN63L1, chassis StereoPlus2

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michaelo
Příspěvky: 21
Registrován: 13 bře 2011, 01:00

Nokia SN63L1, chassis StereoPlus2

#1 Příspěvek od Michaelo »

Neuveríte, čo sa mi stalo, našiel som pri smeťákoch TV Nokia SN63L1, zobral som ju domov v nádeji, že si aspoň zopár súčiastok vymontujem, no skúsil som ho najprv zapojiť a funguje!!! Len nemám k nemu DO a dve univerzálne som skúšal, no televízor na ne nereaguje, a nemá na sebe ani ladenie, takže bez DO ho nemôžem ladiť. V týchto už to bolo asi všetko cez menu, takže na prístroji to asi neporiešim. Neviete mi niekto poradiť, čo s tým?

Uživatelský avatar
fido116
Příspěvky: 102
Registrován: 04 úno 2009, 01:00
Bydliště: Frenštát p.R.

#2 Příspěvek od fido116 »

Nokie se nerady nechají ovládat jiným než origo ovladačem.Taky mám Nokii a jiným než původním ovladačem s tím nehnu.I kdyby se ti to hned podařilo univerzálem zapnout,tak do menu se na 99% stejně nedostaneš.Zkus třeba tady,taky jsem tam sehnal co jsem potřeboval
http://www.fajnelektro.cz/dalkove-ovladace/c-1167/

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

Potvrzuji, co píše fido116, nedávno jsem sám získal zkušenost, že na Nokii se musí jít jedině s originálem. Jinak na Slovensku v pohodě ovladač koupíš v Avelmaku, to jsem si jistý.

Uživatelský avatar
Michaelo
Příspěvky: 21
Registrován: 13 bře 2011, 01:00

Bez

#4 Příspěvek od Michaelo »

Na Slovensku sa žiaľ ako vždy zohnať nedá, ale našiel som u vás, len ma to víde asi na pět set. Ešte skúsim jeden programovateľný, ktorý má kód na Nokiu, tak ak používa Nokia len jeden kód pre všetky TV, tak by to malo ísť, na OVP mi to funguje.

Uživatelský avatar
Michaelo
Příspěvky: 21
Registrován: 13 bře 2011, 01:00

Bez

#5 Příspěvek od Michaelo »

Avelmak má ovládače iba na Finlux, tak neviem, či by to fičalo aj na Nokii.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od Philip_Fry »

Obvykle Finlux = Nokia. Do Avelmaku napiš nebo zavolej, vyhledají ti ovladač podle databáze. Mám navíc dojem, že nemáš úplně správně opsaný typ té telky.

EDIT : Tak podle všeho by to měl být tento ovladač http://www.avelmak.sk/index.php?lm=271& ... icle=22071

Uživatelský avatar
Michaelo
Příspěvky: 21
Registrován: 13 bře 2011, 01:00

Bez

#7 Příspěvek od Michaelo »

Takže, neuveríte, ale našiel som kód, je to 1248, zadal som to do obyčajného programovateľného ovládača z lidlu SilverCrest a ide to!!! Aj do menu sa dostanem, aj ladenie mi ide, proste všetko!!! Mám zadarmo televízor, no to je neuveriteľné.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“