Robot ETA 3024 - montážní schéma

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

Robot ETA 3024 - montážní schéma

#1 Příspěvek od JirkaCZ »

Dobrý den, byl by tu někdo kdo by mi mohl poskytnou montážní schéma na tento robot ? Chystám se na výměnu hřídelky pohonu která je ohlá a rád bych věděl do čeho jdu. Děkuji

S pozdravem Jirka

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Teoreticky bych ho sehnat mohl - máme v práci starší "papírovou" dokumentaci na Etu a v ní ta 3024 možná bude (jestli ne, tak 0024 skoro určitě - což je to samé, ale starší a hranatější), na 100% to ale nevím - rozmotovat tento robot je ale docela jedoduché (4 šrouby ze spodu) a ani výměna té hřídele není složitá (za předpokladu, že není hřídel přirezlá k plastové ose - to je horší :evil: ). Jen teď z hlavy nevím, jestli není zároveň potřeba vyměnit unašeč rychloběhu (ten malý plast na konci osy), nebo ne :roll: (je naražený na té ose, cenově se jedná o pár korun a bývá často prasklý).

Jednoduše - kdyby byla nějaká dokumentace potřeba, tak můžu naskenovat, (do zitřka by to mohlo být), ale myslím si, že potřeba nebude - popravdě já jen vím, že tam někde je, ale skoro jsem ji nevyužil (používám elektronickou verzi - ta je hodně ořezaná - jen výkres s díly) :wink:

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaCZ »

říkáte rychloběhu. to znamená že jsou jakože "dvě" hřídele v jedné nebo jak to říct.. ten spodek kam se nasazuje metlička a nuž je pomalejší než vršek kam se nasazuje strouhací kotouč ? Doufám jenom že po rozmontování se na mě nevysype hromada koleček a abych to pak dal dohromady :) jestli mužu poprosit zjistil byste mi jestli je teda nutno vyměnit i ten vrchní díl ? abych to popřípadě koupil rovnou obojí.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Těch ozubených kol tam moc není - vlastně celkem tři, z motoru jde náhon přes řemen na řemenici a tu hřídel , co má na hoře unašeč rychloběhu řemenice má zároveň i 1. ozubené kolo, na ně navazuje druhé oz. kola (které je trochu bokem) a z něho na třetí oz. kolo, což je už součást druhého unašeče (odkaz je trochu mimo - na 0027, ale s obrázkem).

Jestli je potřeba vyměnit zároveň i ten unašeč rychloběhu z hlavy nevím, teoreticky by měl jít stáhnout z osy, ale zatím jsem ho skoro vždy musel měnit - buď byl prasklý, nebo byl tak zatuhlý, že se nedal po sundání znovu použít - a stojí pár korun.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

asi tak
Přílohy
3024.JPG
(80.94 KiB) Staženo 337 x

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#6 Příspěvek od JirkaCZ »

Dobry den, den dekuji za poskytnute materialy a rady, ted bude vymena hrackou. Ke konci tydne dam vedet jak to dopadlo. Jeste jednou diky.

Jirka

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“