Zpětné běhy Color 416

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gulipin
Příspěvky: 1
Registrován: 06 bře 2006, 01:00

Zpětné běhy Color 416

#1 Příspěvek od gulipin »

Zdravím všechny!
Mám Color 416 a objevili se mi na obrazovce zpětné běhy.
Víte někdo co s tím, čím by to mohlo být?
Děkuji

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

nesouběh

#2 Příspěvek od Hill »

Jestli se tam objevily postupně a jsou viditelné jen v tmavých scénách, jde obvykle už o tak velký nesouběh charakteristik obrazovky, že si s tím automatika neví rady. Zkus opatrně změnit Ug2 obrazovky a pak se uvidí.

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Stáøím...dá se èásteènì snížit napìtí pro G2 obrazovky - na cca 450V,ale
pøi tmavých scénách již linky zùstávají,tady pomùže pak jen výmìna
obrazovky,vìtšinou se volí kompromis...

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#4 Příspěvek od miroja »

Niekdey pomoze oddialit problem aj vymena modul G za iny kus,tiez urceny pre taky isty typ TV.Moduly sa odlisuju podla velkosti obrazovky 56/67 cm, pritomnosti DO alebo nie.Spravidla moduly osadene originalnym obvodom Philips TDA3505 (nie Tesla MDA3505) to zvladali lepsie.Mozes sa tiez skusit pohrat s referencnym napatim na pine 26 IO v meracom obvode katodoveho prudu. Niekdey je tam zenerka, inokedy 2-3 Si diody.Vsetko to vsak riesi nasledok,nie pricinu,ktorou je slabnuca obrazovka - nevyrovnanost zvodovych katodovych prudov jednotlivych farebnych diel.

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#5 Příspěvek od Mirda »

Přižhavit trochu obrazovku a nechat dosloužit (za ty roky už je zaplacená ne)

85.71.4.121

Re: Zpìtné bìhy Color 416

#6 Příspěvek od 85.71.4.121 »

gulipin píše:Zdravím všechny!
Mám Color 416 a objevili se mi na obrazovce zpìtné bìhy.
Víte nìkdo co s tím, èím by to mohlo být?
Dìkuji
Na modulu G je zenerka pro hlídání okamžitého proudu katody. Zkus k ní pøidat sériovì diodu. Jinak pomùže nastavení trimrù na modulu G. Zdarec, T

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#7 Příspěvek od pit »

nic tam nepridavej vystrihni ji je to C22 a D4

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Na G modulu nemusíš nic mìnit, zkus obrazovku pøižhavit (odmotat cca polovinu závitù na tlumivce v sérii se žhavením). Pokud je obrazovka silnì vyèerpaná tlumivku odstranit úplnì. Nejlepších výsledkù dosáhneš regenerací.

Uživatelský avatar
ludekc
Příspěvky: 45
Registrován: 07 črc 2005, 02:00

#9 Příspěvek od ludekc »

zanes to do opravny a pokud tam mají regenerátor tak ti to udělají na počkání za 200 nebo 300,- rady typu přižhav,uprav atd. jsou k ničemu

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#10 Příspěvek od kimi »

Dříve bych to nikomu neprozradil ale dnes je to již starý střep takže:V roce 1990 jsem byl na týdením školení na Oravě na model 445,a mimo jiné jsme
byli i v dílně kde se repasovali moduly na řadu 416.a opravdu k tomu stačí pouze štípačky.To co zde napsal PIT je 100% úspěšnost opravy.

neregistrovaný

Dotaz ke stejnému tel.

#11 Příspěvek od neregistrovaný »

kimi píše:Døíve bych to nikomu neprozradil ale dnes je to již starý støep takže:V roce 1990 jsem byl na týdením školení na Oravì na model 445,a mimo jiné jsme
byli i v dílnì kde se repasovali moduly na øadu 416.a opravdu k tomu staèí pouze štípaèky.To co zde napsal PIT je 100% úspìšnost opravy.
Kimi, mám na Vás otázku, u stejné televize ( Color 416 ) mam problém s tím že se mi rozlaïují programy a fungují jen liché. Který modul vytáhnout a podívat se co je na nìm "vèoudu" ?? Pøedem dík za odpovìï

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od urbanek »

Zkusil bych nejdřív regenerovat obrazovku tak jak to tu bylo už několikrát popsáno. U těchto TV to zabere téměř vždy...

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jef111 »

urbanek píše:Zkusil bych nejdřív regenerovat obrazovku tak jak to tu bylo už několikrát popsáno. U těchto TV to zabere téměř vždy...
:?: :?
Nechápu
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od urbanek »

jef111 píše:
urbanek píše:Zkusil bych nejdřív regenerovat obrazovku tak jak to tu bylo už několikrát popsáno. U těchto TV to zabere téměř vždy...
:?: :?
Nechápu
Ta odpověď samozřejmě nepatřila k tomu rozlaďování ale k těm zpětným běhům!!

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#15 Příspěvek od silio »

Na praxi v Nižnej sme mali 416-tky a riešili sme dosť závad so spätnými behmi.Veľa závad bolo v G module (ale nie len v ňom),ale každopádne by som začal ním,ako radia chalani.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“