Prosba: kdo změří stř. a stab. osc.? (solution is self care)

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Prosba: kdo změří stř. a stab. osc.? (solution is self care)

#1 Příspěvek od goody »

Najde se tu někdo od Ivančic, nebo Brna a okolí, kdo by mi byl ochoten přeměřit signál 24Mhz z PLL. Potřebuji znát střídu a stabilitu. Čítačem určím akorát frekvenci. Nejlépe pokud někdo má analogový osciloscop, na kterém by bylo vydět rozmazáním případnou nestabilitu. Levný digitál pro to není uplně vhodný. Pokud digitál, tak nějaký alespoň 1GS, co má vysokou snímkovací frekvenci.

Málo říkající název vlákna upraven. Viz PRAVIDLA, odst.7a)
Hill
Naposledy upravil(a) goody dne 29 dub 2011, 00:09, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od goody »

Opravdu není nikdo kdo by mi takto maličko pomohl?

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od mtajovsky »

On by se snad i někdo našel, když vy to ale máte napsané tak, že se snad nikomu nechce. To by si jako někdo měl sbalit osciloskop a sondy, nasednout do auta a přijet 30 km k vám, tam strávit 2 hodiny a pak za děkuji zase odjet?

Musíte nějak upřesnit, jak si to celé představujete, jestli jste ochoten se nějak revanšovat, dnes si času každý cení a tak vůbec. Co bude, když se zjistí. že signál je nevyhovující - bude se celý den bastlit(?) a tak dále.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od goody »

mtajovsky píše:On by se snad i někdo našel, když vy to ale máte napsané tak, že se snad nikomu nechce. To by si jako někdo měl sbalit osciloskop a sondy, nasednout do auta a přijet 30 km k vám, tam strávit 2 hodiny a pak za děkuji zase odjet?

Musíte nějak upřesnit, jak si to celé představujete, jestli jste ochoten se nějak revanšovat, dnes si času každý cení a tak vůbec. Co bude, když se zjistí. že signál je nevyhovující - bude se celý den bastlit(?) a tak dále.
a) Rád se revanžuji (naturalie, či finnanně, nebo dobré slovo)
b) Určitě si dojedu (já přeci něco potřebuji)
c) Vydím to tak na 5 minut. Koukat na to celý den nechcí.

PS: Je to dostatečné upřesnění, aby mi byl někdo ochoten pomoci? :lol:

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od goody »

Jo a pokud nebude vyhovovat, tak hold se sbalím a budu to celé bastlit jinak :))) a až to celé zase ubastlím, tak se skusím znovu obrátit s prosbou :)

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od goody »

Tak jsem rezignoval. Hold si ke svemu starickemu Tektronixu prikoupim jeste Rigola. Ted mi to poradil kamarad co ho sice ma, ale je na druhem konci republiky. Vzhledem k cene je jednodusi si ho koupit, nez cekat jestli nekdo zabere a obetuje mi tech 5 minut :P

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

No a na tom TEKovi to neuvidíš?

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od goody »

fredis píše:No a na tom TEKovi to neuvidíš?
Ne je starej 20Mhz a triger uz neni co bejval, takze neodhadnu jestli je to stable. Je to mirne mazle z principu.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od goody »

Mam tu jeste starickeho velemana :)))) Ale ten je uplne diskvalifikovanej na toto. Ten je prima ze je dobijeci a nepotrebuji zasuvku, takze na NF v terenu. Jeste tak do 1Mhz, ale dal uz ne.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Prosba: kdo změří stř. a stab. osc.? (solution is self care)

#10 Příspěvek od goody »

goody píše:Najde se tu někdo od Ivančic, nebo Brna a okolí, kdo by mi byl ochoten přeměřit signál 24Mhz z PLL. Potřebuji znát střídu a stabilitu. Čítačem určím akorát frekvenci. Nejlépe pokud někdo má analogový osciloscop, na kterém by bylo vydět rozmazáním případnou nestabilitu. Levný digitál pro to není uplně vhodný. Pokud digitál, tak nějaký alespoň 1GS, co má vysokou snímkovací frekvenci.

Málo říkající název vlákna upraven. Viz PRAVIDLA, odst.7a)
Hill

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Andrea »

Kdyby ses radši místo machrování anglicky naučil česky. :roll:

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od goody »

Andrea píše:Kdyby ses radši místo machrování anglicky naučil česky. :roll:
"Vyřešeno vlastními silami" bylo moc dlouhé. Už tak jsem musel zkracovat ten pitomej popisek. Tak jsem zvolil kratší a vtipnější alternativu :)

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od goody »

Mam pro tebe Andrejko radu. Bez se kochat na forum http://spisovatel.highforum.net/ a neprud me tady. Opravuj moje logicke uvahy. Komentuj moje bastleni, pokud jsi ochotna, tak mi porad, ale na zbytek se vyprdni. :)

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#14 Příspěvek od alxa »

Máš SZ.

Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 151
Registrován: 13 zář 2009, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od goody »

To Andrejka taky a přesto mě tady ve foru musi stale prudit, tak nevím co jsem ji provedl, aniž bych ji viděl.

PS: Nikdy jsem o sobě netvrdil, že jsem Božena Němcová :)

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“