Propojení videa, domácího kina a TV.

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mmou
Příspěvky: 32
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: Brněnsko

Propojení videa, domácího kina a TV.

#1 Příspěvek od mmou »

Prosím o radu, jak propojit domácí kino, video(2xSCART) a TV(SCART,S-VHS). Už jsem vyzkouše všechno a vždy když připojím video a DVD tak se rapidně zhorší signál nebo se rozhodí synchronizace i když je druhé zařízení vypnuté. Nevím, jestli to má souvislost, ale když jsem s tím manipupoval, tak jsem si všiml lehkého mravenčení a zjistil jsem, že mezi zemí na scartu vedoucím z TV a kastlama DVD a videa je nějakých 90V střídavých. Poraďte co stím mám dělat. Potřebuji mít připojená obě zařízení...

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#2 Příspěvek od miroja »

To napatie je nebezpecne.Mozno Ti uz nieco aj koli tomu odislo,ked pises,ze sa rozhodi synchro. Ak byvas v panelaku, velmi casto zem v kablovom rozvode TV signalu nie je skutocne "zem". Skus vytiahnut antenu z TV a este raz zmerat to napatie. Ak tam nebude,je to tak, oddel si galvanicky antenu od TV. Ak tam stale bude, hladaj odkial prenika. Moze to byt chyba aj v TV.
Moze to byt vsak aj nestandardnym vystupom na strane DVD alebo vstupom TV (napatove urovne,impedancia) zvlast v pripade vyrobkov z dalekeho vychodu. Skus iny DVD prehravac,pripadne pripoj DVD k inemu TV. A co kabel? Je urcite OK, Skus iny..

Uživatelský avatar
mmou
Příspěvky: 32
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: Brněnsko

#3 Příspěvek od mmou »

Televize je OVP CTV2137A, DVD je SHARP HT-CN410DVH, video je FUNAI. Nešlo by třeba ve scartu odpojit nepotřebné signály např. video vstup do videa i do DVD, protoe ty nepotřebuju. Někde v elektro obchodu jsem vyslechl rozhovor, kde prodavač říkal zákazníkovi, že by se vstupně výstupní signály mohli spolu nějak hádat. V podstatě by stačil video výstup, u videa i nějaké to audio..

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#4 Příspěvek od miroja »

Ak vyrobca spravne navrhol obvody AV vsupu/vystupu tak by nemal byt ziadny dovod odpajat niektore signaly ked ich nevyuzivas (za predpokladu spravneho prepojovacieho kabla). Jedine ak by nejaky polovodicovy prepinac vstupov/vystupov v prislusnom zariadeni bol poskodeny prave tym napatim o ktorom si pisal. Telkacu by som veril, ze dodrziava 0,7V/75 ohm. Sharp snad tiez, a Funai???
Skusal si DVD alebo video pripojit k inemu TV? Ak ma Video SCART ako to ide ak tam pripojis DVD a pozeras to cez antenny vstup cez video na TV? Neskusal si vytiahnut antenu z TV? Malo to vplyv? Prepojovacie kavbly mas urcite dobre?

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#5 Příspěvek od surfar »

Zaměř se na těch 90V!Nemají tam být!!!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“