Oprava nabíječky Bosch AL 2425

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lounge
Příspěvky: 21
Registrován: 08 kvě 2011, 02:00
Bydliště: Morava

Oprava nabíječky Bosch AL 2425

#1 Příspěvek od lounge »

Zdravím všechny bastlíře! Mám problém - získal jsem desku PS z vadné nabíječky AKUpacků - Bosch AL 2425, byly odpochodované usměrňovače a spínací MOSFET, to vše se dá zvládnout, ale problém mně dělá připojení na AKU - jsou tam 3 výstupy : +, -, a další silný vodič, který podle schémátka, které jsem nakreslil podle desky PS vypadá jako nějaký vstup, snad čidla, které je v AKUpacku.
Prosím případné majitele uvedené nabíječky o pomoc, dost by mně pomohlo znát vnitřek AKUpacku, takže nějaká vadná baterka z AKU vrtačky Bosch by se moc šikla. Náklady samozřejmě uhradím.
Jako poděkování uveřejním schemátko, dělal jsem to 3 dny.
Tak díky a bastlení zdar!!
P.S
V nabíječce je použitý IO 07501914. Nevíte někdo, co je to za IO?

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od GeorgeB »

Mám nabíječku AL 60 DV u vrtačky s akupackem 2 607 300 002 NiCd 9,6V a na třetí vývod (T) je zapojen proti (-) termistor NTC asi 7,6kOhm při 20°C. Pokud vím, tak se nabíječka nerozběhla dokud nebyl připojen ten termistor.
Naposledy upravil(a) GeorgeB dne 08 kvě 2011, 18:38, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#3 Příspěvek od frantajetel11 »

JJ ten třetí vývod bejvá termistor, kterej hlídá přehřátí baterek. Vyzkoušej na tu třetí nohu dát trimr cca 10k proti zemi (nebo proti plusu) - to by mělo jít změřit na baterce. A zkus jak ta nabíječka bude reagovat.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“