Režim spánku u notebboku HP ProBook 4710s

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

Režim spánku u notebboku HP ProBook 4710s

#1 Příspěvek od otakarv »

Zdravím počítačové experty.Mám tento problém,počítač začal odmítat přecházet do režímu spánku po nastavené době nečinnosti.V možnostech napájení jsem si nastavil,po jaké době má ztmavnout displej,vypnout podsvícení a přechod do režimu spánku.Displej ztmavne,vypne se podsvícení ale nepřejde do režimu spánku(stále je zapnutý).Zkoušel jsem různě měnit nastavení ale marně. :( Nevím co se s tím mohlo stát,vždy vypínal spolehlivě.Předem děkuji za rady a přeji příjemný den.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Nemáš nastavenu nějakou činnost v době nevytížení počítače, např. defragmentaci, scanování antivirem, indexování apod.? Co dělá disk v době kdy by měl nastat režim spánku?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od otakarv »

Tak jsem hledal v PC kde co vypnout,ale je to pro mně "bludný" kruh.Mohl bys mi poradit kde se mám podívat a vypnout?Díky.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Nejdřív mrkni, jestli při nečinnosti hrabe na disku. Pokud ano, tak pohni myší, monitor by se měl rozsvítit a hrabání ustat. V tom případě je potřeba zjistit co je spuštěno, anebo to nechat dohrabat a pak by to mělo být OK.
Btw. Režim spánku se neaktivuje nikdy? Ani po podstatně delší době než je nastavena, třeba do rána?
Dej vědět jaký požíváš OS, antivir, antispyware a pod. Mě tohle dělá antivir MSE, ale když prohrabe disk, tak PC spolehlivě usne, někdy to ovšem trvá ukrutně dlouho.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Takže OS mám Windows 7,antivír je Avast.Nastavil jsem ztmavnutí displeje-1min,vypnutí podsvícení-2min a režim spánku-3min.Když má být už v režimu spánku tak dioda na čelní straně stále bliká,při pohybu myší se rozsvítí obrazovka a dioda bliká také.Zkoušel jsem to nechat i několik hodin ale nic se nedělo.Něco musí být zpustěné,ale co to nevím najít.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#6 Příspěvek od Eleman »

Stiskni Ctrl+Alt+Delete potom Správce úloh a v záložkách Aplikace, Procesy a Služby můžeš zjistit co všechno je spuštěno.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#7 Příspěvek od s_ebastian »

Jaky mas zvoleno aktivni schema napajeni? Ja jen jestli sis to nenastavil treba v schematu pro baterii a jedes na sit. Nema HP nejakou svoji utilitu pro rizeni napajeni? Zkratka pro spravce uloh je CTRL-Shift-Esc

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od otakarv »

Zkusím to všechno projít a zjistit co mám zpuštěno.Zatím díky za rady. :wink:

P.S.Fungují v podstatě obě možnosti,jak od Eleman-Ctrl+Alt+Delete,
tak i od s_ebastian-CTRL-Shift-Esc (zde naskočí tabulka Správce úloh přímo u předcházející kombinace je potřeba zvolit.(Právě jsem odzkoušel)

Nastavoval jsem pro napájení ze sítě a také jsem připojen přez adaptér na síťové napájení.

Uživatelský avatar
s_ebastian
Příspěvky: 59
Registrován: 27 led 2008, 01:00
Bydliště: Plzeň

#9 Příspěvek od s_ebastian »

System le legal nebo nejaka osetrena verze? Je instace ovladacu a software kompletni?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od otakarv »

s_ebastian,vysvětli mi to prosím tě blíž,jsem počítačová lama.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

Re: Režim spánku u notebboku HP ProBook 4710s

#11 Příspěvek od Duvsan »

otakarv píše:Nevím co se s tím mohlo stát,vždy vypínal spolehlivě.
Ale zrejme došlo k rozhodeniu prísl. ovládača. Čiže asi preinštalovať (najprv odvirovať).

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Duvsan,je to možné.

Uživatelský avatar
byKiVi
Příspěvky: 76
Registrován: 02 zář 2007, 02:00
Bydliště: Zvolen

#13 Příspěvek od byKiVi »

Známemu blokuje prechod do režimu spánku zapnutý Skype - robí to od verzie vydanej pred cca 2 mesiacmi.
OS je WIN7 x86 SP1

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od otakarv »

Hluboce se všem omlouvám,že jsem zde nenapsal,co způsobovalo(lépe řečeno NEZPŮSOBOVALO) přechod notenbooku do režím spánku.Stále jsem měl podezření,že mám něco spuštěné,ale nemohl jsem se k tomu dopracovat.Až když mi přišel "pod ruky" hezký prográmek Tenhle,tak jsem velice snadno podle něj zjistil,které programy mám po startu spuštěné.Vypnul jsem program µTorrent a problém byl vyřešen :wink: .Děkuji Vám všem za snahu mi pomoci.Hezký den.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“