Bezdrátové posílání informací

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zevl
Příspěvky: 51
Registrován: 11 pro 2008, 01:00

Bezdrátové posílání informací

#1 Příspěvek od zevl »

Zdravím,
chtěl bych se zeptat na jednu věc.. Potřeboval bych zkonstruovat x ovladačů (1 - 30ks). Každý by měl čtyři tlačítka (odesílal by tři informace + jedno tlačítko pro identifikaci), jednalo by se o bezdrátový přenos + k těmto vysílačům udělat přijímač až na 30 vysílačů a data posílat přes USB do PC z jednotlivých ovladačů. Ty by se identifikovali přes nějaké ID v PC a to tak, že by se zvolilo ID jednoho z ovladačů v PC a ten by potvrdil přes 4. tlačítko (identifikace).

Četl jsem o spousty IO ale stále se nemůžu rozhodnout, jestli to udělat přes Bluetooth nebo jiným způsobem. Můžete mi někdo poradit, co by jste doporučovali? Díky

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »

Každé tlačidlo obsahuje identifikáciu ovládača.
Na potvrdzovanie (keď je to podmienka) je potrebný aj spätný kanál (v takomto prípade by to mohol byť aj optický?...)

Uživatelský avatar
zevl
Příspěvky: 51
Registrován: 11 pro 2008, 01:00

#3 Příspěvek od zevl »

Pokusil jsem se udělat takové jednoduché schéma. Jednalo by se o vzdálenosti okolo 1 - 20m zhruba.
Přílohy
schema.jpg
(101.82 KiB) Staženo 116 x

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od mtajovsky »

Oddělovat data a identifikaci různými tlačítky - to nemůže fungovat. Co když se na jednom vysílači zadá povel a na jiném se stiskne identifikace? Data musí jít s identifikací, zabezpečením a dalšími služebními informacemi pohromadě.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“