Sony KV-32CS70, chassis AE-6B a RKS

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zugwa
Příspěvky: 39
Registrován: 24 srp 2005, 02:00

Sony KV-32CS70, chassis AE-6B a RKS

#1 Příspěvek od zugwa »

Je to spíše pouhý dotaz ma-li smysl se tím zabývat. Z dvojice tranzistorů ve výkonnové části odešel 2SC5696 spolu s ním odešli i ochranné odpory u VN-trafa na pinu č.2 . Po výměně odporů, odpojení modulu a odebrání vadného Tranz. jsem modul proměřil >> nikde žádný skrat >> hodnoty naměřené multimetrem jsou O.K. ale jak znám Sony nebude to OKA tenhle typ sem na stole ještě neměl a tak nevím co od toho můžu čekat nerad bych udělal ukvapený závěr.
DÍK ZA RADY

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

Zkontroluj B+, zkraty na výstupech VNT, osaď nový tranzistor ŘKS a uvidíš... U tohoto šasi jsem v několika případech měnil VNT.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »

VNtrafo bude zjevně v kopru a ty konce by se správně měli měnit oba. Ani tak to ještě zdaleka nebude všechno..


.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od Philip_Fry »

Killroy : Nemusí nutně být... Nicméně pravděpodobnost odchodu trafa je vcelku vysoká. Ještě u tohoto šasi obvykle bývá jeden problém, spojený s odchodem VNT (cesta ABL). Potíž je, že jen v materiálu tahle oprava vychází kolem 1000-1200Kč, což se člověku zblblému LCD a "LED" televizemi asi bude zdát hodně. Ale já bych do toho šel.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#5 Příspěvek od Miri »

To trafo to má určitě za sebou. Měl jsem tu asi tři s tou samou závadou - nezapomenout vyměnit i ten druhý tranzistor - většinou bývá nakoplý.
Miri

Uživatelský avatar
zugwa
Příspěvky: 39
Registrován: 24 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od zugwa »

Díky za rady nadhodím to zákazníkovi zda-li opravit či likvidovat

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#7 Příspěvek od Killroy »

Philip_Fry píše:..ještě u tohoto šasi obvykle bývá jeden problém..
Ano přesně. A proto jsem napsal, že to zdaleka ještě není všechno. Trafo a ty konce umí vyměnit kdejakej ferda s páječkou, ale mít tu trpělivost prolézt to SMD smetí okolo a najít i všechno to ostatní, to už chce grif. ABL, korekce.. Nicméně ta telka za tu investici ještě stojí.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“