měřič krevního tlaku - prohlídka

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

měřič krevního tlaku - prohlídka

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Do ruky se mi dostal měřič krevního tlaku, že občas blbne (několikrát po sobě dofukuje manžetu, nechytne tep a někdy pořádně nedofoukne, někdy přefoukne a vypne se).
Každopádně mě nejde o to ho opravit, provedl jsem podrobnou rozborku i zborku, včetně rozebrání kompresorku i ventilu. nerozebíral jsem jen tlakoměr. Po složení párkrát fungoval, pak blbnul na novo. Jelikož jsem došel k závěru, že je neopravitelný, postup jsem nafotil a pokud má někdo zájem, může se podívat.
https://picasaweb.google.com/v.kunka/Tlakomer
(20.9.2016 - odkaz již neplatný)
zde je princip funkce použitého kompresorku:
Obrázek
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 20 zář 2016, 16:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Přesně ten jsem měl taky, nefungoval displej, respektive jeho připojení k desce shitózním páskem ála BLAUPUNKT :wink: jinak to vypadalo funkční, ale rozebral jsem to.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
xxxEDISONxxx
Příspěvky: 273
Registrován: 01 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Šumava Prachatice tady je svět ještě normální v zimě bílý sníh v létě vedro ...

#3 Příspěvek od xxxEDISONxxx »

ten pásek pokud se odlepí od skla displeje tak lze zastřihnout a nažehlit na očištěný displej nažehlení provádím mikropájkou na 150°C ale musí tam výrobce nechat přesah bohužel se mi tento pásek nepodařilo nikde sehnat mám tu několik přístrojů které by krásně makali kdybych měl tento pásek...

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#4 Příspěvek od kovar »

Tyhle pásky jde lépe pájet přez celofán.Pájka ho tolik nepoškodí.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

nemají náhodou ty displeje stejnou rozteč vývodů,jako mají integrované obvody? Pak by stačil upravený sokl.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Parkrat jsem se stoural v tlakomerech Omron. Taky mely takovy podivny chovani jako je popsano v uvodu vlakna. Pokazdy byla pachatelem netesnici merici manzeta.
Jirka

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#7 Příspěvek od doktor365 »

Chci se zeptat. Mám tlakoměr omron m6 a teď mi začal vykazovat velmi vysoké hodnoty.Dnes jsem byl zrovna u doktora tak jsem ho porovnával a oba tlaky zhruba o 20 mi ukazuje vyšší. Jde to nějak seřídit nebo musí do servisu.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#8 Příspěvek od Hydrawerk »

Jiný tlakoměr. http://www.youtube.com/watch?v=OPBnbyWK0z8
https://plus.google.com/photos/10626421 ... 1124768641
Pravděpodobně byl vadný hlavní (zákaznický?) mikrokontrolér.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#9 Příspěvek od Devo70 »

Otec má M6 starší typ a nejde mi rozobrať. Zo spodu som vykrútil 2 šrubky, ale stále drží pokope. Poradí niekto?
Přílohy
United_Kingdom_Omron_M6_BP_Monitor362012113647AM1.jpg
(27.06 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#10 Příspěvek od doktor365 »

Ten stejný mám a asi tak před dvěma hodinami jsem ho měl rozebraný. Ze spodu dva šroubky,vzadu kousek lepící pásky(asi jako plomba) pak už to rozdělit od sebe nějakou plastovou kartou.Nebo nehtem. Kouknul jsem do vnitř,nic jsem tam neviděl s čím by šlo nějak něco nastavit. Tak jsem složil zase do kupy a zapnul a už měří normálně,tak nevím. Dcera byla dnes dávat krev,tak jsem ji ho dal s sebou na porovnání a ukazoval taky zhruba o 20 více jak mně včera.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Automatické tlakoměry měří jiným způsobem, než ty, co potřebují "stetoskop". Automatické natlakují manžetu a pak upouštějí vzduch. Má domněnka - Až se objeví pulsování tlaku, nějak se odečte hodnota Min a max.
Ruční ze stetoskopem:
Lékař natlakuje manžetu a přiloží stetoskop na tepnu. Při povolování tlaku se při určité hodnotě tlaku ozývá "syčení", jako když přivřete kohoutkem tekoucí vodu. (korotkovovy proudy) Při tom nějak odečte hodnotu tlaku.. Proto bych porovnával hodnotu tlakoměru s jiným tlakoměrem pracujícím na stejným principu a ve stejném prostředí, aby se eliminoval syndrom bílého pláště..

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od TAKJAN »

Mám jinou závadu. Asi značkový - MBO nedokáže někdy změřit, hodí EE. Natlakuje, tlak snižuje, na začátku zobrazí pulsující srdce. Když začal nízkým tlakem, přidá (to dělá mně"-))). Bateriemi to není. Nezměří to například manželce, ale není studená. Je to ale dost hodně staré, asi poctivé. Bude to asi detekcí, protože ten tlak klesá pomalu, rovnoměrně. Takže se domnívám, že je neopravitelný. Zahodit se mi to nechce, ale co jiného asi. Máte někdo zkušenost s nějakou značkou, která nefixluje moc a vydrží chvíly? dík

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

A co manžeta?

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#14 Příspěvek od TAKJAN »

Manžetu to nemá, zápěstní jen tu část pro měření. Ta je dle mne OK. A měření nazývají oscilometrickou metodou, jak jsem zjistil při hledání.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

Každej tlakoměr měl manžetu. Buď bokem na hadici, nebo byla přímo na tom tlakoměru, jako je třeba na mé fotogalerii.
Pokud nestíhá ta pumpa, nebo podchází manžeta, tak to dělá psí kusy.
Ta samotná pumpa je zplastizovaná, jak to jen jde. Pohání ji obyčejný motůrek, co je ve většině spotřební elektroniky - kdyby to šlo, tak je taky plastovej. Tlakový snímač byl obyčejný plochý vlnovec a naproti němu ocelová destička - oscilátor ze tří hradel měl jako kapacitu zapojen vlnovec a tu destičku. Podle polohy nafouknutí se měnila frekvence a tím se vyhodnocoval tlak. Bylo to celý v plechovým pouzdře i s tím TTL oscilátorem. Asi na doštelování přesnosti tam byl ještě trimr odporový. Na vypouštění vzduchu je tam ventilek, který je v klidu otevřen.
Takže pokud není chyba v pneumatický části, tak jedině procesor.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“