Tesla color 445

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Tesla color 445

#1 Příspěvek od GeorgeB »

Televize Tesla C445 se při běhu sama zablikáním obrazu přepla do stand-by režimu a po opětovném zapnutí(hl.vypínačem,DO to nešlo) se zapla,ale obraz nenaskočil jen se zakouřilo za zadu televize a konec. Ještě jsem to nerozebíral,tak se ptám na co se mám nejdřív mrknout. Díky za pomoc.

Uživatelský avatar
felda
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK

#2 Příspěvek od felda »

Najprv rozobrat a pozriet z coho sa kourili,inač sa zavada nedá urcit

Uživatelský avatar
fanouseh
Příspěvky: 4
Registrován: 22 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od fanouseh »

Color 445
Zdravím všechny zůčastněné. K těm kouřovým signálům ze zmíněné televize lze asi podle průběhu popsaných projevů říci, že půjde asi o kondenzátor tangenciální korekce horizontálního vychylování C410/ 470nF. U tohoto typu televizoru se toto často stává, pokud nejde přímo o split trafo - VN trafo. Bývá použit kondenzátor, který pěkně hulí, smrdí a
napuchne. Někdy to odnese i spojovací zásuvka k vychylovacím cívkám.
Tak ať se daří.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

Už to nezapínej rozeber a napiš, co si viděl. Dalším zapínáním tomu jen ublížíš.Pokud je to ten kond nemůžeš tam dát jakýkoli, ten by shořel hned. Náhradní díly prodává AV Elektronik Teplice, VN trafo stojí 375 Kč, ale to snad přežilo.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

ja by som povedal ze to mohli byt elyty 47mikro/250V znacky ELWA. par krat som ich menil a tiez smrdeli. dokonca u niektorych uz boli iba vyvody na svojich poziciach a zvysok mimo dosky odstrelene.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od GeorgeB »

Díky za rady.Problém je,že tu televizi nemám doma,ale v místě našeho studentského obydlí a ještě k tomu není moje,ale naší paní domácí.Takže jsem to ještě nerozebíral.Příští týden.Ale smrad to byl pěknej...

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#7 Příspěvek od Onkyo »

Zdravím včera som mal na stole túto TV a bol to C410 390 nF zapojený z kolektora BU508DF -RKS + odhorený plošák. :prst:

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od GeorgeB »

Tak jsem dnes tu TV rozebral,vyfoukal od prachu a kupodivu není nikde nic vyhořelý.Asi nic nemůžu najít. C410/470nF je vizuálně v pořádku.Nemám s sebou žádný měřák,tak nevím jestli je elektricky OK.Jinak teď jsem si všiml na VN trafu trochu vyteklou černou tvrdou hmotu na boku v blízkosti feritového jádra.Nevím jestli to je jen nějaká pryskyřice nebo to vyteklo při tom prskání a smrdění.Vyfotil jsem to na http://www.georgeb.wz.cz/tv.jpg

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#9 Příspěvek od achil »

To trafo si pšouklo a střeva nechalo venku. Opiš číslo a sežeň nový.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od GeorgeB »

Je zajímavý,že se televize sama vypla.Až když jsem jí znova zapnul,tak se to teprve vyvalilo ven.Nebude asi nic jinýho v háji že?

Uživatelský avatar
felda
Příspěvky: 120
Registrován: 16 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK

#11 Příspěvek od felda »

Pokial necvrlika tak BU asi vydrzalo.
Ale radšej to skus až po vymene VN trafa

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“